Notices
 
Results 1 to 3 of 3
  1. Cum va place sa calatoriti? 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

    Cu masina, sau cu trenul, cu autocarul sau pe vapor sau poate cu avionul .... cu ce va place sa calatoriti?

    Personal, mi-ar place sa merg intr-o calatorie lunga cu vaporul, si cu trenul imi place, cu masina, autocarul sau avionul mie foarte rau, de trebuie sa ma droghez de dorm cateva ore bune, si apoi sunt ok.

    PS: si parca simt ca tata Munir va veni si va zice ceva cum de altfel ii sta in obicei...ah si am vrut sa scriu si pe jos, dar m-am gandit la d-voastra tata Munir.

    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  2.  
    #2
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Wa alaykum salam.Mersic fata tati dar eu voiam sa scriu ca imi place sa calatoresc... in brate sau in circa.Pe jos nu-mi place ca nu prea pot asa ca o fac cu gindul .Am vizitat toata lumea uitindu-ma pe harta si visind ca sunt acolo.Daca as putea as vrea sa vizitez Canada in special Toronto iarna cind este zapada si aluneca lumea pe trotoare si le mai cade cite ceva de prin buzunare.As vrea sa vad Japonia.M-a fascinat mereu cultura japoneza.Astia ingroapa un lemn in pamint si rasare o pagoda.Cu avionul nu-mi place ca nu are balcon .Cu autocarul e bine dar sa stea linga mine unul care a mincat cu o ora inainte ceapa si asta ii provaca reflux gastric si se trage din neamul regelui soare care s-a spalat doar de doua ori in viata lui .La nastere si la moarte. Cu vaporul e ok.Te sui pe el flamind si cind cobori esti cu stomacul mai gol decit cind te-ai urcat.Cu trenul e cel mai super ,dar sa fie neaparat o cursa de naveta la clasa a II a pe timp de iarna.Mega distractie .Chestia cu drogatul nu o am. Chestie de principiu.Cel mai mult mi-a placut sa ma plimb cu camila in Egipt.Am fost la tirgul de camile si am cerut vinzatorului sa-mi dea o camila oarba .El mi-a spus ca daca vreau poate sa imi faca rost si de una moarta .L-am refuzat ca nu stiam cum sa spun in araba la camila aia ,,sezi" ca sa pot cobori de pe ea.Asa ca am ramas doar cu cea oraba care mergea pe unde credea ea si eu vedeam( din cauza furtunii de nisip) exact ce vedea si ea.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  3.  
    #3
    Member rahma.alssadi's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Romania,Bucuresti
    Posts
    26
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    avionul este cel mai rapid si comod mijloc de transport.eu prefer masina poti sa vezi foarte multe si opresti cand vrei:d
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •