Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. O noua sansa de la Allah subhana wa ta'ala 
    #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucurest-Romania
    Posts
    13
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    As vrea sa va povestec cum m-am casatorit cu iubitul meu sot.Totul a inceput acum 2 ani eu eram inttr-o stare foarte proasta deoarece ma certasem cu prietenul meu asa ca printr-o pura intamplare le-am intalnit pe actualul si iubitul meu sot.Cand ne-am cunoscut el vroia sase casatoreasca aici pentru viza.Dupa prima intalnire am mai vorbit la telefon si intr-o buna zi am zis sa ne intalnim sa discutam subiectul legat de casatorie.Zis si facut cand ne-am intalnit i-am explicat ca eu nu vreau sa ma casatoresc pentru bani asa ca i-am spus in cazul in care ma voi casatori cu el va fi din dragoste.Toate bune si frumoase pana cand parca Saitan si-a bagat coada in relatia noastra si a venit cel cu care statusem 6 ani,acum mi-am ascultat inima si m-am reinpacat cu el pentru ca imi promisese ca nu se va mai intampla nimic din ce ma suparat dar de dataasta a fost mai rau.In sinea mea imi pare rau ca am renuntat la un om bun pentru cineva care nu avea de gand sa-si imparta viata cu mine.Si intr-o buna zi la un an dupa ce m-am convertit vorbeam cu o prietena ca imi pare rau ca am ocolit sansa care mi-o daduse Allah de a fi ferita renuntasem la cineva care ma iubea cu adevarat.Si prin minune cand am deschis calculatorul am vazut un mesaj de cel la care renuntasem(cel care ma iubea).M-am hotarat sa sun sa ne vedem,cand ne-am intalnit Allah parca ma facea tot timpul sa ma inpiedic ca el sama prinda,dupa o periada petrecuta iar impreuna el ma cerut din nou in casatorie de data aseasta el mi zis ca ne vom casatori in tara lui adica in Morooco la inceput mi-a fost frica toata lumea imi zicea sa nu plec ca s-ar puttea sa nu mai vin inapoi dar am zis ca ce vrea Allah asta se va intampla si acum sunt o femeie fericita casatorita de 6 luni insh allah ca relatia noastra sa dureze pana la batraneti
    Allahu 'Akbar
     
     

  2.  
    #2
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Insha_Allah! Amin.
    Aşa să fie, îţi doresc o viaţă plină de bucurii şi de împliniri. Uită trecutul, lasă-te în condusă de Allah PreaÎnaltul, căci El nu lasă pe nimeni să plece cu mâinile goale, după ce le-a ridicat în rugăciune!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  3.  
    #3
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucurest-Romania
    Posts
    13
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by yvette View Post
    Insha_Allah! Amin.
    Aşa să fie, îţi doresc o viaţă plină de bucurii şi de împliniri. Uită trecutul, lasă-te în condusă de Allah PreaÎnaltul, căci El nu lasă pe nimeni să plece cu mâinile goale, după ce le-a ridicat în rugăciune!
    Multumesc draga sora insh allah si pentru tine la fel
    Allahu 'Akbar
     
     

  4.  
    #4
    Member sherine's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    36
    Thanked
    13
    Rep Power
    0
    As salamu alaykum !

    Deaga mea surioara, ma bucur sincer pentru sansa pe care viata ti-a acordat-o inca o data...si mai ales pentru faptul ca acum esti fericita...
     
     

  5.  
    #5
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucurest-Romania
    Posts
    13
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    iti multumesc draga sora si insh allah ca toate femeile sa-si gaseasca fericirea alaturi de cine iubeste
    Allahu 'Akbar
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •