Notices
 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 31
  1. Cine vrea sa comenteze ?! 
    #1
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Am observat ce tare va plac comentarile si certurile, na... v-am deschis un forum special unde sa va certati ...

    Ideea este in felul urmator .
    Un membru scrie un subiect si posteaza in el tot ce ii trebuie , cand e gata subiectul ma anunta pe mine sau pe moderatori si ii inchidem subiectul ... apoi in acest forum se comenteaza subiectul respectiv ... asa nu mai devin subiectele varza ...

    Conditia este una si simpla: Cel care vrea sa comenteze un subiect scris de un alt membru sau scris de el, deschide un subiect in acest forum ii da titlul de [comentariu]TITLUL ORIGINAL AL SUBIECTULUI .

    ----------------------------------
     
     

  2. Mersi suleiman de la :

    Arif Raif (01-08-2011)

  3.  
    #21
    Incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    83
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by munir View Post
    Pai de ce nu spusesi frate ca esti ...turc?! Asta explica multe acum.Acum iti inteleg cerbicia si dorinta ta de a fi mai...cu mot ca toti si acea indaratcinie de a mai asculta si pe altii uitind ca poate au si ei dreptate .Eu oricum nu iti voi mai citii postarile .Nu din rea vointa fac asta ci dintr-o totala lipsa de interes.,Dar atita timp cit vei stii sa te porti si nu vei mai incerca sa dai lectii altora limitindu-te la a scrie despre ceeea ce stii si nu parascovenii sau cele ce va baga voua in cap altii referitor la arbi (sti tu despre cine este vorba) esti binevenit .Si apopo de ipocrizie .Las-o moarta ca ai inceputi sa te repeti la nesfirsit .Devii plictisitor.Scrie-ti parerile sustine-ti teoriile dar nu ne si obliga sa le acceptam ca litera de lege.
    Dar nu uita ..nimeni nu este detinatorul Adevarului Absolut . Nici macar tu .Doar Bunul Allah subhana wa ta`ala . .
    Cit despre chestia cu ...,,sunt frumos si sunt voinic" ..las-o pentru fetele de la Constanta.
    Tu mi-ai dovedit ca esti ipocrit, nu-ti masi raspund si nu-ti mai citesc nici eu postarile ..nu-mi plac ipocritii , si daca constat ca majoritatea sunteti asa dispar de pe forum .

    Ai spus :.Eu oricum nu iti voi mai citii postarile .Nu din rea vointa fac asta ci dintr-o totala lipsa de interes.,''

    Din ipocrizie faci asta nu din rea vointa

    Ai spus:'',Dar atita timp cit vei stii sa te porti si nu vei mai incerca sa dai lectii altora limitindu-te la a scrie despre ceeea ce stii si nu parascovenii sau cele ce va baga voua in cap altii''

    Asta trebuie sa ti-o spui tie , tie cine ti-a bagat in cap ca toti iudeii si crestinii sunt necredinciosi ?

    Eu in locul tau m-as ascunde dupa cata ipocrizie ai aratat ...Sa afirmi ca sti un lucru pe care nu-l sti inseamna ipocrizie .

    Sa pui pe seama lui Allah ceea ce Allah nu a spus inseamna necredinta .
     
     

  4.  
    #22
    Incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    83
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by yvette View Post

    Turcii, dintre toate neamurile şi popoarele musulmane, au fost cei mai înverşunaţi aducători de inovaţii în Islam, şi dacă ai să citeşti despre sectele de care spui, ai să afli, că multe dintre curentele filosofice generatoare de bidaa (inovaţii) vin de la popoarele de origine turcică. Asta ca un indiciu, poate, insha Alllah , îţi stârnesc dorinţa de cunoaştere şi căutarea de adevăr.

    Aşa că.....poate, mai laşi mândria aia proletară de a striga că eşti turc, de parcă a fi "turc" e vreun titlu de glorie!
    Daca nu erau Turcii ....

    Asa ca ar trebui sa ne sarutati manutele si sa ne fiti recunoscatori ..dar numaiputini din voi aduceti mutumire , si putini sunteti recunoscatori .

    Nu ati facut pentru Islam nici macar jumatate din cate au facut Turcii ...900 dintr-o mie de moschei le-au construit otomanii ...in Romania si in mai toate Tarile , datorita Turcilor au musulmanii moschei in tarile crestine ..CINE A CONSTRUIT MOSCHEEA DIN IERUSALIMUL DE EST ? Ce ati facut voi (arabii ipocriti ) bun pentru Islam ,ba ati adus dezbinare , lupte intre musulmani , , ati luptat impotriva profetului si a familiei lui , i-ati asasinat ginerele care ai era si nepot ..faceti macar pe jumatate din cate au facut Turcii pentru Islam si dupa aceea ridicativa in picioare ca sa vorbiti , pana atunci luati loc si ridicati mana cand vreti sa spuneti ,si daca vi se permite vorbiti ..asa ati face daca ati fi drepti, cinstiti . Pentru noi musulmnanii din Palestina , Irak ,Iran ...etc nu sunt necredinciosi asa cum ai numiti voi ..ei sunt fratii nostrii si fratii vostrii ipocritilor .

    Plang ,li se sfasie inima atunci cand treceti pe langa ei si ai priviti de sus , ai aratati cu degetul si va dati coate , ingamfatilor , va semetiti ..spuneti ca ei sunt necredinciosi ..ce fel de musulmani sunteti . Allah sa va ierte pe toti cei care faceti asa , sau care vorbiti , radeti de un oricare alt musulman , sau de oricare alt om indiferent de religia lui ...si sa va ierte Allah pe aceia dintre voi care numesc pe altii necredinciosi . Aceia pe care ai numiti necredinciosi pot fi superiorii vostrii in ale credintei si a evlaviei .

    Dintre ei va veni ultimul Imam inainte de Mesia , nu dintre voi , dintre voi a spus profetul cine are sa se nasca ...scriti voi in araba numele aceluia ,ca eu turc nu stiu sa scriu in araba , doar stiu sa pronunt ..deci cine a spus profetul ca are sa se nasca dintre voi ? in limba romana ai zicem Dracu .si in turca Seitan .
     
     

  5.  
    #23
    Incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    83
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by yvette View Post
    Turcii, dintre toate neamurile şi popoarele musulmane, au fost cei mai înverşunaţi aducători de inovaţii în Islam, şi dacă ai să citeşti despre sectele de care spui, ai să afli, că multe dintre curentele filosofice generatoare de bidaa (inovaţii) vin de la popoarele de origine turcică. Asta ca un indiciu, poate, insha Alllah , îţi stârnesc dorinţa de cunoaştere şi căutarea de adevăr.

    Aşa că.....poate, mai laşi mândria aia proletară de a striga că eşti turc, de parcă a fi "turc" e vreun titlu de glorie!
    Inovatiile au aparut de pe timpul profetului si vin de la arabii ipocriti ...unul dintre ei i-a spus o data :'' O profetule fi drept ''...auzi ce a putut sa zica ipocritul arab ,din acesta s-au nascut un soi de ipocriti (o secta ) .., un altu''imam '' punea credinciosii sa adune pietre pana la o suta si la fiecare piatra sa zica Subhanallah '' cand a auzit Omar s-a dus si i-a dat afara pe toti din moschee ..si multe altele ,inovatiile vin de la arabii ipocriti . Unul dintre ei l-a intrebat pe profet :'' O profetule spunene si noua cum arata Allah , descrie-L '' ,atunci i s-a revelat sura Ihlas profetului pacea si mila lui Allah fie asupra lui si a familiei lui , si acelor companioni care au fost drepti si nu au inovat si nu s-au indepartat de calea dreapta .
    Turcii si alti musulmani au imprumutat aceste inovatii de la ipocritii arabi ,de la arabi au invatat ei religie, caci nu lor li s-a dat Cartea? .Toate inovatiile , toata imaginea stricata a Islamului se datoreaza arabilor ipocriti ..Islamul este numit Islamism datorita lor , Islamul este comparat cu terorismul tot datorita lor ..si voi vreti ca sa nu vorbesc ?
    Profetul a spus companionilor (Sallafi -asa cum ai numiti -posibil sa nu fi scris corect ): ''Unii dintre companionii mei vor fi impiedicati sa vina la mine !,''si am spus ;'' O Allah dar si ei sunt din comunitatea mea de ce nu sunt langa mine? '' atunci Allah s-a spus :''O Muhammad tu nu sti ce au facut ei dupa moartea ta '' .

    Oare ce au facut dupa moartea lui ?

    Daca au facut bine , Allah este nedrept cumva ?

    Cu siguranta nu au facut bine toti companionii , si cu siguranta unii au ratacit drumul iar ipocritii i-au urmat . Si uite asa a aparut si schisma ..deci vrajala cu :'' Turcii au adus inovatii in Islam '' nu tine deloc .
     
     

  6.  
    #24
    Deosebit Yumna's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    557
    Thanked
    187
    Rep Power
    637
    De ce oare eu nu pot crede ca olgunica este turc?Si nici musulman?
     
     

  7.  
    #25
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Sincer...mi e milă de tine Olgun!

    In plus nu cred că esti musulman şi cu atât mai puţin turc! Şi mai cred că eşti femeie şi nu bărbat.
    Nu mai subscriu la jocul tău ieftin.

    Eşti un simplu frustrat / frustratĂ care are nevoie de aplauze.

    P.S. Nimeni nu mă poate obliga să spun ceea ce nu cred şi mai ales ceea ce e neconform istoriei.
    Turcii sunt cei mai mari inovatori ai Islamului, ei au fost primii care au laicizat Islamul, fie că iţi place sau nu.

    Dacă imi mai scrii ceva, e pierdere de vreme....nu vei primi nici un răspuns...indiferent câte jigniri de doi lei îmi aduci.
    Poate consulţi un psihiatru... ai o fixaţie cu noţiunea de IPOCRIZIE...şi tare seamnă a "Abbu"!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  8.  
    #26
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Nici eu nu cred, soră Yumna...
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  9.  
    #27
    Incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    83
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by yvette View Post
    Sincer...mi e milă de tine Olgun!

    In plus nu cred că esti musulman şi cu atât mai puţin turc! Şi mai cred că eşti femeie şi nu bărbat.
    Nu mai subscriu la jocul tău ieftin.

    Eşti un simplu frustrat / frustratĂ care are nevoie de aplauze.

    P.S. Nimeni nu mă poate obliga să spun ceea ce nu cred şi mai ales ceea ce e neconform istoriei.
    Turcii sunt cei mai mari inovatori ai Islamului, ei au fost primii care au laicizat Islamul, fie că iţi place sau nu.

    Dacă imi mai scrii ceva, e pierdere de vreme....nu vei primi nici un răspuns...indiferent câte jigniri de doi lei îmi aduci.
    Poate consulţi un psihiatru... ai o fixaţie cu noţiunea de IPOCRIZIE...şi tare seamnă a "Abbu"!


    Dar nu crezi ca esti ipocruta?))) olgun222000 , intra sa ma vezi la pe web , dar co o sinfura conditie ,dupa ce ma vezi recunosti ca esti ipocrita ok?

    Nu te obliga nimeni sa zici adevarul , tu spui ce crezi si ce ai auzit ...

    Numai slavesti cerul ?

    ''Ai uitat sa mai slavesti cerul ? DUTI AMINTE CAND SPUNEAI :'' SLAVA CERULUI ''

    aCUM VREI SA DAI TU LECTII UNUI MUSLIM STRAINO '
     
     

  10.  
    #28
    Incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    83
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by Yumna View Post
    De ce oare eu nu pot crede ca olgunica este turc?Si nici musulman?
    Si tu esti necredincioasa?))
    ..eu am spus cine sunt si de unde sunt , si cum ma cheama ...voi cine sunteti , cum va numti ,de unde veniti si incotro va indreptati ?
     
     

  11.  
    #29
    Incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    83
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    [QUOTE=yvette;46214]Sincer...mi e milă de tine Olgun!




    P.S. Nimeni nu mă poate obliga să spun ceea ce nu cred şi mai ales ceea ce e neconform istoriei.
    Turcii sunt cei mai mari inovatori ai Islamului, ei au fost primii care au laicizat Islamul, fie că iţi place sau nu.

    ARABII SUNT CEI MAIMARI INOVATORI , EI AU EXISTAT INCA DIN TIMPULPRIOFETULUI SI AU TRANSMIS MAI DEPARTE ..SI TOT EI CONDUC SI SUNT LA PUTERE Tu esti saraca in Duh pentru ca venele tale curge sange de Crestin ..Daca va casatoriti cu arabii ipocriti asta nu inseamna ca va schimbati si sangele ,tot Crestine si sarace in duh ramaneti asa cum spune evanghelistul Matei :'' fericiti cei saraci in duh..'' iar tu esti una dintre acele fericite . Niicodata un musulman arab nu-si va lua de sotie o Crestina ,doar daca esti dintre arabii ipocriti .
     
     

  12.  
    #30
    Incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    83
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Asta inseamna sa bagi Crestine ipocrite in Islam ..inseamna sa aduci inovatii o data cu ele .

    Cele care nu au ajuns sa-si cunoasca propria religie (crestina, iudaica ..etc) cum cred ipocritii ca acestea or sa ajunga sa cunoasca Islamul ? cata ipocrizie , binenteles ca nu or sa cunoasca niciodata Islamul , si binenteles ca vor aduce o data cu ele lucruri si mentalitai noi din Crestinism si din perioada inchizitie sau a cruciadelor .
     
     

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •