Notices
 
Results 1 to 2 of 2
  1. Eid Mubarak tuturor fratilor si surorilor in islam! 
    #1
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    USA
    Posts
    4
    Thanked
    1
    Rep Power
    0
    Comunitatea musulmanilor şiiţi urează Eid Mubarak tuturor fraţilor şi surorilor în islam!
    Sperăm ca aceste zile de sărbătoare să ne apropie mai mult, pentru a putea clădi împreună un viitor mai bun al comunităţii noastre.
    Fie ca Allah să ne deschidă inimile pentru a putea fi receptivi la nevoile fraţilor noştri, să ne insufle dorinţa de a urma învăţăturile islamului şi exemplul Profetului nostru iubit (s.a.w.s.) şi să ne inspire cu lumina Sa în toate acţiunile noastre, pentru a ne putea trăi viaţa cu folos pe acest pământ. Fie ca Allah să vă accepte postul şi faptele bune şi să vă aşeze în Grădina Sa, alături de prietenii Săi apropiaţi. Amin!
    Last edited by ummraschid; 08-30-2011 at 02:56 PM.
     
     

  2. Mersi nargis de la :

    gabriela guettat (09-05-2011)

  3.  
    #2
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    Rugam Comunitatea Musulmanilor siiti sa accepte scuzele noastre, sau cel putin ale mele, insa eu nu am fost foarte atenta si nu am deschis toate postarile.

    In Sha Allah, sa ne fie primte tururor muslmanilor drept credinciosi rugaciunile si postul şi să ne răsplătească eforturile după cum ne-a fost intenţia.
    Fie ca Allah subhana wata'ala să ne călăuzească pe drumul cel drept şi să facem totul numai asa cum ne-a invăţat Profetul salaa Allahu alayhi wasalaam si salafii, fără să cădem în capcane partinice sau sa ne lăsăm antrenaţi în obiceiuri care sunt bida'a, căci, aşa cum spunea Trimisului lui Allah, pacea şi binecuvâtarea lui Allah fie asupra lui, aceste invenţii si rătăciri vor zădărnici eforturile noastre căre Paradis.

    Eid Mubarak tuturor!
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •