Notices
 
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 34 of 34
  1. Romania :Rasism sau prostie? 
    #1
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Un caz inexplicabil s-a petrecut in uram cu cateva ore in incinta complexului Plazza Romania,la locul special amenajat de joaca .
    Uneia dintre surorile noastre i-a fost interzis accesulacolo,copilului pe motivul ca nu se poate juca acolo.Initial a fost invocata varssta copilului dar cand ingrijitoarei i s-a -----strat ca fetita intruneste conditiile varstei aceasta a replicat:"Doamna,duceti-va in tara dumneavoastra,copilul nu se poate juca aici".


    Inshaa ALLAH sa ne ajute Bunul ALLAH swt;este vremea oare despre care Profetul saaws a spus :"Va veni o vreme cand sa fii musulman va fi ca si cum ai tine un carbune incins in mana"?


    Cazul a fost sesizat conducerii si respectiva ingrijitoare va fi actionata in justitie.Inshaa ALLAH!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  2. Urmatorii 2 au spus mersi lui maryam pentru acest subiect

    dana (08-27-2007), florin (11-12-2007)

  3.  
    #31
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Incearca sa-ti gasesti ceva in Emiratele Arabe , mai ales daca ai atata experienta, nu e f greu.
    www.allarabia.com
     
     

  4.  
    #32
    Incepator Iris00's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    71
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    ......................Sau incearca pe www.learn4good.com........
    Cum as putea sa inteleg,daca nu ma calauzeste nimeni?
     
     

  5.  
    #33
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    ploiesti
    Age
    35
    Posts
    11
    Thanked
    5
    Rep Power
    0
    salam alekom! imi pare rau sa aud toate aceste povesti triste..dar cred ca ar trebui sa ne luam forta tocmai din aceste intamplari si sa ne incredem in Allah sabhanu wa ta'ala ca nu o sa ne lase si ca o sa ne ghideze in fiecare zi si la urma urmei toate vorbele urate si gesturile urate nu inseamna nimic pentru ca ceea ce este cu adevarat important este in sufletele noastre...e drept ca ne dor si ne intriga si uneori am vrea sa le raspundem cu aceiasi moneda,stiu si o simt pe pielea mea in fiecare zi.mai ales in orasele mici este si mai greu pentru ca oamenii sunt mult mai needucati.eu cred ca o solutie este sa avem rabdarea si intelepciunea sa le raspundem asa cum se cuvine si sa fim noi un exemplu pentru ceilalti sa le -----stram ce inseamna Islam.am patit si eu astfel de intamplari urate de la oamenii de pe strada,de la vecini si uneori chiar de la familie si prieteni dar de fiecare data ma gandesc ca Profetul a patit lucruri mult mai josnice decat patim noi.si s-a plans? sau a raspuns urat? sau a renuntat la Islam? NU,le-a raspuns cu bunatate si cu rabdare si a fost el insusi un exemplu pt oamenii acelor vremuri si este un exemplu si astazi.Sa urmam deci acest exemplu de intelepciune si rabdare si inshallah ne va fi si noua mai bine. sa nu uitam ca nici o privire urata,nici un gest nepotrivit,nici o insulta pe care le suportam nu vor ramane nerecompensate de la Allah sabhanu wa ta'ala!inshallah sa auzim de bine si sa nu lasam aceste lucruri sa ne doboare!va urez numai bine.Allah sa va binecuvanteze si sa va rasplateasca!:smile06:
     
     

  6.  
    #34
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    asa se intampla.dar deja prea des.insh allah sa la vina mintea la cap!
     
     

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •