Notices
 
Results 1 to 9 of 9
  1. Sora yvette moderator 
    #1
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Assalamu alaikom,
    Tin sa va anunt ca incepand de astazi, sora yvette face parte din echipa rasaritului .
     
     

  2.  
    #2
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887


    Mashallah,fie ca Bunul Allah subhanahu sa o binecuvanteze, ii urez sa aiba grija de forumul care acum ii apartzine shi ei,sa fie o buna modertore,inshallah,shi ii spun BINE AI VENIT draga mea Yvette in mijlocul nostru.

    Jazakallah khairan Suleiman.
     
     

  3.  
    #3
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alykum
    Inteleapta si de mai mult timp asteptata decizie.Multumim frate Suleiman ca ai fost in asentimentul nostru in aceasta privinta.
    Faci tu ce faci ,si ne aduci cite o bucurie in suflet .
    Fi binevenita surioara yvette .

    Toata stima si respectul meu pentru fratele Suleiman caruia ii voi purta vesnic un loc in inima mea.

    Barak Allahu Feky frate Suleiman
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #4
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    40
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    felicitari noii moderatoare desi nu prea am vazut postari.
     
     

  5.  
    #5
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    mulţumesc pentru urări ....

    Alllah subhanahu wa ta'ala să fie mulţumit de voi toţi!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  6.  
    #6
    Deosebit Yumna's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    557
    Thanked
    187
    Rep Power
    637
    Si eu ma bucur de aceasta decizie.Felicitari yvette!
     
     

  7.  
    #7
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Multumesc sora yumna. Sper sa fiu la inaltimea asteptarilor voastre.

    Imi doresc sa fie nu un form de discuţii, cât un forum care să aducă cât mai multe informaţii despre Islam.

    Tare m-aş bucura, ca şi alte surori să posteze absolut orice informaţie despre Islam, verificată şi în concordanţă cu învăţăturile Salafilor, chiar dacă s-a mai scris despre aceasta.

    Dacă până acum mă mai angajam, din plictiseală, în discuţii sterile cu diverse persoane, ştiţi voi care..., faptul că sunt moderator mă obligă să mă cenzurez de la astfel de atitudini.

    Prin urmare, eu voi posta pe acest forum subiecte despre Islam, în principal, şi nu voi mai răspunde celor care vin aici să ne ia la rost pentru religia noastră.

    Noi nu dăm examen în faţa unor astfel de oameni, creştini sau nu. Nu le suntem datori lor cu nici un fel de explicaţii pentru faptul că am ales să fim musulmani şi nici nu suntem datori să le aducem argumente care să îi convingă de Adevăr pe unii a căror unică intenţie este să batjocorească sau pur şi simplu să se distreze jucându-se de-a "gigi contra".

    Alllah subhanahu să binecuvâteze pe toţi cei care sunt musulmani.
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

  8.  
    #8
    Deosebit Yumna's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    557
    Thanked
    187
    Rep Power
    637
    Quote Originally Posted by thalesa View Post
    .informatiile despre ilslam lumea le ia nu dupa teoria,le ia din viata,adica ii vede necivilizati,galagiosi,needucati,nervosi,furiosi,b atausi ..poti face ceva cu asta ??
    Fiecare ia informatii dupa cum il duce capu'.Multumit?
     
     

  9.  
    #9
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    mashaAllah, toata puterea este a Sa si totul se intampla cu voia lui Allah subhanahu wa ta'ala!!...
    ...felicitari, surioara Yvette, Allah subhanahu wa ta'ala sa-ti usureze munca de moderator si sa iti rasplateasca toate eforturile!...barakAllahu fikum tuturor, fratilor si surorilor in Islam, care iubesc acest forum, Allah subhanahu wa ta'ala sa va inmulteasca faptele bune si sa rasplateasca stradaniile voastre pe calea Sa subhanahu wa ta'ala, cu ce este mai bun pentru voi, in dunia si in akhira, amin!...




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •