Notices
 
Results 1 to 6 of 6
  1. Albirea dintilor 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

    Ma uitam azi la pozele unui cuplu, de la nunta, si am realizat cat de important e zambetul. Pur si simplu un zambet neingrijit iti atrage atentia si nu te poti uita decat la el si la nimic altceva. Prin urmare, ma bate serios gandul pentru o albire dentara. Ce recomandari aveti?

    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  2.  
    #2
    Deosebit Yumna's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    557
    Thanked
    187
    Rep Power
    637
    Noi asteptam recomandari de le tine avand in vedere ca locuiesti in Canada,.Este un subiect care ma intereseaza si pe mine de ceva vreme,dar la medicii stomatologi la care eu am intrebat si in Ro si in Siria toti mi-au raspuns la fel,adica daca nu am un job in care sa fie f important zambetul nu ar trebui sa ma avant la o albire a dintilor pt ca nu dureaza mai mult de 1 an si se strica smaltul dintilor,apar carii,apare sensibilizarea dintilor la rece si/sau cald,iar daca sunt lucrari sau plombe,acestea nu pot fi albite.Exista multe metode de albire eficiente dar toate aduc probleme mai mari sau mai mici.De asta spuneam ca eu cel putin astept de la tine vesti mai bune.
     
     

  3.  
    #3
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum .cum pina acum nu stiu sa existe o metoda eficienta de albire a smaltului dintilor cu o durata mare in timp si fara atacarea smaltului eu cred ca cea mai buna metoda este ... implantul sau placa dentara.Ii scoti pe toti si ii scimbi cu unii la culoarea dorita.Dac ai bani iti poti pune unii de portelan foarte albi si ai si avantajul ca daca nu-ti mai plac ii poti schimba cind vrei.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #4
    Deosebit Yumna's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    557
    Thanked
    187
    Rep Power
    637
    Implica durere,timp indelungat de tratament si alte belele dupa.Si sa optezi la un implant total la 30 de ani...hmmmmm si in Ro...
     
     

  5.  
    #5
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Assalamu alaykom

    Eu am incercat albirea cu Opalescence in cabinetul medicului stomatolog desi am stiut caror "riscuri" ma expun. Cu toate ca ma asteptam la o sensibilitate excesiva dupa, nu am avut nici macar o problema. Insa mi s-a spus ca am dintii foarte sanatosi, probabil din aceasta cauza. Stomatologul fusese pregatit ca dupa albire, a doua zi, sa-mi fluorizeze dintii insa nu a fost nevoie. E adevarat ca in timpul tratamentului cam simti durere in dinti dar sufera baba...la mine a fost mai mult un moft fiindca mi se spusese ca n-as avea nevoie insa cand mi se pune un pitic trebuie sa fac ce zice el .
     
     

  6.  
    #6
    Deosebit sara's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    770
    Thanked
    45
    Rep Power
    809
    Saira cat timp a durat tratamentul de albire ? Rezultatul a fost de lunga durata ?

    Eu am auzit ca siwakul folosit constant albeste dintii in timp .
    Only ALLAH can judge me !
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •