Notices
 
Results 1 to 10 of 10
  1. Du`a surioarei noastre 
    #1
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887



    Sora noastra Umm Raschid a avut un mic accident de mashina shi va rog sa facetzi du`a pentru ea.

    ``O,Allah!Indeparteaza aceasta suferintza.O,Stapanul lumilor,adu insanatoshire pentru ca Tu eshti Vindecatorul!Nu exista alt leac in afara de puterea Ta.Reda-i sanatatea surori noastre Umm Raschid,fara sa mai ramanavreo urma de boala.``
    Ameen!Ameen!Ameen!
     
     

  2. Urmatorii 5 au spus mersi lui gabriela guettat pentru acest subiect

    batool391 (10-07-2010), ecrram (09-27-2010), maryam (09-29-2010), memouna (09-28-2010), sherine (09-28-2010)

  3.  
    #2
    Member sherine's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    36
    Thanked
    13
    Rep Power
    0
    `O,Allah!Indeparteaza aceasta suferintza.O,Stapanul lumilor,adu insanatoshire pentru ca Tu eshti Vindecatorul!Nu exista alt leac in afara de puterea Ta.Reda-i sanatatea surori noastre Umm Raschid,fara sa mai ramanavreo urma de boala.``
    Ameen!Ameen!Ameen!

    Fruntea sus surioara Umm Raschid, si paseste cu incredere inainte, multumindu-i lui Allah ca te-a protejat si ca a fost alaturi de tine asa cum este laturi de noi toti intotdeauna...
    Draga surioara lasa spaima din suflet in urma si gandeste doar ca nimic nu este intamplator si ca, asa cum stii, toate au un scop...vorbesc astfel pentru ca si eu am in urma o experienta la fel de neplacuta, dar ma bucur ca am scapat si iata ca in timp am inteles scopul: sa pot sa imi cresc copilul, sa invat sa fiu mai buna, si sa fiu mai aproape de El, pricepand ca indiferent daca vrem sau nu, daca dam importanta sau nu, El este intotdeauna cu noi...iar noi ii suntem datori LUI...
     
     

  4.  
    #3
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Ya Rabb, nu sunt cuvinte, emotiile sunt prea mari, teama de asemenea, gabi te rog sa ne spui inshaa ALLAH ca e bine!!!!!!!!!!
    AMIIN LA DU`A, AMIIN, AMIIN!
    Rugile si gandurile se indreapta catre ea si familia ei, inshaa ALLAH Bunul ALLAH sa indeparteze orice rau si sa o insanatoseasca.
    ALLAH sa te rasplateasca ca ne-ai spus.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  5.  
    #4
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887


    Raby subhana wa ta ala farj aliha!
    Nu,din pacate nu se simte bine,are ametzeli shi dureri lombare,de ieri ashtept veshi de la ea ca ramase se sa mi spuna ce vor zice doctorii in urma radiografiilor.
    Inshallah Allah subhana wa tala shi timpul o vor vindeca,shi o vom gasi asha buna shi intzeleapta cum e ,printre noi.Ameen
     
     

  6.  
    #5
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    La hawla wa la qwata ila bila... Amin la dua'... INshaallah sa fie totul bine cu surioara noastra si cu familia ei... Sincere dua pentru ea...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  7.  
    #6
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    mashaAllah, surioara Gaby, jazakAllahu khair... dragele mele surioare, Allah subhanahu wa ta'ala sa va rasplateasca rugile si gandurile bune si grija voastra pentru mine, cu ceea ce este mai bun pentru voi si pentru familiile voastre, in viata aceasta si in cea vesnica, AMIN!...ya Allah, binecuvanteaza toate surorile si fratii mei in credinta, amin!...

    ...sunt bine, alhamdulillah, potrivit circumstantelor, ALHAMDULILLAH!!!...totul se intampla cu voia lui Allah subhanahu wa ta'ala, fie ca El subhanahu wa ta'ala sa ne sporeasca rabdarea si statornicia si sa ne ajute sa iesim din toate incercarile, mai evlaviosi si mai puternici in credinta, AMIN!...

    BarakAllahu fikum!




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  8.  
    #7
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Mashaa ALLAH aleyki surioara noastra draga, chiar si asa, afectata si in suferinta tot modesta si exemplara ai ramas.
    Sa stii ca rugile acelea, cele mai in taina contin ganduri si implorari catre ALLAH sa te insanatoseasca si sa iti usureze incercarile fizice, psihice...tie si alor tai.
    Inshaa ALLAH sa fiti bine.
    ALHAMDULILLAH ca ne-ai dat un semn si Inshaa ALLAH sa fii bine in orice circumstante, iar in astea actuale, Ya rabb, ALLAH sa te vindece!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  9.  
    #8
    Incepator nour's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Egypt
    Age
    42
    Posts
    67
    Thanked
    3
    Rep Power
    106
    assalamu alaikum
    surioara cum mai esti inshaAllah?
    sora gabi, ai mai vb cu surioara noastra? este bine inshaAllah?
    "Help one another in birr (righteousness, virtue), and taqwa (piety, fear of Allah, God-consciousness), and do not help one another in sinning and transgression. And fear and revere Allah; verily, Allah is severe in punishment." [Soorah al-Maa'idah 5:2]
     
     

  10.  
    #9
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    Quote Originally Posted by nour View Post
    assalamu alaikum
    surioara cum mai esti inshaAllah?
    wa alaykum assalam wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    barakAllahu fiki, surioara draga, Allah subhanahu wa ta'ala sa iti rasplateasca grija si sa iti binecuvinteze familia!...alhamdulilah, surioara, sunt ceva mai bine, alhamdulillah pentru tot....

    Allah subhanahu wa ta'ala a spus (traducerea sensurilor):

    "Alaturi de greu vine si usorul!"

    [Surat As-Sarh:4]


    ...fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa ne faca dintre cei multumitori, dintre cei rabdatori si dintre cei castigatori, AMIN...

    ...barakAllahu fikum, tuturor surioarelor, fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa va rasplateasca cu Jannah Firdaws! Amin...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  11.  
    #10
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    braila
    Posts
    8
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    wa salam aleykum wa rahmatullahi wa barakatuh dragele mele surori , draga surioara ummraschid nu stiu cand ai avut accidentul dar eu iti doresc insanatosire perfecta si sa nuti ramana nici o urma de boala eu orcum fac pentru toate surorile duwa cu mare drag , ca si voi ati facut pentru mine cand eram la greu Allah Preainaltul sa fie alaturi de tine si de toate ameen cu mare drag
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •