Notices
 
Results 1 to 6 of 6
  1. scurt ghid pentru a intelege islamul-carte 
    #1
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    prin navigarile mele nocture in cautare e carti am gasit si aceasta carte care mie mi-a placut foarte mult.
    chiar merita de aruncat privire.are explicatii ce pe mine m-au impresionat .
    sper sa va placa
    http://www.thedeenshow.com/uploads/a...20Romanian.pdf
     
     

  2. Mersi flor6 de la :

    maryam (01-15-2011)

  3.  
    #2
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    As Salamu Aleikum,
    multumesc pentru cautarile tale si pentru faptul ca vrei sa ni le impartasesti si noua. Abia astept sa citesc cartea. JazakhAllahu Khaire! Iarta-ma daca nu stapnesc perfect "protocolul", adica expresiile in araba, sunt incepatoare, dar vreau sa avansez in stiinta Islamului.
     
     

  4.  
    #3
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by alexia mustan View Post
    As Salamu Aleikum,
    multumesc pentru cautarile tale si pentru faptul ca vrei sa ni le impartasesti si noua. Abia astept sa citesc cartea. JazakhAllahu Khaire! Iarta-ma daca nu stapnesc perfect "protocolul", adica expresiile in araba, sunt incepatoare, dar vreau sa avansez in stiinta Islamului.
    wa aleykum salam wa rahmatullah wa barkatuhu, draga mea, MASHAA ALLAH ptr tine (aleyki) cred ca noi toate suntem "invidioase" pentru ca am da orice sa fim in locul in care tu, inshaa ALLAH vei fi in curand, precum un prunc abia nascut...pentru ca odata cu intrarea in islam esti albaprecum o coala de hartie, as vrea sa fiu langa tine in momentele acelea, dar desi nu te cunosc asa face to face, sa stii ca esti in gandurile mele si-ti doresc ALLAH sa-ti limpezeasca drumul, sa-ti usureze schimbarea si sa cauzeze pentru tine NUMAI BINE in aceasta viata si in viata de apoi...cand vei fi acolo, tremurand de emotie in moschee sa stii ca, asa cum ne-a spus noua cineva, de s-ar da perdeaua care separa lumea noastra de cea pura si curata, de acolo de sus, ai vedea ingerii invocand numele lui ALLAH, prosternandu-se smeriti so facand du`a.
    Acela va fi un moment despre care as fi vrut sa stiu ataunci cand m-am intors la islam ceea ce stiu azi...multumeste-I lui ALLAH ca esti dintre cei norocosi, dintre iubitii Lui, inshaa ALLAH caci intorcerea la islamul nu este optiunea personala, oricat ne-am mandri sa pretindem ca am facut noi insi(e)ne alegerea mareata.
    ALLAH sa fie cu tine si cu sotul tau.
    Orice ai nevoie, o vorba, o carte, orice...cu drag!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  5.  
    #4
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    Iarta-ma daca nu stapnesc perfect "protocolul", adica expresiile in araba, sunt incepatoare, dar vreau sa avansez in stiinta Islamului.
    draga Alexia stai linistita ca nici eu nu stiu mai nimic in aceasta limba si umblu mereu cu foile dupa mine.nu limba e o problema.daca m-ai auzi pe mine cum citesc ceva in araba ))))))))))) rade si foaia de mine.important e ce simti nu conteaza in ce limba te exprimi.
    "Citeşte Quranul şi lumina Raiului va coborî pe pământ."
     
     

  6.  
    #5
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by flor6 View Post
    draga Alexia stai linistita ca nici eu nu stiu mai nimic in aceasta limba si umblu mereu cu foile dupa mine.nu limba e o problema.daca m-ai auzi pe mine cum citesc ceva in araba ))))))))))) rade si foaia de mine.important e ce simti nu conteaza in ce limba te exprimi.

    :SALAM:
    Perfect de acord, chiar imi amintesc, odata, la un curs cineva l-a intrebat pe profesor, pot sa fac du`a in limba romana? La care imamul, foarte mucalit de altfel, zice:"Da` ce cerdeti ca ALLAH nu intelege romaneste?"
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  7.  
    #6
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    alexia si celor ce isi fac probleme cu limba araba:de luni de zile citesc Al-fatiha de pe foaie,mereu ma incurc dar nu asta e problema.eu cred ca intentia mea conteaza.am fost ingrijorata gandindu-ma la asta dar am inteles ca pasii sunt multi.poate am sa tin acea foaie cu mine inca un an,nu asta e important.atata timp cat suhnt constient de ceea ce fac,ce simt si ce spun pronuntia,scrisul sau accentul sunt apa de ploaie.
    "Citeşte Quranul şi lumina Raiului va coborî pe pământ."
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •