Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
  1. Bine v-am gasit ! 
    #1
    Member daniel barnutiu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Amman-Jordan
    Posts
    9
    Thanked
    3
    Rep Power
    0
    Numele meu e Daniel, sunt in Islam de 2 ani,am minime cunostiinte deocamdata, familia mea e crestina si inca ma vade un pagan si-un tradator, incearcand sa ma duca inapoi la religia lor. Schimbarea adevarata am simtit-o de la un Ramadam la altul. De mic am fost pasionat de religie si sunt ferm convins ca stilul de viata al musulmanilor e mult mai apropiat de cel al lui Isus (pacea fie asupra lui ), decat crestinismul de azi care sufera schimbari de la un an la altul.Toti profetii de la Adam . . . Avram . . . Moise . . . Noe . . . Isus . . . Muhamed.Au fost MUSULMANI, supusi singurului Dumnezeu. ALLAH.Un musulman trebuie sa creada in toti profetii. Allah este unul din numele Divinitatii, Creatorului, cel Plin de Intelepciune ... In Coran Creatorul isi spune Allah.
    Profet Muhamed (Pacea fie asupra Lui) este Ultimul dintre Profeti, si a venit sa intareasca si sa complecteze Scripturile.
    Isus (pacea fie asupra lui)nu a zis niciodata ca el ar fi ultimul trimis, ci dimpotriva a zis ca dupa el vor mai veni si altii, dar multi vor fi mincinosi. Matei 7:16
     
     

  2. Urmatorii 3 au spus mersi lui daniel barnutiu pentru acest subiect

    gabriela guettat (01-09-2011), maryam (01-09-2011), umalkasem (01-10-2011)

  3.  
    #11
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum wa rahmatullah
    Fi binevenita sora yasemin pe forumul si tot o data in casa noastra.Iti dorim o sedere cit mai placuta si postari cit mai multe si cit mai interesante .Allah subhana wa ta`ala sa te binecuvinteze si sa iti daruiasca o viata plina de fericire.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #12
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    si bine ai venit, surioara draga!...fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa iti faca sederea in forumul nostru cat mai placuta si cat mai benefica, amin!...asteptam cu nerabdare postarile tale, inshaAllah, avem inca atata de invatat!...





    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  5.  
    #13
    Member DANIELA HALAK's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Bucharest, Romania, Romania
    Posts
    25
    Thanked
    4
    Rep Power
    0
    A salam aleykum dragele mele surori , si frati , am revenit si eu dupa o perioada indelungata pe acest forum .
     
     

  6.  
    #14
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Bine te-ai reîntors! Allah swt să te binecuvinteze!
    Dar cred că numai eu am mai rămas pe aici....aşa că nu ştiu cât de plăcută îţi va fi reîntoarcerea.
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  7.  
    #15
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salamn alaykum wa rahmatullah wa barakatuku surioara.Bine ai revenit printre noi.Allah subhana wa ta`ala sa fie mereu alaturi de tine si de cei dragi tie si sa va daruiasca Iubirea Lui.Nu surioara Yvette nu esti singura .Sunt icisa.Astept o postare icitatoare ca sa ma pot lansa .
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  8.  
    #16
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Assalamu alaykum bro munir

    Nu mai vreau să incitez ...că cică nu e "mumos...." şi că trebuie să facem ca în filmuleţu de mai jos:



    numai că noi,la sfârşit trebuie să adăugăm: de dragului Lui Allah swt.
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  9.  
    #17
    Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    1
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    As salam alaykum wa rahmadullah wa barakatuku

    Bine v-am gasit!este un forum foarte interesant!
     
     

  10.  
    #18
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887
    Wa alecom salem wa rahmatullah, bine ai venit, ne bucuram ca tzi place, inshallah sa invetzi shi sa invatzam cat mai multe.
     
     

  11.  
    #19
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Asalamu aleykum...alhamdulillah, incredibil, credeam ca nu mai exista! In shaa ALLAH sa ne regasim curand.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •