Notices
 

Thread: Povestire

Results 1 to 4 of 4
  1. Povestire 
    #1
    membru de onoare iman99's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iordania
    Posts
    1,017
    Thanked
    552
    Rep Power
    1090
    asalamu aleikom w rahmatula
    am sa va spun si eu o povestioara in sha Alah

    A fost odata un cuplu ea,era oarba,el sanatos ,el o iubea nespus de mult pe ea si intr-o zi a cerut-o in casatorie,femeia i-a raspuns...ohh nu voi accepta pana nu voi fi sanatoasa nu vreau sa fiu o povara pentru nimeni.S-a horatat sa se opereze,zis si facut,apoi a venit timpul sa -i scoata bandajele, barbatul iubit era in fata ei....a deschis ochii si l-a zarit....iar el a intrebat-o..ma vezi?Ea a spusa..El:Te casatoresti cu mine?Ea a raspuns...hmm trebuie sa ma mai gandesc nu vreau sa ma grabesc in a lua asa o decizie importanta...El si-a dat seama ca fetei nu i-a placut ce vede si i-a spus....Ok dar te rog sa ai grija de ochii mei ,s-a intors si pe pipaite a iesit din salon
    Cel mai bun Cuvant este Cuvantul Lui Allah(Quranul) si cea mai buna calauzire este cea a profetului Muhammad ,si cele mai rele chestiuni sunt inovatile,si fiecare inovatie este Bidah si fiecare Bidah este ratacire si fiecare ratacire duce in Focul Iadului(Muslim)


    www.assimalhakeem.com
     
     

  2.  
    #2
    Deosebit sara's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    770
    Thanked
    45
    Rep Power
    809
    Allah sa va rasplateasca ummraschid si Iman . Sunteti niste comori pentru noi .
    Only ALLAH can judge me !
     
     

  3.  
    #3
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by iman99 View Post
    asalamu aleikom w rahmatula
    am sa va spun si eu o povestioara in sha Alah

    A fost odata un cuplu ea,era oarba,el sanatos ,el o iubea nespus de mult pe ea si intr-o zi a cerut-o in casatorie,femeia i-a raspuns...ohh nu voi accepta pana nu voi fi sanatoasa nu vreau sa fiu o povara pentru nimeni.S-a horatat sa se opereze,zis si facut,apoi a venit timpul sa -i scoata bandajele, barbatul iubit era in fata ei....a deschis ochii si l-a zarit....iar el a intrebat-o..ma vezi?Ea a spusa..El:Te casatoresti cu mine?Ea a raspuns...hmm trebuie sa ma mai gandesc nu vreau sa ma grabesc in a lua asa o decizie importanta...El si-a dat seama ca fetei nu i-a placut ce vede si i-a spus....Ok dar te rog sa ai grija de ochii mei ,s-a intors si pe pipaite a iesit din salon


    Assalamu alaykum!


    Frumoasa povestioara,Iman! O mai citisem demuuuult sau o auzisem,nici nu mai stiu unde sau cum...dar acelasi tremur m-a cuprins ca si prima data cand am aflat aceasta povestioara.Din pacate,noi oamenii asa suntem facuti,avem fiecare anumite slabiciuni si poate nu stim sa iubim sau mai bine zis pe cine sa iubim,cine merita iubirea noastra...sau poate nu stim nici macar sa apreciem sacrificiile si darurile pe care altii ni le fac.


    pentru tine
     
     

  4.  
    #4
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Mashaa ALLAH aleikum !!!!!!!!
    Inshaa ALLAH Bunul ALLH sa va rasplateasca in aceasta viata si in viata de apoi.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •