Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. Am si eu o micuta problema :( 
    #1
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    Salam waleicum,as vrea sa intreb de cineva de pe sait daca stie cumva unde pot gasi Moschee in WA,Seattle...stiu ca pot deschide google si sa ma uit vrio adresa,dar parac as fi mai linistita daca mi-ar recomanda cineva una care a fregventat cineva.
    Mersi anticipat!!!
     
     

  2. Mersi ommuhee de la :

    magda (10-29-2010)

  3.  
    #2
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887


    Mashallah,draga mea pe unde eshti,Allah subhana wa ta ala sa te aiba in paza Sa,din pacate,nu cunosc,dar cred ca totushi google,chiar daca nu va fi el la fix,cel puntzin te va indruma pe drumul aproximativ bun.Curaj,curaj voua tuturor indiferent prin ce coltzuri de lume suntetzi.
    Raby ma akum,inshallah!
     
     

  4.  
    #3
    Member magda's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    21
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Este superb! Trebuie macar odata in viata sa treci pe acolo!

    Bruneiul este un mic regat musulman aflat in insula Borneo, insula care mai este impartita de Malaezia si Indonezia. Are iesire la mare, dar este inconjurat din toate partile de Malaezia. Acum cateva secole, era un regat mare si important care ingloba aproape intreaga insula Borneo, dar si insule din sudul Filipinelor. Dar aparitia europenilor au bagat Bruneiul la apa pana a devenit mic, mic, mic... De altfel, provincia malaeziana invecinata, Sarawak a fost condusa timp de un secol de o dinastie britanica – asa-numitii “raja albi” care au inghitit incet, incet marele Brunei. In 1929, cand era sa fie inghitit cu totul, tocmai s-a descoperit petrolul, iar Marea Britanie a transformat tara in protectorat (Raja albi erau de fapt niste intreprinzatori particulari care pusesera mana pe putere in Sarawak, nu erau supusi ai Coroanei Britanice).

    " Noi toti suntem voci de egala importanta intr-un unic cerc. In fata curcubeului, fiecare din noi este unicat, dar toti suntem egali. Fiecare persoana are o relatie unica cu Divinitatea. Toti suntem copiii acestei Planete si impartim aceeasi biosfera in care traim cu totii. Respiram acelasi aer, folosim aceeasi apa si acelasi pamant, ne incalzim cu acelasi sacru foc; de aceea trebuie sa traim in pace,armonie si iubire ca fii ai aceluiasi popor numit UMANITATE. "
     
     

  5.  
    #4
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Ce legatura are postarea anterioara cu intrebarea?
    Scuze, dar nu vad legatura...
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  6.  
    #5
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    BarakAllah gabriela guettat ,chiar tare sintem imparsiati,dar ce sa facem asa-i credca drumul vietii mele :0 Allahu aleam...am gasit o Moshee aprope de mine si pina cind mergem acolo cu sotu,ne straduim sa mergem macar o data in saptamina,dar as fi vrut de mai multe ori,ca macar asa poti sa stau mai mult in liniste si pace Salam tuturor si daca totusi cineva este aiaci scrie-ti voi fi foarte bucuroasa.
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •