Notices
 
Results 1 to 4 of 4
  1. fii lui Dumnezeu 
    #1
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Comentarii fara rost
    Poti face pe acest post
    De nu-ti place subiectul
    Postarea sau ...emitentul
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  2.  
    #2
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    12
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Nu stiu de ce nu reusesc sa iti trimit mesaj privat de aceea saunt nevoit sa fac ultima mea interventie pe acest forum aici:

    M-ati jignit. Nu mai comentez nimic. Din ce am vazut eu, nu eu ma consider prea bun ci voi va considerati si dispretul vostru este peste masura.
    Eu cred ca voi sunteti indoctrinati. Nici nu este nevoie sa imi schimb userul cum mi-ati cerut pentru ca e ultima mea interventie aici si nu am gresit cu nimic ca am folosit un user dupa placul meu. Si il voi folosi pe acesta oriunde in continuoare dar nu aici...

    Ce am observat: voi aveti voie sa jigniti pe crestini, Biblia si pe Dumnezeu, iar daca noi am face vreo referire la voi ar iesi....pentru voi e o ofensa sa spui adevarul.

    Eu cred ca am fost destul de politicos si mi-am expus clar si cu argumente corecte credinta in ciuda faptului ca m-ai considerat un prost. In nici un caz nu sunt sectant cum zici tu.
    Ce vad din expunerile voastre nu e altceva decat dispret dar nu doar fata de crestini ci si fata de Dumnezeu.
    Nu am intrat in casa ta asa cum ai zis tu, eu cred ca v-am respectat destul de evident.Si nici nu vreau sa aud de islam pentru ca nu e nimc revelant pentru mine acolo, e o religie ca oricare alta si una falsa, pentru ca cine neaga pe Isus Hristos, nu vad rostul...

    E problema voastra daca credeti sau nu ca SINGURUL ADEVAR E doar Biblia si nimic mai mult. Si eu pot sa consider ca voi va credeti detinatorul Singurului Adevar absolut. Din ce observ voi incercati sa impuneti credinta voastra tuturor, dar acea credinta este adevarata care schimba si viata unui om. AM vazut asta in viata multor oameni chiar daca m-ai numit nu stiu cum si ai scris cu atata dispret.

    Recent din Biserica noastra un frate din Pakistan, care s-a insurat in Romania a plecat inapoi in tara lui cu un grup de misionari, a mers ca tatal lui era bolnav si au fost inundatii pe acolo. Ce s-a intimplat? Au venit intr-o zi vecinii (islamisti de altfel) pusi pe cearta si revendicau proprietatea sau terenul casei de rugaciune care de drept dupa acte erau al crestinilor de acolo. Au ajuns la cearta. Ce crezi, cine au fost arestati? Crestinii, caci doar ei sunt singurii vinovati! Mai mult in fata judecatorului au venit tot felul de indivizi cu diferite variante si versiuni al acuzatiilor: unii ii acuzau ca au vorbit de rau scrierile voastre (nici nu vreau sa-i pronunt numele!!!) altii cu alte acuzatii, dar din fericire sau slava Lui Dumnezeu, judecatorul a avut mai multa minte si intr-un final le-a dat drumul. Macar ca riscau sa-si piarda viata. Pentru ce? Ca si-au aparat proprietatea cu acte in regula.

    Macar ca pe ei scria: "condamnati la moarte" Dumnezeu, slavit sa fie Numele Lui, i-a trecut prin incercarea asta si le-a salvat viata, chiar daca tot felul de acuzatii mincioase au fost aduse impotriva lor. Au scapat cu viata dar numai ei stiu prin cate batai au trecut. Pentru mine asta e islamul. Cine nu este cu ei, sunt considerati dusmani si se cred ca au dreptul sa ia viata cuiva "pentru ca ei se considera indreptatiti" fara nici o retinere, dupa cum le place. Ce lege aberanta in secolul 21 ca daca cineva vorbeste ceva de scrierile voastre, sa fie omorat, dar voi va permiteti sa vorbiti de rau Biblia, care de altfel este singura carte revelata de Dumnezeu!

    E foarte adevarat Cuvantul Lui Isus Hristos cand a spus ucenicilor ca va veni vremea cand unii ii vor omora pe ucenicii Lui crezand ca fac o slujba Lui Dumnezeu. S-a vazut asta in istorie si se vede azi ca e adevarat ce spune Domnul Isus, ce scrie Biblia e adevarata. Ma poti considera un ratacit, pentru ca nu imi pasa. SI nu e adevarat, nu ne cunosti absolut deloc, daca ne-ai fi cunoscut cu adevarat atunci ar fi trebuit sa stii cine este Domnul Isus Hristos.
    Inchei ca din start am vazut atitudinea voastra fata de noi inclusiv din doua subiecte pe forum de parca voi ati avea singurul adevar. In fine pun punct interventiei mele. V-am tratat cu respect si va voi respecta dar atitudinea voastra sa stii ca m-a mahnit.
    fii binecuvantat!
    semnat: nana- pentru ca asta e userul meu si va ramane!!!
     
     

  3.  
    #3
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    12
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    nu pot sa nu am o reactie la aceste cuvinte ale tale:

    Toti ceilalti care intra pe forum (fie ei crestini sau oricare alta religie sau chiar atei ) si se inscriu au statut de oaspete si trebui in mod logic si firesc sa respecte politica acestui forum .Ei nu ne pot impune doctrina religiei lor si nu pot sa bata cu pumnul in masa considerindu-se jigniti de afirmatiile nostre cu privire la alte religii.
    Aici nu este o scena pe care crestinii sa o folosesca in scop propagandistic


    Eu cred ca am respectat regulile acestui forum destul de clar, dar cand gazda isi incalca propria regula este normal? Deci stai: tu vii si ai voie sa ma injosesti pentru "doctrina mea sablon"??? Acum nu te supara dar lucrurile astea ma mahnesc si daca ai ripostat in felul asta, vreau si eu sa am un cuvant ca ne-ati facut de toate felurile. Nu ti-am impus nici o doctrina, am spus doar ceea ce am vazut ca este Adevarat! Punct! Cred ca mai degraba voi sunteti cu propaganda asa cum am exprimat in postarea anterioara.

    Observ o atitudine radicala in reactia ta cum ai aflat ca sunt baiat. In fine. Daca eram cu adevarat fata, nu stiu daca tot pe acelasi ton ai fi vorbit. Probabil mi-ai fi zis lucrurile mai moderat. In fine. Am sa si sterg si istoricul si cascheul din computer ce priveste acest forum. Regret faptul ca eu sunt o persoana deschisa, respectuos fata de voi, dar ca gazde nu stiu cat de corect e comportamentul vostru
     
     

  4.  
    #4
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    1-Se vede ca aveti ceva probleme de perceptie sau de intelegere.Nimeni nu v-a cerut sa va schimbati numele de user ci sa mentionati la setari ca sunteti barbat nu femeie ca sa vi se puna avatarul corect .
    2-Am inteles foarte corect inca de la prima postare ce anume cautati pe aici si care va era scopul -Ati gresit usa si v-ati zis ,,hai sa vedem daca ii pot aburii pe musulmani cu gargara mea de crestin baptist.
    3- Esti sectant fie ca iti place fie ca nu . Ramurile desprinse dintr-o religie de baza se numesc ,,partide " sau ,,secte" .Asa cunostem inca din perioada anilor 600-500 ien secta (partida) fariseilor; secta(partida ) saducheilor si mai tirziu pe la 300-200 ien secta(partida )esenienilor si secta (partida) zilotilor - pune mina si mai citeste tinere ca esti praf.

    Cred ca mai degraba voi sunteti cu propaganda asa cum am exprimat in postarea anterioara.
    3-Atita timp cit ceea ce scriem si ce enuntam ramine aici pe forumul nostru e Ok .Nimeni si nimic nu ne poate interzice sa spunem ce vrem noi pe forumul acesta ISLAMIC .Aici tu nu prea ai ce cauta daca nu te intereseaza islamul.
    Ce am observat: voi aveti voie sa jigniti pe crestini, Biblia si pe Dumnezeu, iar daca noi am face vreo referire la voi ar iesi....pentru voi e o ofensa sa spui adevarul.
    4- Tot asa se procedeaza si pe forumurile voastre crestine unde majoritatea bat cimpii despre religia crestina desi habar nu au despre ce este vorba si cu ce se maninca confundind- traditia- cu -dogma- .
    5-Iar bati cimpii tinere.Noi nu jignim pe Dumnezeu ci voi cu timpenia vostra atunci cind Ii adugati Lui tot felul de ,,fii" sau alte ipostaze utopice.
    6- Noi nu ne batem joc de cit de cei care citesc biblia cu ochii inchisi si repeta ca papagalii tot ce spun altii si nu isi folosesc mintea proprie ca sa inteleaga ce scrie acolo.
    Tu nu spuneai in postarile tale adevarul ci bateai cimpii umplind pagina cu texte moarte si cu teorii ce frizeaza nebunia si prostia.
    Din ce observ voi incercati sa impuneti credinta voastra tuturor, dar acea credinta este adevarata care schimba si viata unui om.

    7-Daca acesta era un forum crestin ati fi fost indreptatit sa spuneti asta dar asa.....???
    Afirmatiile dumneavostra va tradeaza intentia cu care ati intrat pe acest forum si imi dovedeste ca nu am gresit cind v-am atras atentia sa va scimbati modul de abordare.
    Daca asa cum afirmati,, nu va intereseaza religia islamica" si sunteti atit de ferm convins ca voi crestinii sunteti ,,Alfa si Omega" ca fara voi lumea nu ar cunoste adevarul ,ca ar trebui sa cadem pe spate cind deschideti gura si spuneti niste bazaconii si noste povesti pseudoreligioase ,ce cautati aici pe forumul acesta islamic?!? Cine v-a cerut sa faceti pe misionarul pe forumul nostru ? Tot ,,Cuvintul " acela care ziceai ca ti-a vorbit sau ca ti-a trimis sms? Am impresia ca viziunile tale ating zona patologicului si ar trebuii sa te cam cauti pe la doftori. Mergi pe forumurile crestine si dezlantui-te pina nu mai poti .Aici cu idei din acestea si cu scopuri ascunse nu ai ce cauta.
    Daca nu iti place de noi atunci ce ne tot abureai cu ,,va iubesc " ,,va respect" ,,suntem frati" .Eu ti-am intins o nada si tu ai cazut imediat in capcana si ti-ai dat arama pe fata .Ce zicei tu ca musulmanii nu au citit scrierile biblice nici o data si te asteptau pe tine sa vii sa-i luminezi cu spoiala ta de cultura religioasa ?!?
    Pentru afirmatiile tale referitoare la religia islamica si la adresa musulmanilor ai merita sa te banez definitiv dar deocamdata iti doar doar avertisment
    Nu uita ca te aflii pe un forum ISLAMIC
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •