Notices
 
Results 1 to 4 of 4
  1. Inca 3.....sau inca 38...alegeti! 
    #1
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869


    Ziona Chana din India, Mizoram

    El este capul de familie a celei mai numeroase familii din lume.
    El are 39!!!! de neveste, 94 de copii, 14 nurori şi 33 de nepoţi.
    Cu toţii locuiesc într-o casă care are 4 nivele cu 100 de camere şi 4 magazii de alimente.
    Nevestele dorm într-un singur dormitor uriaş!
    Pentru o singură masa sunt necesare cel puţin 30 de găini....nu mai punem restul....
    Cea mai în vârstă dintre neveste e "şeful" însărcinat cu disciplina, curăţemia şi alte "alea" administrative.
    Intr-un singur an el s-a căsătorit de 10 ori!!!


    Deci, surorile mele, spuneţi de cel puţin 10 ori pe zi ALHAMDU_LILLAH, că li s-a pus restricţie şi că, măcar, ţine cont de părerea voastră şi are numai UNA!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  2.  
    #2
    Deosebit Yumna's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    557
    Thanked
    187
    Rep Power
    637
    Tu ce alegi?Inca 3... sau inca 38?
     
     

  3.  
    #3
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Super tare barbatul asta daca este in stare sa ...fie condus de atitea femei sa nu mai vorbesc de tot ce tine de restul. Nu stiu cum se simt femeile acelea dar el e de plins......... saracul
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #4
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Quote Originally Posted by Yumna View Post
    Tu ce alegi?Inca 3... sau inca 38?
    Eu sunt musulmană...ce crezi că pot alege???
    Şi apoi, după cum se ştie....NU e după cum alege femeia...ci după cum vrea bărbatul! Cel puţin aşa spune sunna...că bărbatul are dreptul la patru soţii, iar nevasta fie acceptă situaţia, fie divorţează....deşi, acesta nu este motiv ca femeia să solicite divorţul.
    Este clar ştiut că soţul NU are nevoie de nici un motiv anume ca să îşi mai ia încă alte trei neveste....căci NUMAI Alllah subhanahu wat'aala şi el ştiu dacă le iubeşte pe toate la fel!

    Ce am să fac, mă întrebi, în situaţia în care ar mai "apare" încă trei? Sincer, nu ştiu! Teoretic, ar trebui să accept, practic...NUMAI Alllah subhanahu wat'aala ştie!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •