Notices
 

Thread: Multi-Vitamine

Results 1 to 3 of 3
  1. Multi-Vitamine 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

    Luati Multi-Vitamine? Ce anume luati? Credeti ca se merita?

    Mie mi-au fost recomandate, de catre doctorita de familie, si iau in fiecare seara cate una.
    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  2.  
    #2
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    ...aici, nici un doctor nu recomanda multivitamine, nici macar pediatrul, cand am intrebat, mi-a spus ca daca se mananca echilibrat, nu e nevoie...bineinteles, ca eu, invatata ca la mama, nu exista sa nu cumpar sirop Multivitamin, pentru copii, mai ales in anotimpul rece...mai sunt niste pliculete cu pulbere, multivitamin si lecitina, care le plac foarte mult, unul pe zi...nu sper decat poate sa le mai creasca pofta de mancare, in rest, stiu ca de raceli si guturai nu scapam oricum, si au si acestea rostul lor, subhanAllah...
    ...cat despre mine, cand imi aduc aminte, iau multivitamine, o tableta pe zi, si biotina, pentru ca de obicei mananc dezordonat, adica atunci cand am timp nu imi place sa mananc pe fuga - macar atunci sa am tihna!...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  3.  
    #3
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    Eu nu cred ca ne putem asigura aportul necesar de vitamine zilnice doar prin ceea ce mincam.Ar trebui sa mincam cantitati industriale de legume si fructe ceea ce nu prea este posibil din mai multe motive (si finaciare,aici sunt scumpe toate si cumparam pachete de 3 rosii ,pungi de cite 3 mere etc...)plus ca nu incap atitea in stomac.Nu am luat pina acum cine stie ce decit ulei de in cite o lingurita pe zi,cereale integrale ,L-carnitine .De vreo 3 zile am inceput sa iau spirulina si chitosan (cumparate de husbandu) sa vedem daca vor fi ceva efecte.
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •