Notices
 

Thread: Un membru nou

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 29
  1. Un membru nou 
    #1
    Member Manal87's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    3
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Salam aleikom wa rahmatulahi wa barakatu,

    numele meu este Manal, locuiesc in Romania, sunt musulmana convertita alhamdulillah pe unele surori le cunosc deja, pe altele nu, dar as vrea sa le cunosc inshAllah
     
     

  2.  
    #2
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    mashaAllah, draga surioara fi Allah, Bine ai Venit!!!...

    ma bucur ca te afli printre noi, surioara, Allah subhanahu wa ta'ala sa ne inlesneasca tuturor sporirea stiintei si a evlaviei, sa ne lase sa invatam unii de la altii numai bine si sa ne indemnam mereu la fapte bune, amin!...





    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  3.  
    #3
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887
    Salemu alecom wa rahmatullah,frumoasa mea.
    Fii binevenita shi fie ca Bunul Allah subhanahu wa ta ala sa te binecuvanteze inshallah.
     
     

  4.  
    #4
    Member DANIELA HALAK's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Bucharest, Romania, Romania
    Posts
    25
    Thanked
    4
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by Manal87 View Post
    Salam aleikom wa rahmatulahi wa barakatu,

    numele meu este Manal, locuiesc in Romania, sunt musulmana convertita alhamdulillah pe unele surori le cunosc deja, pe altele nu, dar as vrea sa le cunosc inshAllah
    SALAM ALEKUM WA RAHMETUL ALLAH WA BARAKATU
    sora ma bucur ca ni te-ai alturat , de fapt si eu am intrat de curand pe acest sait si insaalah sa ne fie cu folos [ si eu tot din romania sunt ] mai exact din bucuresti
     
     

  5.  
    #5
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261



    ALLAH sa va ajute sa gasiti aici, raspunsuri la intrebari, solutii la probleme, liniste, pace si fraternitate islamica.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  6.  
    #6
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Bucharest, Romania
    Age
    40
    Posts
    1
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Buna ziua tuturor!

    Numele meu adevarat e Bianca Amelia, sunt crestina, logodita cu Karim Youssef, care este musulman din Egipt. In noiembrie anul acesta vom avea si logodna acolo in Egipt, ceea ce face ca eu voi merge acolo!!!! Sunt foarte fericitaaaa!!! Pseudonimul meu Rania Kadryah vine de la prenumele a doua persoane din familia lui Karim: Rania este nepotica lui iar Kadryah este mama lui Karim.

    O zi buna si sa auzim de bine!
    Love is the power can do the impossible possible!
     
     

  7.  
    #7
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221


    Draga Bianca Amelia, BINE AI VENIT!!...si ne bucuram sa te avem in mijlocul nostru!...

    ...inshaAllah, cu Voia lui Allah, sa avem de castigat cu totii din prezenta ta in pe acest forum...
    ...iti dorim numai bine si calauzire de la Allah Preainaltul, in fiecare pas din viata ta!...

    ...speram ca, inshaAllah, sa-ti putem fi de folos, sedere placuta pe forum, si orice intrebari ai, pune-le...





    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  8.  
    #8
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    353
    Bianca ,sa ai o zi buna si multa fericire.
    si eu sunt maritata cu un egiptean si am ramas crestina.
    dar inainte de ma casatori am discutat despre copii,religia lor,despre unde stam,despre cont comun la banca si conturi separate, dar cel mai important am facut intre noi contract ca daca doamne fereste ne despartim, cum sa impartim si ce asigurari are fiecare.
    contract la avocat.
    de altfel atitudinea fata de contract arata daca partenerul este deschis daca nu are nimic de ascuns,o alta sotie sau copii din alta casatorie ,accepta cu usurinta...
    cunoaste-i famila,nu te jena sa intrebi,nu te jena sa spui ce vrei,egiptenii-in mare- sunt oameni buni,corecti.
    stiu fete casatoriyte si care stau in Egipt si sunt multumite.
    daca vrei mai multe amanunte,scrie-mi mail abbulafia@yahoo.com .
    sper ca si norocul tau sa fie bun..!!
     
     

  9.  
    #9
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    VIENA; Austria
    Posts
    4
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    SELAMUM ALEIKUM , Numele meu e MELEK ,locuiesc in Viena si sunt o musulmanca convertita de 2 luni. AS avea si eu o intrebare pentru membri mai vechi:de unde as putea cumpara cartea CORANUL in lb romana?EU am ,dar e in lb germana si am dificultati in a intelege exact sensul cuvintelor... va multumesc anticipat pentru raspuns..
     
     

  10.  
    #10
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum wa rahmatullah
    Surioara pentru procurarea unui Coran in limba romana puteti sa trimiteti un mesaj la ,,Liga Ismalica si Culturala din Romania" intrind pe siteul http://www.islam.ro/contact.php sau sunind la numerele de telefon existente , solicintindu-le sa vi-l trimita contra cost cu plata la livrare sau cu plata anticipata .Daca nu reusiti atunci lasati-ne un mesaj pe forum si ne vom stradui sa gasim noi o alta solutie prin care sa va satisfacem cererea.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

Page 1 of 3 123 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •