Notices
 
Results 1 to 3 of 3
  1. de cate ori mâncăm ...pe zi la cură de slăbire 
    #1
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Dragi surioare... ştiu că sunteţi preocupate de aspectul vostru fizic, ca să fiţi plăcute soţilor voştri.
    De aceea, vin în sprijinul vostru cu un regim de slăbire, foarte eficient, propus de celebrul Joe. E. Lewis, cel care s-a opus clanului Capone! Ştiindu-se în pericol el a ţinut cure de slăbire repetate, ştiută fiind practica mafiotă de a-şi ucide victimele prin a le cimentui picioarele şi apoi a le arunca în mare. In felul acesta Joe E. Lewis spera, ca fiind uşor, maxim 10-20 kg, să poată pluti, în loc să se ducă la fundul apei, şi astfel să se poată salva.
    Iată regimul lui:
    Regim de slabire Joe E. Lewis:
    - "Am ţinut un regim de slăbire, m-am abtinut de la mâncare bună şi băutură fină, iar in paisprezece zile am reuşit să pierd două saptămâni !"
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  2.  
    #2
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    totusi e bine ca si-a dat seama la timp ca e degeaba unii(asa ca mine) le trebuie luni .
    "Citeşte Quranul şi lumina Raiului va coborî pe pământ."
     
     

  3.  
    #3
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    Bine ca s`a incadrat in cele 14 zile ca sa piarda 2 saptamani!Ce facea daca in 14 zile pierdea fro 5 luni???
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •