Notices
 
Results 1 to 3 of 3
  1. In ce parcuri de distractii ati fost? 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

    Deci, in ce parcuri de distractii ati fost?

    Eu am fost in Canada Wonderland si Ontario Place.

    Mi-ar place sa merg din nou!!
    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  2.  
    #2
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Wa alaykum salam wa ramaduAllah wa Barakatuku .Si mie mi-ar place sa merg acolo.Ramine sa rezolv doar un mic amanunt ca sa pot face asta.Cine ma sponsorizeaza ? Pina atunci merg in parcul Tineretului , ma dau in calusei vechi de 100 de ani si ascult manele date la maxim. Maninc floricele rincezite de mult si ma feresc de hotii din buzunare.E foarte frumos si palpitant .Pleci acasa ametit de fumul gratarelor si cu vocabularul imbogatit cu vorbe de mahala tipate in urechea personala de catre tiganii ce tin sa epateze prin ,,cultura" lor .
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  3.  
    #3
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    ...cine are copii, va intelege...desi este foarte scump, mergem cam odata pe an, in PhantasiaLand, unde petrecem aproape o zi intreaga, sau mai bine zis, pana obosim...alhamdulillah, nu este foarte departe de noi, cam 60 de km, pana la Koeln...in fiecare an se adauga lucruri noi, insa in mare, preferintele copiilor raman constante: water roller cost, China Town si vata de zahar

    ... in Tunisia, am vizitat Carthage Land si bineinteles ca ne-a placut, desi este foarte obositor, dupa caldura zilei, sa mai colinzi parcul de la un cap la altul, ca sa profiti de toate atractiunile...

    ...culmea insa este ca fetele viseaza mereu la parculetele din Bucuresti, la leagane si tobogane, unde iesim seara tarziu, cand suntem in tara...bineinteles ca nu ratam niciodata plimbarea in Cismigiu, care insa nu mai este asa cum il stiam eu...oricum, ele abia asteapta, insa daca vor vedea Bucurestiul anul acesta, doar Allah subhanahu wa ta'ala stie...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •