Notices
 
Results 1 to 7 of 7
  1. Tradarea lui Iuda 
    #1
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    domnule munir cu tot respectul de ce ne-ar interesa gradina vecinului cand a avem destul pir si in a noastra.de ce i-am copia aruncand cu noroi si gasind scuze?
    daca unuii dintre noi nu au studiat bilbia cand au fost crestini de ce ar face-o acum?atat timp cat coranul nu face nici o trimitere noi stim ca nu e adevarat,care ar fi ideea de a cauta prin zecile de biblii crestine ?
    "Citeşte Quranul şi lumina Raiului va coborî pe pământ."
     
     

  2. Tradarea lui Iuda 
    #2
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Quote Originally Posted by munir View Post
    As salam alaykum wa ramaduAllah wa barakatuku
    Pentru ca subiectul din acest threand sa poata fi urmarit mai usor,si pentru ai pastra linia tematica am deschis un threand pe subforumul Comentarii unde toti cei care vor si au ceva intrebari de pus pe acesta tema sau pe alta ce tine de religia crestina o pot face .Sper ca nu-i nici o suparare ca am procedat in acest fel .Va multumesc pentru intelegere si astept cu mare interes comentariile si intrebarile voastre.


    Am înţeles, să trăiţi!
    Aştept cu mare interes continuarea!!!
    Îmi cer iertare dacă v-am supărat, dar nu aceasta a fost intenţia mea.(ştiţi la ce mă refer...) şi vă mulţumesc pentru răspunsuri.
    Last edited by ummraschid; 05-09-2011 at 05:42 PM.
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  3. Tradarea lui Iuda -Comentarii 
    #3
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum

    Dragi frati si surori sau vizitatori pentru a putea pastra o acuratete mai mare in urmarirea unui subiect aici puteti face comentarii sau pune intrebari referitoare la cel postate de mine la threandul ,,Tradarea lui Iuda '' de pe subforumul Crestinism
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #4
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Nenea Muniiiir...
    Nu ne spuneţi şi nouă cum a fost cu creştinismul în Romania, aşa de la Andrei încoace...sau poate si dinaintea lui Andrei.
    PLEEEEEEEEEEEEEASE
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  5.  
    #5
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum surioara.
    Desii momentan ma confrunt cu o colica renala violenta am sa incerc sa iti raspund la intrebare .Poate azi sau cel tirziu miine .Nu te supara pe mine ..te rog.
    Dar vreau doar atit sa imi precizezi -matrialul sa fie unul istoric sau sa cuprinda in el traditia crestina ?
    Am sa deschid un threand nou pe subforumul Crestinism in care sa postez citeva repere legate de acest subiect
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  6.  
    #6
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Îmi pare rău că suferiţi...stiu că sunt teribil de dureroase.
    Allah să vă ajute să va însănătoşiţi cât mai degrabă.

    Lăsaţi răspunsul la întrebarea mea pentru când vă veţi simţi mai bine.

    În ceea ce priveşte întrebarea mea, voiam să ştiu cum a pătruns creştinismul şi de ce a fost el aşa de repede acceptat. Dacă se poate din ambele puncte de vedere ar fi minunat.
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  7.  
    #7
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum
    Surioara am deschis threandul si am raspuns rugamintii tale .Sa sti ca voi sunteti mai impotanti pentru mine decit o suferinta fizica trecatoare(Sper inshaAllah sa treaca mai repede).
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •