Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. Avocado si oasele 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

    M-ar interesa daca cunoasteti, un tratament mai natural pe baza de avocado, ca am tot citit despre el si pare foarte benefic pentru organism. Sunt o persoana caruia nu-i place sa umble, sa faca miscare, care sta mai mult acasa si cu timpul oasele mele dau semne de imbatranire si ma dor, trosnesc. Nu sunt adepta tratamentelor clasice pentru sistemul osos, dar asta nu inseamna ca o sa stau asa, as vrea sa previn sau sa atenuez cumva ce patesc. Stie cineva ce e de facut?

    Multumesc mult.
    ãä ÞÈáå ãä íÍãá ÍíÇÊí Ýí íÏíå
     
     

  2.  
    #2
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum.Poti lua coji de oua macinate amestecate cu o lingurita de miere (ca sa alunce mai usor) .Asta pentru calciu iar pentru flexibilitate ia tu fata tati o bicicleta medicala .Nu mai incerca pe bicicletele alea cu roti ca ai vazut ca-s naravase si te trintesc din sa.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  3.  
    #3
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    O fi bun avocado, nu zic nu, dar mai bun este ceea ce îţi voi spune mai jos.

    Alllah subhanahu wa ta'alla să se îndure de suferinţa ta şi să îţi fie de folos reţeta aceasta.

    Reţetă întărire sistem imunitar şi sitem osos


    1. 4-5 ouă de găină de ţară (adică găină crescută ecologic, fără concentrate şi substanţe chimice de creştere, etc)
    2. zeama de la 3-4 lămâi (mai mari)
    3. 1 borcan de 250 gr miere de albină (naturală, nu din aceea făcută din zahăr. Mai exact sunt apicultori care pun apă cu zahar lângă stupi ca să nu se mai "chinuie" să ducă stupii în livezi sau păşuni. Mierea aceea nu e bună pentru acest leac, adică în afara faptului că va îndulci soluţia, nu face nimic altceva)

    Prepareare
    Se spală ouăle bine, cu apă caldă şi cu un pic de sare şi oţet. Artenţie nu puneţi detergent!!
    Într-un castron de mărime potrivită sau un borcan de sticlă sau plastic (nu inox sau aluminiu, sau alt ----l!) se pun ouăle întregi, cu coajă cu tot
    Stoarceţi lămâile şi zeama o amestecaţi bine, până devine omogenă, cu mierea de albine (cea mai bună este cea de flori de salcâm).
    Apoi o turnaţi în borcan sau în castron, peste ouăle întregi.
    Acoperiţi şi puneţi la frigider.
    Aşteptaţi până când coaja ouălelor se va dizolva în zeama de lămâie. (Dacă vreţi ca procesul de dizolvare să fie mai rapid, nu amestecaţi zeama de lămâie cu mierea.)
    Pe urmă, cu o lingură de lemn, bateţi bine, până când se amestecă complet şii devine o soluţie omogenă.

    Administrare.

    1 lingură(tot de lemn) dimineaţa, înainte chiar şi de a vă spăla pe dinţi (să nu beţi nici măcar apă), pe stomacul gol.
    2. Nu mâncaţi şi nici nu beţi cafea cel puţin o oră după ce aţi înghiţit substanţa.
    3. Seara, înainte de culcare, la cel puţin o oră după cină, mai luaţi o lingură din soluţie.
    Şi aşa mai departe până se termină.

    Precauţii

    1. Nu atingeţi de soluţie nici un fel de ----l (inox, fier, aluminiu, cupru, nimic ----lic)
    2. Îi scădeţi efectul la jumătate dacă mâncaţi sau beţi imediat după administrare sau o înghiţiţi după ce aţi mâncat.
    3. Este inutilă dacă veţi consuma alcool (mai sunt si "musulmani" care beau!)

    Allah Prea Bunul să vă dea sănătate tuturor!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  4.  
    #4
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    Interesant sora !am sa incerc si eu numai sa vad unde gasesc oua eco si miere naturala...hmmm
    Auzi,dar eu nu ma impac cu lingura aia luata chiar inainte de spalatul pe dinti!Are ceva daca totusi ma spal macar pe dinti?Eu fac oil pulling in fiecare dimineata ,fara asta nu pot inghiti nimic,simt ca bag toate toxinele la loc in organism!
     
     

  5.  
    #5
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Quote Originally Posted by hannen View Post
    Interesant sora !am sa incerc si eu numai sa vad unde gasesc oua eco si miere naturala...hmmm
    Auzi,dar eu nu ma impac cu lingura aia luata chiar inainte de spalatul pe dinti!Are ceva daca totusi ma spal macar pe dinti?Eu fac oil pulling in fiecare dimineata ,fara asta nu pot inghiti nimic,simt ca bag toate toxinele la loc in organism!
    ideea e sa nu inghiti apa...daca ai grija de faza asta e ok...dar te asigur ca nu o sa iti placa gustul de oua crude dupa pasta de dinti...up to you
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •