Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12
  1. Musulmanii si rromii din Romania, Dobrogea 
    #1
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    Salam aleykum,
    Am ramas uimita cand umbland prin youtube dupa muzica religioasa musulmana, am dat peste niste videoclipuri de nunta. Cine erau personajele principale? Mirii, musulmani fiind, cred ca turci, si un taraf de manelisti condus de plagiatorul Florin Salam, care numai muzica nu canta, sa nu spun cum canta.... El a copiat din muzica turca si tatara totul, transformand-o in urlete si ragete. Oare mirii cand l-au angajat sa le cante, au uitat ca nu le trebuie tambalau mare? Eu de exemplu, dupa ce impreuna cu sotul meu ne vom converti, vom face cununia religioasa la Geamie si vom merge cu nasii la un restaurant specific musulman sa luam o masa. Chiar asa de mult s-au schimbat musulmanii din Dobrogea? Am cativa prieteni pe acolo, dar cu niciunul nu pot vorbi despre religie, ei vor doar socializare.... De aceasta ma bucur ca m-ati primit pe site si nu m-ati discriminat.Allah sa va binecuvanteze! Scuzati-ma daca nu stiu formulele de salut... intentia conteaza...
     
     

  2. Mersi Aliye Alexia de la :

    maryam (01-13-2011)

  3.  
    #11
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    As Salamu Aleykum, cum se citeste cuvantul "va" in araba? Am citit in Al-Fathiha si am ascultat-o la PC si mi s-a parut ca se citeste "ua". Dar "wa" cum se citeste? tot "ua"?
    Afla adevarul inainte de a invinui pe cineva
     
     

  4.  
    #12
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    litera V nu exista in araba
    W este transliteratia pentu U lung si s-a impus datorita limbii engleze, unde W se pronunta U.....mai pe scurt, pronunti Uu, adica un u mai accetuat ca in UNU din romana.
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •