Notices
 
Results 1 to 6 of 6
  1. Speriati de musulmani (Islam!) 
    #1
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Pentru ca m-am saturat de tot felul de interventii in toate subiectele la care nu au nimic ce sa spuna, unde nu transmit nicio pilda, nu ramane nimeni cu nimic decat cu sentimentul vinovatiei pierderii timpului cu niste "inshi" insistenti, propun dlui suleiman sa faca un colt de dat cu capul (am ales forma ca sa fiu sigura ca se pliaza perfect!) unde sa vina sa-si spuna fiecare pasul, sa posteze filmulete cu musulmane deghizate si deconspirate gata gata sa arunce in aer casa poporului, avionul cu capsunari si alte puncte strategice ale patriei.

    Si sa-i lase sefu` sa-si modereze jucaria singuri, ptr o placere.........................fara limite.
    Nu de alta, dar am ceva timp zilele astea si subhanna ALLAH, ma intrerup (sa raspund, ca sunt fata educata! ) din atat de multe lucruri chiar imprtante ca sa citesc numai ineptii si aberatii.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  2. Mersi maryam de la :

    gabriela guettat (11-06-2010)

  3.  
    #2
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887


    O idee care o sustzin,shi imi permit sa vin cu titlu,``haios`` -Nebuniile Rasaritului``,subforum dedicat,tuturor celor care nu au nimic de spus,dar vor sa spuna.
     
     

  4.  
    #3
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Quote Originally Posted by abbu View Post
    Nu ma sperie nici islamul si nici musulmanii...
    De ce m-ar speria?
    Din Iordania,din Egipt si din Liban musulmanii au trimis mesaje de insanatosire pentru Adrian Paunescu.
    Fara sa-l intrebe daca a facut ceva pentru Allah.
    Ce ma sperie, este aceea categorie care considera ca toata lumea a asteptat la coada 3000 de ani sa vina
    islamul pentru a se deschide portile raiului...
    Si de regula aceasta categorie cuprinde fanatici religiosi si noi convertite.


    Alhamdulillah nu sunt fanatica si nici nu intru in categoria noilor convertiti( Allah sa ii binecuvanteze), si vreau sa iti spun ca nu conteaza timpul de cand esti convertita ci conteaza cum intelegi islamul si cum il primesti in inima ta, deci, mai pe romaneste, sunt persoane care sunt musulmane de 30 de ani si nu au inteles nimic si sunt noii convertiti care , mashaallah, sunt binecuvantati cu intelepciune din partea lui Allah...
    SI, IAR VORBESTI TU, OH, IAR...

    Cand am scris acea postare, nu am facut-o cu rautate, si parintii mei sunt non-musulmani, si crede-ma pe cuvant ca ii iubesc nespus de mult, deci nu sunt o insensibila irecuperabila...Scopul postarii a fost sa amintesc surioarelor ca parerea de rau pentru moartea unei persoane trebuie sa fie limitata, placerea unor versuri, care nu ne aduc nici bine , nici rau, iar trebuie sa fie limitata...Noua ne ajunge Coranul si sunnah pentru a fi trasportate de emotii, pentru a plange si pentru a cugeta...Noua, ma refer iar la musulmani, deci nu intri in categorie of course, Allahu alem daca vei avea vreoadata aceasta onoare, allahu alem ... That's all. Postarea era adresata doar surioalelor mele, dar ca intotdeauna tu si umbra ta, va bagati ca musca in lapte, fara sa intelegi nimic... Ah, in legatura cu raspunsul onorabil pe care mi l-ai dat pe BLOGUL tau mizerabil, as vrea doar sa stii ca nu l-am citit, pentru ca doar o blestemata ar putea reintra si reintra pe acel blog diavolesc... Deci, hihihihi, ai raspuns dijaba, ca intotdeauna...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  5.  
    #4
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu si mashaAllah surorilor mele in Islam, alhamdulillah!...

    mashaAllah, surioara Maryam, cred insa ca astfel de oameni sunt poate mai putin speriati, cat sunt zgandariti si enervati la disperare, de faptul ca eforturile lor nu au rezultatul scontat si toate jignirile si acuzatiile pe care le pun in carca musulmanilor si a Islamului, nu fac decat sa trezeasca interesul si mai multora, pentru adevar...alhamdulillah, cunoasteti povestea aceea cu batrana care Ii multumeste lui Allah, ca i-a daruit nu numai mancare, ci l-a facut chiar pe sheitan, sa i-o plateasca!!...

    mashaAllah surioara Aiscia...sigur ca ei pleznesc de ciuda, cand privesc cum revin oamenii, in mase, la religia lui Allah, alhamdulillah...oameni care nu se potrivesc deloc imaginii pe care doresc ei sa o intipareasca in minti, a "noilor convertiti", de izolati, nebuni, necultivati, ratati, fanatici, etc...nu, noii convertiti sunt medici, profesori, cadre universitare, sunt oameni de familie, tineri, maturi sau la varste inaintate...diferenta intre ei si pizmuitorii lor, sta in faptul ca primii si-au facut griji pentru sufletul lor si pentru viata de Apoi si in acest scop si-au asumat un studiu intreprins cu inima curata - rezultatul - Allah Preainaltul daruieste fiecaruia ceea ce cauta... prin asociere, privind mizeriile pe care sunt unii in stare sa le emita, ajungi sa le cunosti gandurile, dorintele, mizeria trupeasca si sufleteasca... insa noi, ca musulmani, sa le dorim insanatosire grabnica, cu voia lui Allah, pentru ca noi Il avem pe Allah si El ne este de ajuns!...

    ...nu stiu daca are sens sa dezmint acea afirmatie cu cei 3000 de ani...desi este extrem de simplu, se pare ca unii au nevoie de extra meditatii la capitolul logica...Allah subhanahu wa ta'ala nu judeca, nu pedepseste pe nici un om pentru ceea ce face din nestiinta sau din uitare...fiecare neam a primit mesajul de la Allah, si din acel punct, nu a mai fost considerat nestiutor: deci cei care au acceptat mesajul trimis lor si au actionat conform lui, sunt dintre cei castigatori, cu voia lui Allah...astfel cei care i-au urmat lui Isus, pacea fie asupra lui, actionand conform mesajului sau real, sunt printre cei castigatori, cu voia lui Allah, pana la venirea Profetului Muhammad, pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra sa, trimis cu mesajul lui Allah, pentru intreaga omenire...este doar logic, ca din acel moment, cei care au desconsiderat intentionat mesajul Profetului Muhammad, pacea si binecuvantarea fie asupra lui, sa nu mai fie dintre cei castigatori...la fel cum si dintre contemporanii lui Isus, pacea fie asupra lui, si urmasii acestora, cei care au respins intentionat mesajul sau real, nu mai sunt dintre cei castigatori, s.a.m.d....singurii care ii accepta si ii urmeaza pe toti profetii lui Dumnezeu Preainaltul, in mesajul lor, suntem noi, musulmanii - deci, logic....concluzia??...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  6.  
    #5
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887


    Mashallah draga mea,Allah subhanahu wa ta ala sa te binecuvanteze,jazakallah al khair!

    Concluzia:
    Elf alhamdulilleh,Raby alamin,Allah subhanahu ne dat NAMAT-AL ISLAM.
    Cei ce vor cauta adevarul,cu inima curata,Allah Preainatul,ii vor ajuta sa vada.
     
     

  7.  
    #6
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    MashaAllah ce de mesaje frumoase!Ummraschid,ca intotdeauna,calma si plina de intelepciune .InshaAllah esti mai bine si tot greul a trecut!
    Va pup cu drag pe toate...iar pe spariatzi ,cred ca deocamdata ii ignor.
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •