Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12
  1. Mergem la spitale de stat sau private? 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

    Mergem la spitale de stat sau private?

    Numarul persoanelor care se trateaza, sau se gandesc serios sa o faca, la clinici si spitale private este in crestere. Starea precara a sistemului public de sanatate ii face pe multi dintre noi sa caute alternative. Sondajele facute in domeniu arata ca aproximativ jumatate dintre cei intrebati prefera sa se trateze in institutii private de sanatate. Asta chiar daca acolo serviciile se platesc, in plus fata de contributiile pe care toti angajatii le platesc pentru sustinerea sectorului sanitar public.

    Ati fost vreodata intr-o clinica privata, sau la un spital privat?

    Care sunt, din punctul dumneavoastra de vedere, avantajele si dezavantajele variantelor privat/ public?

    Ati avut experiente in ambele situatii? La ce concluzii ati ajuns?

    Ar fi o varianta buna privatizarea majoritatii spitalelor asa cum spun unele voci?

    E sectorul privat din sanatate o alternativa viabila la cel de stat?

    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  2.  
    #11
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum .Surioara yvette nu mi-e frica de reactia cuiva care facind parte din sistem m-ar putea contrazice si m-ar putea da in judecata.Datorita bolii de care sufar am ,,petrecut" mult timp prin spitale si am vazut multe.De altfel fosta mea sotie lucreaza de multi ani in sistemul sanitar asa ca informatiile mele sunt venite chiar din`nauntrul lui.Si apoi cine are chef sa-mi umple buzunarele cu bani e liber sa o faca .Am sa cer daune morale de cel putin 1.000.000 de euro.Am chef de plimbare prin Egipt si sunt cam lefter acum....Va roooooog dati-ma in judecataaaa.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  3.  
    #12
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    3
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Abia m-am intors de la spital, am plecat dupa 3 semnaturi si m-am intors dupa 4 ore de asteptat la cozi infernal. Clar, data urmatoare iau si eu un halat pe mine si ferea ca vin!
    Beunăziua, pentru interesati, recomand creare site
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •