Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. Incercarile lui Seitan 
    #1
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    As Salam Aleikum,
    Dupa bucuria convertirii mele si a sotului meu, au inceput si incercarile raului. Am inceput sa ne indepartam putin unul de altul si am descoperit pe blogul bannatei abbu (o cunoasteti), ce am scris eu despre bucuria de a fii musulmana impreuna cu sotul meu. M-a jignit impreuna cu altii, m-am suparat si i-am raspuns. Cred ca nu este sanatoasa, are ceva fetita aceasta contra noastra. Adevarul este ca se "plimba" prin site-uri islamice tot felul de asa zisi crestini, aduna informatii, ca apoi sa rada de ele. Am renuntat la crestinism din cauza faptului ca nu mi se "potrivea" acea religie, nici nu mai stiu de cand nu m-am mai rugat sau am intrat in biserica crestina. Acolo ti se cer bani, chiar daca nu ai, fac galagie in biserica. De mult timp vroiam sa trec la Islam, dar era ceva care ma oprea, aveam piedici mereu. Acum sunt mai linistita, am inceput sa ma informez despre religie din surse credibile, dar nu pot uita ajutorul pe care mi l-ati dat. Allah sa va rasplateasca pentru tot!
     
     

  2. Mersi Aliye Alexia de la :

    maryam (01-26-2011)

  3.  
    #2
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum surioara .Nu trebuia sa ii raspunzi pe blogul ei la mizeriile pe care le posteaza.Nu merita atita atentie din partea ta sau a oricarui alt musulman .Este o femeie inculta si redusa mintal.Orice prost scuipa pe ce nu cunoste si se crede destept traind in lumea lui plina de fantasme .Te rog eu mult nu-i mai raspunde ca nu merita.Daca va mai intra vre-o data pe forum atunci va avea de-a face cu mine si o voi face eu sa ,,plinga cu vorbe".
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #3
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    multumesc pentru vorbele de incurajare, frate munir, acum imi e mai bine, incep sa invat cand si cum sa ma rog. Allah sa te binecuvanteze si sa te rasplateasca! nu o sa o mai bag in seama deloc.
     
     

  5.  
    #4
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Cum ti-am spus si altadata, authu billahi mina seitan a rajiim, acest rau nu va va abandona usor, nici pe tine, nici pe sotul tau...si probabil ca va incepe o perioada cu greutati ptr voi ptr ca asa cum scrie in Coran...Oare cred ei ca vor fi lasati in pace spunand "noi credem"? fara a fi incercati?
    NU AVETI DE CE SA VA INDEPARTATI, BA DIN CONTRA, ACUM TREBUIE SA CONSTIENTIZATI CA SUNTETI LEGATI SI VA IUBITI DE DRAGUL LUI ALLAH SIA STA ESTE TOARTA CEA MAI STRANSA.
    NU DEPINDE DE NIMENI, DECAT DE VOI SA FITI PUTERNICI, SA VA SPRIJINITI, SA INVATATI IMPREUNA, SA VA SFATUITI SI SA ALEGETI BINE.
    Si in plus, nici nu aveti ce sa faceti in astfel de locuri. e ca si cum , din cand in cand, v-ati duce intr-un club, asa...de curiozitate.
    RESURSELE AUTENTICE DESPRE ISLA, TOT CE TREBUIE SA STITI ONLINE VA LASMA NOI LINKURI CATE VRETI!
    MULTE DINTRE NOI TRECEM SI AM TRECUT PRIN TOATE ETAPELE ASTEA, NU SUNTEM NICI MAI DESTEPTE, NICI MAI MASHAA ALLAH DECAT VOI, NUMAI CA AM MANCAT PAINEA ASTA SI UNEORI NE-A MAI STAT IN GAT PTR CA N-AM AVUT PE NIMENI CARE SA NE SPUNA CUM SA MESTECAM...
    ...pe vremea cand eu am inceput sa caut despre islam nu aveam nici net, de-abia aparusera mobilele...insa alhamdulillah totul se asimileaza daca intentia este curata.

    INCEPETI ORICE LUCRU CAUTAND APARARE LA ALLAH IMPOTRIVA CELUI RAU SI AL ISPITELOR SALE, SPUNETI



    SI INCREDETI-VA IN ALLAH!

    ...din cand in cand mashaa ALLAH ummraschid, gabi, hannen, huda, flor, yvette si atat de multe alte surori care isi vor intoarce privirile aici iti vor sari cu drag, cu cel mai mare drag in ajutor.
    Crede-ma, esti norocoasa!
    Si lasa-i pe altii sa zica ce vor, stii cum e, gura lumii...nici pamantul n-o astupa.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  6.  
    #5
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    multumesc maryam, esti deosebita, ai dreptate, sunteti surorile mele care ma ajutati. Pe vremea voastra nu aveati ajutor, ati invatat singure, si va cred ca v-a fost tare greu.. Allah sa va binecuvanteze!
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •