Notices
 
Results 1 to 4 of 4
  1. Noua impartire administrativa a Romaniei 
    #1
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Pentru cei interesati de viitorul tarii, iata cum va arata noua compartimentare adeministrativa propusa, de nimeni altul decat....... TRAIAN BASESCU


    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  2. Mersi yvette de la :

    munir (07-07-2011)

  3.  
    #2
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Adicatelea ce vrei tu sa spui surioara cu aceasta harta? Ca noi suntem un popor de betivi ?
    Noi romani avem un talent deosebit de a face misto de noi insine mai abitir decit o fac altii si de aceea ajungem bataia de joc a streinilor.Oricum denumirile de pe harta m-au distrat copios.Ca o remarca personala, mi se pare cam mare zona aia a ,,Bozgoriei". Eu unul as lasa-o doar cit un virf de ac .
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #3
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    cea mai faina mi se pare schimbarea denumirii din CLUJ Napoca în SLUGI NaBOCa, iar Buzăul să devina NUŢI land...si cu inimioare roz!!!!

    Iar cu Bozgoria...cat varfu de ac...esti de-a dreptul mărinimos!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  5.  
    #4
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    ...o spun sincer, mie imi scapa pe deplin subintelesul acestor denumiri, asta pentru ca nu mai sunt de mult la curent cu actualitatea romaneasca, din pacate...insa ceea ce tin sa confirm aici, tocmai revenind dintr-o mult prea scurta sedere in Romania - este ca intr-adevar, alcoolul este parca omniprezent, in reclame, la TV, pe strada, in magazine...este cumplit de trist sa vezi lipsa de responsabilitate cu care este prezentat alcoolul si consumarea sa, pe toate drumurile si in toate felurile...

    ...am vazut insa si raze de lumina, in scurta mea vacanta - necunoscuti care ne-au zambit mie si fetelor, in pofida hijaburilor, cu vorbe frumoase - asa, pe masura frumusetii de legenda, a tarii noastre...alhamdulillah...sa iertati, va rog, de off topic...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •