Notices
 
Results 1 to 6 of 6
  1. impactul mass media asupra.... mass media 
    #1
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Anul 2012.... Centura fotonică.... schimbarea polilor pământului....APOCALIPSA!!!!!

    Mass media românească are o grijă "deosebită" ca receptorii mesajului scris sau audio-vizual să fie să fie cât mai "în" temă sau.... teamă???...nu percutez încă "impactul" asupra vieţii personale...şi nici scopul...

    Să revenim însă la subiect!

    Să observăm cum ştirea teribilă că vine APOCASLIPSA este reflectată în mass media românească.

    ANTENA 3: Dragi români,stimaţi conaţionali: AM ÎNVINS!!! În trei zile vine Apocalipsa şi spre fericirea românilor de preturindeni BĂSESCU NU VA MAI FI PREŞEDINTE!!!!!

    OTV: SENZAŢIONAL! În exclusivitate la Dan Diaconescu în direct: TOTUL DESPRE APOCALIPSĂ! Invitată specială: vrăjitoarea Rodica, regina magiei albe, adevărata fată a mamei Omida, vă va spune cum să vă purtaţi pe Lumea Cealaltă. Are talismane şi descântece pentru orice situaţie...Chiar a fost premiată la Congersul Internaţional al vrăjitoarelor pentru stingerea Focului Iadului!!

    LIBERTATEA: Ultima şansă! Deragi românce, e ultima voastră şansă...în trei zile vine Apocalipsa, trimite, aşadar, fără întârziere, poza ta! POŢI FI ULTIMA FATĂ DE LA PAGINA 5!!!

    PRO TV - Andreea Esca: Un copil a ars de viu. Nefericita întâmplare va face ca acel biet copil să nu mai poată vedea Apocalipsa. S-a deschis o anchetă, iar tutorele minorului carbonizat va avea posibilitatea să vadă Apocalipsa numai printre gratiile închisorii.
    O fată de 16 ani s-a spânzurat.....

    CANCAN: Sursele noastre spun că Nicoleta Luciu, Andrea Bănică şi Sexy Brăileanca vor petrece sfârşitul lumii departe de iubiţii llor.
    Nici Cătălin Botezatu nu va rămâne în ţară.... el va viziona Apocalipsa din Burj-al-Arab...(în caz că a vândut totă colecţia de lenjerie intimă....Victoria's Secret!!! )

    Cotidianul: Mai ai timp! În trei zile mai poţi citi o carte. Alege colecţia Cotidianul!

    B1Tv: Urmăreşte emisunea NAŞUL....Veţi afla dezvăluiri incendiare despre cum parlamentarii români, sprijiniţi de mogulii de presă, profită la maxim de pe urma Apocalipsei.


    Cosmopolitan: Sfârşitul lumii, dragi cititori nu poate fi chiar atât de plictisitor. iată că reporterii noştri s+au gândit la relaxarea dumneavoastră în articolul: 10 sfaturi pentru ULTIMA partidă de amor. Vă asigurăm că va fi una fantastică!!


    Acasă tv:
    Poveştiri de noapte: Mircea Solcanu: "Dragilor, dă-mă naibii (aolou...cred că pe mine mă ia primul!), mai avem trei zile, eu nu ştiu cu cine să mă iubesc...dar nu contează! Avem ceva pentru voi teribil: Ultima manea compusă de Asociaţi Maneliştilor, condusă de Adi Minune şi Guţă ...plus Baby
    Ea ne va însoţi pe ultimul drum.....maneau se numeşte: NU MĂ BATE DOAMNE TARE, C-AM FOST HOŢ DE BUZUNARE! Audiţie plăcută!"

    TVR1: De-ale lui Mitică:
    Rep: Am auzit că vine Apocalipsa. Sunteţi de acord cu ea?
    Interpelatul: Să vină, taică, să vină, poate ea e mai bună şi mai cilivizată şi ne-o de şi nouă dreptul la medicamente copensate, că acum nici nu mai ştim ce să credem, că Floarea lui Jidovu o luat mai ieftine, şi mie mi le-o dat scumpe, ca dracu., şi nici .....
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  2. Mersi yvette de la :

    Aliye Alexia (03-02-2011)

  3.  
    #2
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum Surioara yvette este o postare incintatoare super postare .Am ris de m-am tinut cu miinile de burta.De unde le-ai scos? Se vede ca esti un fin observator si ai un simt al umorului mult peste medie .Am citi postarea la prima ora a diminetii si parca ziua a capatat o alta lumina .Multumesc surioara pentru postarea asta minunata. Este cu adevarat o analiza umoristica a mass mediei din Romania.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #3
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    păi la tembelisme..normal PRIMA INTAI!

    Au...am uitat de Prima Tv...
    Cronica Carcotaşilor:
    Găinuşă: Auzi măi Michele, vine Apocalipsa!!!
    Huidu: Ce bineeeeee!!!! În sfârşit decorul nostru va fi unul real!!! Mai ales că Andreea Raicu o să furnizeze bebeluşe direct de la sursă, iar nu ageamii de alea de la ţară!!!, iar coarnele noastre vor fi unele adevărate şi vom vedea exact cine a câştigat TOP RUŞINIIIIIICĂ!!!!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  5.  
    #4
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Acum citeva minute am citi un articol care m-a oripilat si cutremurat prin abjectiunea prezentata in el Nici nu stiu cum sa-mi intitulez postarea .-,,Beneficiile" culturii occidentale-sau Abjectiune extrema.?!? Va las pe voi sa decideti, daca veti avea puterea sa cititi acest articol.

    Creştinii lezează vocaţia homosexuală a copiilor

    ,Unui cuplu britanic de penticostali i se interzice să ia copii în plasament, din cauza concepţiilor lor privind homosexualitatea.

    Drepturile homosexualilor ar trebui să prevaleze asupra principiilor religioase, li s-a spus celor doi la tribunal.

    Owen şi Eunice Johns au fost informaţi că valorile lor morale intră în conflict cu datoria autorităţilor locale de “a proteja şi promova bunăstarea” celor luaţi în plasament, scrie Daily Mail.

    Cei doi au avut până acum în plasament 15 copii şi au fost elogiaţi de lucrătorii sociali ca fiind “oameni buni şi primitori”, “sensibili în relaţia cu copiii”.

    La ieşirea din tribunal, domnul şi doamna Johns, în vârstă de 65, respectiv 62 de ani, au declarat că sunt “extrem de îndureraţi” şi că “au vrut doar să ofere un cămin plin de dragoste unui copil nevoiaş”.

    Ei cred că homosexualitatea este “împotriva legilor lui Dumnezeu şi a moralei”, dar spun că nu sunt homofobi şi că “ar accepta şi iubi” orice copil.

    Cuplul de penticostali, care a luat copii în plasament încă din 1992, a făcut o cerere la Consiliul din Derby County, în 2007, pentru a-şi relua munca după o perioadă de pauză."

    Sursa ziarul Ziua Veche

    Ce concluze am tras eu citind acest articol? Ca ,copiii se nasc cu ,,vocatie homosexuala" si oricine ii impiedica sa isi dezvolte acesta latura sexuala este din punctul de vedere al judecatorilor tribunalelor londoneze incapapil sa le dea o educatie corecta copiilor.Buahhhhh Mi-e si sila sa scriu mai departe.Se furnica carnea pe mine de scirba.Imoralitate impusa si ridicata la rang de lege.
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  6.  
    #5
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Iată despre ce este vorba de fapt....

    De fapt, judecătorul acela era împotriva oricărei religii şi, cred, că avea ceva şi împotriva pentecostalilor, care sunt recunoscuţi pentru nişte practici ceva mai deosebite, în adorarea lui Iisus - ca dumnezeu. Adică, în opinia acelui judecător era mai bine homosexual decat penticostal...
    Creştinismul, Islamul, iudaismul sunt toate împotriva homosexualităţii. Toate cele trei religii o consideră un păcat. Prin urmare copii creşteau cu concepţia "greşită???!!!!" că homosexualiatea este un păcat şi o practică imorală. Prin urmare, ei vor avea, ca adulţi fiind, o atittudine de respingere faţă de homosexuali.
    In schimb legile oamenilor spun că homosexualitea nu este nici imorală şi nici nu este o deviaţie comportamentală, iar aceea sunt oameni absolut normali.

    Deci...ce alegem??? Legea Divină sau legea oamenilor?

    Se presuoune că acei guvernanţi care au promulgat această lege omenească erau creştini, adică urmau Legii lui Dumnezeu..însă numai cu vorba...că faptele sunt total pe dos...
    Şi iarăşi ne lovim de ipocrizia cea mult blamată de Nobilul Quran... cel de acum 1400 de ani!!!
    Iată că NIMIC nu e nou sub soare, stimate "surori" care puneţi la îndoială valabilitatea Quranului, pe motiv că este de acum 1000 de ani...poate de data aceasta vă "urcaţi în avion"! Prietenele mele ştiu de ce!

    Dar să revin....

    Frate munir...ca să vedeţi dovadă de IPOCRIZIE, datând cu 200-250 în urmă!!!

    Să vedeţi cum un MONSTRU se "transformă" în MAIESTATEA SA!!!!
    CITEZ:

    "Modul in care ziarul Moniteur din martie 1815 a surprins marsul lui Napoleon Bonaparte spre Paris, dupa ce parasise insula Elba.

    9 martie - "Monstrul a evadat din locul exilului sau";
    10 martie - "Capcaunul corsican a acostat la Cap Juan";
    11 martie - "Tigrul s-a aratat la Cap. Trupele avanseaza din toate partile pentru a opri inaintarea lui. El isi va termina mizerabila aventura fugind spre munti";
    12 martie - "Monstrul a avansat cu adevarat pana la Grenoble";
    13 martie - "Tiranul este acum la Lyon. La aparitia sa, spaima a cuprins toata lumea";
    18 martie - "Uzurpatorul a riscat sa se apropie la 60 de ore de mars de capitala";
    19 martie - "Bonaparte avanseaza in mars fortat, dar este imposibil ca el sa atinga Parisul";
    20 martie - "Napoleon va ajunge maine sub zidurile Parisului";
    21 martie - "Imparatul Napoleon este la Fontainbleu";
    22 martie - "Ieri seara, Majestatea sa Imparatul si-a facut intrarea publica si a sosit la Tuileries. Nimic nu poate depasi bucuria universala".

    din volumul Mass media: puterea fără contraputere - Paul Dobrescu, Alina Bargaoanu "
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  7.  
    #6
    Harnic Aliye Alexia's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    121
    Thanked
    24
    Rep Power
    151
    As Salamu Aleykum, sora yvette, esti foarte simpatica, am cazut pe jos de ras, nu mai puteam... esti culmea... nu te stiam asa de glumeata...e un subiect super, in viata mai trebuie sa mai si radem, nu sa stam seriosi. Iti sunt recunoscatoare pentru subiect.
    Afla adevarul inainte de a invinui pe cineva
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •