Notices
 
Results 1 to 4 of 4
  1. este fotografierea permisă? Un studiu de caz 
    #1
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Iată o întâmplare care m-a pus pe gânduri.....

    Eram la o plimbare pe malul lacului Snagov...

    Nu eram numai eu, desigur,...ci şi alţi iubitori de natură.

    Unii fotogafiau, alţii se îmbăiau în lac, alţii şedeau la umbra, alţii făceau grătare..

    Copii se jucau şi urlau în legea lor, fericiţi că nu le mai aruncă vecinii de la etajele superioare cu apă în cap...
    Părinţii urlau la ei mai abitir, făcându-le educaţie: De ce ţipi măi, eşti descreierat? Eşti animal din junglă? Răspunsul copilului venea prompt: Păi tu de ce ţipi?

    Lumea se aventura la scăldat...şi în toată hărmălaia de nedescris, o femeie disperată strigă către soţul ei:

    - Gicăăăăăăăăăăă, repede, se îneacă maaaaamaaaaaa!!!!!

    Gică, procupat de hobby-ul lui fotografia, îi răspunde impasibil:
    - Prea târziu scumpo! Deegeaba strigi...NU MAI AM SPAŢIU PE CARD!


    Era oare permis ca soţul să "imortalizeze" momentul în care soacra era în pericol de moarte?

    Voi ce părere aveţi?

    Eu cred că trebuia să steargă din celelalte fotografii, să facă un pic de loc în memoria cardului şi să fotogafieze un moment de viaţă neregizat, îi ieşeau nişte fotografii super!! Vă daţi seama, un om care se îneacă...chipul, expresia feţei, ochii, groaza neregizată, reală...
    Putea primi premiu pentru orginalitatea şi realismul fotografiilor la o expoziţie de artă fotografică.
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  2.  
    #2
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428


    Trebuia sa aiba un aparat cu card mai mare si care face poze auto, sa fixeze aparatul undeva, sa fuga repede sa se arunce in apa langa soacra sa sa-si ia ramas bun , macar in ultima ei clipa sa fie langa ea ....
     
     

  3.  
    #3
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    Hahaha!azi (sau ieri) ai avut glume in program nu gluma!Asta e gluma,nu???
     
     

  4.  
    #4
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Sigur că e o glumă hannnen....chiar dacă e mai macabră...
    Fratele Sueiman a sesizat corect...ginerele a fost neprevăzător şi insensibil la "plecarea" soacrei!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •