Notices
 

Thread: Alaska

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
  1. Alaska 
    #1
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    Desi cindva in imaginea mea Alaska era o tara a frigului si paraca nimic mai mult,am descoperit ca totusi are cu ce sa te ademeneasca.
    O natura atit de vasta si oamenii chiar sint mult mai prietenosi de parac nu sint din SUA dar dintr-o lume aparte.
    Pe mine ca Muslim in genere mau intilnit cu atita intuziasm de parca as fi fost o ruda dea lor,si in genere au arata o stima deosebita fata de mine.
     
     

  2.  
    #2
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    Am multe poza care ar vorbi in locul meu insa nu stiu cum sa le adaug aici pe sit,daca cineva ma ajuta la sigur ca ma inpartasesc cu voi
     
     

  3.  
    #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    48
    Thanked
    4
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by ommuhee View Post
    oamenii chiar sint mult mai prietenosi de parac nu sint din SUA dar dintr-o lume aparte.
    Pe mine ca Muslim in genere mau intilnit cu atita intuziasm de parca as fi fost o ruda dea lor,si in genere au arata o stima deosebita fata de mine.
    ma bucur ca ai constatat ca nu toti americanii au coarne si nu fac BAU-BAU cand vad un strain...
    poate ai uitat ca sunt o tara de emigranti care s-au ridicat prin forte proprii la nivele la care altii doar viseaza...
    dar mai bine mai tarziu decat niciodata cum se intampla cu altii care tot mai cred ca americanii sunt diavoli ce trebuie lichidati...
     
     

  4.  
    #4
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    Quote Originally Posted by marinescuzoia View Post
    ma bucur ca ai constatat ca nu toti americanii au coarne si nu fac BAU-BAU cand vad un strain...
    poate ai uitat ca sunt o tara de emigranti care s-au ridicat prin forte proprii la nivele la care altii doar viseaza...
    dar mai bine mai tarziu decat niciodata cum se intampla cu altii care tot mai cred ca americanii sunt diavoli ce trebuie lichidati...

    pace, Zoia...de unde atata ironie in raspunsul tau...chiar nu cred ca sora mea a sugerat fie si printr-un singur cuvant, antipatie sau dispret fata de natiunea americana...astfel incat, nu-mi explic rostul replicii tale incisive si parca indusa de topice straine celui de fata...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  5.  
    #5
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    Quote Originally Posted by ommuhee View Post
    Am multe poza care ar vorbi in locul meu insa nu stiu cum sa le adaug aici pe sit,daca cineva ma ajuta la sigur ca ma inpartasesc cu voi

    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    draga surioara, mai intai trebuie sa faci Upload pozelor tale, de exemplu, AICI, apoi le poti insera in postarile tale...daca mai ai nelamuriri, te ajut cu cea mai mare placere, un scurt PM sau un BUZZ in Messenger, ajunge, inshaAllah...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  6.  
    #6
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    http://s1129.photobucket.com/albums/...t=DSCF6111.jpg
    Am pus aici citeva de proba dava merge, insAlla mai adaug in celmai scurt timp.Eu prima oara folosesc aici pe forum,si imi este atit de jena
     
     

  7.  
    #7
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    Quote Originally Posted by marinescuzoia View Post
    ma bucur ca ai constatat ca nu toti americanii au coarne si nu fac BAU-BAU cand vad un strain...
    poate ai uitat ca sunt o tara de emigranti care s-au ridicat prin forte proprii la nivele la care altii doar viseaza...
    dar mai bine mai tarziu decat niciodata cum se intampla cu altii care tot mai cred ca americanii sunt diavoli ce trebuie lichidati...
    Imi pare rau daca am ofensat pe cineva, insa sensul era urmatorul,diind faptului ca sint nascuta in R.Moldova unde mereu am fostprivita ca un extraterestu sau poate si mai rau, cind ne-am mutat aici in America lucrurile erau altfel.Si pentru mine a fost o surprindere palacuta ca ei nu au vazut in mine un terorist,sau cemai povesti vorbeste lumea depre Muslim.
    Imi cer scuze daca am scris ceva incorect.
    Assalam walecum
     
     

  8.  
    #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    48
    Thanked
    4
    Rep Power
    0
    ommuhee,am vazut pozele...
    sfanta natura in toata spendoarea ei, neintinata de maini omenesti ...
    Daca spui ca esti din Moldova este foarte posibil ca exprimarea ta sa fi fost cea ce a generat confuzia,asa ca nu ai de ce sa-ti ceri scuze daca nu ai facut cu intentie.
    esti protejata soartei daca stai si respiri in asemenea locuri...
     
     

  9.  
    #9
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    Intradevar simti un are atit de proaspat, cind am aterizat si mergeam spre masina , nu puteam respira sau umplut bplaminii cu oxigen, si rideam ca deja eram deja deprinsa sa miros gaze si murdaria orasului Chisinau
    Cu parere de rau, ne-am mutat in alta localitate , insa si aici este o natura minunata si foarte asemanatoare cu Alaska.

    O sa incerc sa pun niste foto azi, cind am fost la pescuit.
     
     

  10.  
    #10
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
     
     

Page 1 of 3 123 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •