Notices
 
Results 1 to 9 of 9
  1. Coranul tradus in romana pe CD-uri sau DVD-uri 
    #1
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    As Salamu Aleikum!
    Am o mare rugaminte, nu stiu daca exista Coranul tradus in romana audio. Am nevoie mare de el, deoarece sotul meu este aproape nevazator (nu vede cu un ochi, iar la celalalt are minus 25 miopie forte) si abia vede sa citeasca, plus ca isi oboseste ochiul. Cine ma poate ajuta, contra-cost binenteles?
     
     

  2. Mersi Aliye Alexia de la :

    maryam (01-18-2011)

  3.  
    #2
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salamu alaykum
    Surioara gasesti Coranul audio si pe net .Poti sa dai cautare pe google si il downloadezi de acolo iar poi il poti incarca pe un cd
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #3
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    Fratele meu, eu am probleme cu net-ul, am wirreless si stau la tara, unde nu are acoperire. Abia daca merge, in general ma scoate de pe site-uri, de ex. youtube nu pot vedea, nici asculta, programele video si audio de pe aceste site-uri nu pot sa le downlodez (viteza este prea mica si intrerupe download-ul. ). Am cautat toata ziua azi si nu am gasit. Insa am scris un mail la Liga Islamica din Bucuresti, poate au acolo. Si cand o sa ajung in Bucuresti o sa ma duc la Geamia din Eroii Revolutiei sa il intreb pe dl. Imam daca ma poate ajuta. Pana atunci o sa incerc sa stau iar toata ziua pe net sa vad e gasesc. Oricum, multumesc pentru interventie. Iar notebook-ul meu este prea mic, dar merge, asta e situatia, nu trebuie sa il fortez prea mult. Sa auzim numai de bine!
     
     

  5.  
    #4
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Draga mea draga, imi cer scuze ISTAGFIRULLAH am tot zis ca iti scriu...sa stii ca am pierdut mailul tau, nu l-am salvat, as aca te rog, lasa-mi un mesaj pe silomuslim@yahoo.com, cu mail adresa ta si adresa postala, cu tot dragul Inshaa ALLAH in cateva zile e la tine!
    Si inca o data, iarta-mi neglijenta.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  6.  
    #5
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    As Salam Aleykum, sora mea grijulie, multumesc pentru ajutorul dat. Am "strigat" si am fost auzita! Ti-am trimis totul pe mail.
     
     

  7.  
    #6
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Surioara draga

    Inshaa ALLAH poate se vor strange cateva fete cu voci placute si care citesc frumos sa faca una stfel de Coran.
    Du`a...deocamdata tu ai dat startul, inshaa ALLAH propunerea sa-si gaseasca aplicare dincolo de intentii...
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  8.  
    #7
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    Quote Originally Posted by maryam View Post


    Surioara draga

    Inshaa ALLAH poate se vor strange cateva fete cu voci placute si care citesc frumos sa faca una stfel de Coran.
    Du`a...deocamdata tu ai dat startul, inshaa ALLAH propunerea sa-si gaseasca aplicare dincolo de intentii...

    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    ...inshaAllah, sa se gaseasca cativa frati, surioara Maryam... asa, surori "cu voci placute", amatoare sa citeasca frumos din Traducerea Sensurilor, cred ca ar fi destule... problema este ca vocea femeii face parte din awra ei, deci Audio CD-ul ar fi doar pentru femei si copii... si cum ar putea fi sigure surorile respective, ca inregistrarea va fi ascultata doar de acestia?...

    ...inshaAllah, sa se adune cativa frati, in acest scop nobil - este intr-adevar nevoie de un audio in lb. romana, si fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa rasplateasca celor care vor dori sa-l faca...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  9.  
    #8
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    assalamu alaikom , o set de casti de calitate si un program de "sound recorder" si sa cititi ... daca faceti treaba asta le public eu in site ...
    asa cum observati, rasaritul este doar un forum dar curand inchallah o sa fie si un site cu continutul lui ...
     
     

  10.  
    #9
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by ummraschid View Post
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    ...inshaAllah, sa se gaseasca cativa frati, surioara Maryam... asa, surori "cu voci placute", amatoare sa citeasca frumos din Traducerea Sensurilor, cred ca ar fi destule... problema este ca vocea femeii face parte din awra ei, deci Audio CD-ul ar fi doar pentru femei si copii... si cum ar putea fi sigure surorile respective, ca inregistrarea va fi ascultata doar de acestia?...

    ...inshaAllah, sa se adune cativa frati, in acest scop nobil - este intr-adevar nevoie de un audio in lb. romana, si fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa rasplateasca celor care vor dori sa-l faca...


    Da draga mea draga, m-am gandit la asta am si zis voci placute ca sa nu iasa voci atragatoare, inshaa ALLAH sa se gaseasca musulmani buni vorbitori de lb romana care sa poata face asta.
    Jazaaki ALLAHU khairan.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •