Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15
  1. Rutina sportiva zilnica 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

    Care este rutina sportiva zilnica pe care o aveti?

    Eu am inceput sa fac dimineata si seara, intinderi de muschi si articulatii, treapta jos - treapta sus, si cateva exercitii de rezistenta.

    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  2.  
    #11
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    Ah,alhamdullilah ca s-a lamurit si baba senila(io)Auzi,habar nu aveam ce`s alea ,cine stie ce minunatii de nume or avea pe aici(englezo-japoneza de stai citeva ore sa`ti imaginezi cum se scrie in katakana ca sa intelegi cum le zice in engleza de fapt,hihi)
    Sa stii ca si astea sunt bune,eu exact de asta am pus rau benzii de alergat .La fel ca si tine sora,daca nu fac dimineata sportul apoi se stie ca nu mai am vlaga de fapte de astea marete.Seara sunt vai de capul meu,ii mai fac ceaiul lu` jupinu(pe care`l sorb eu acum ca o doamna in timp ce domnu se pregateste de salat isha) o sa scriu mesajul asta si o sa ma duc sa intreb perna de sanatate.Cred ca adorm inaintea tuturor!!Ca sa nu mai zic ca azi am batut drumurile (si nu pe jos sa zici ca am facut miscare,nici macar n-am biciclit ci am facut gaura pe scaunul din spatele volanului)si sport nika,nikaaa!Adevarul e ca am si febra musculara de ieri dar e nimic pe linga febra ce o aveam cind faceam Insanity cu shaun T.Daca iti povestesc cum ma rostogolea jupinu dimineata la marginea patului ca eu eram mai ceva ca o mumie de 6000 de ani !Hehe,ce vremuri !Mi`e dor de o febra de aia crunta care te chinuie la mers dar te face sa te simti fotomodel.

    Asa ca baga tare pe "ustensilele" alea ca`mi fac si mie cu ochiul si intr`o zi sa ne intilnim sa ne laudam care`i mai "viespe" la mijloc!
     
     

  3.  
    #12
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    Quote Originally Posted by hannen View Post

    Asa ca baga tare pe "ustensilele" alea ca`mi fac si mie cu ochiul si intr`o zi sa ne intilnim sa ne laudam care`i mai "viespe" la mijloc!

    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    surioara draga, noi sa facem tot ce putem, inshaAllah...si inshaAllah, sa ne inlesneasca Allah subhanahu wa ta'ala sa ne intalnim si "in natura", viespe sau ne-viespe...iar daca nu in aceasta viata, sa ne ingaduie Allah subhanahu wa ta'ala sa fim impreuna in JANNAH, in viata cea vesnica, alaturi de toti rasaritenii, de toata Ummah, AMIN!




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  4.  
    #13
    Deosebit Yumna's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    557
    Thanked
    187
    Rep Power
    637
    Se poate vorbi si de o rutina sportiva care dupa un anumit timp nu mai da nici un randament.De aceea este bine sa schimbam din cand in cand exercitiile fizice sau aparatele pe care lucram.
     
     

  5.  
    #14
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    Yumna,cred ca se poate vorbi si de asa ceva.Din nefericire m`am lenevit si inca nu m`am apucat serios de a doua runda de slabire si tonifiere asa ca nu stiu vreo rutina care nu mai da rezultate.Cred insa ca in general cardio care este special pt. slabit nu va inceta sa dea rezultate.Se poate si o stagnare si asta poate sa fie pragul organimsului cind se incapatineaza sa reziste kilogramelor acumulate cu truda,sau se poate ca muchii sa se tonifice si sa atirne mai greu la cintar.

    Umm Raschid,InshaAllah!Amin!
     
     

  6.  
    #15
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    329
    Acum depinde ce se intelege prin rutina sportiva . Ne povestea antreboarea de la sala ca aveam doamne si domnisoare care mergeau la ea si ii spuneau ca vor sa slabeasca rapid si ca daca nu vedeau un rezultat dupa o luna se lasau de sport . Personal in perioada in care faceam intens sport am dat 5 numere la haine jos si 5 kilograme dar ma lasasem de Kfk , mc'donals sau pizza . Inca mai fac sport dar nu atat de des datorita facultatii iar de cateva zile m-a lovit pneomonia asa ca sunt consemnata la domiciliu )
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •