Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 11 of 11
  1. Despre niqab si purtarea niqab-ului in romania,am nevoie de lamuriri va rog 
    #1
    Member Hamza_Al_Romani's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    As-salam aleykum wa rahmatullahi wa barakatu!

    Am si eu nevoie de ajutori frati si surori intru islam va rog,inshaAllah.

    Pentru o femeie musulmana care vine din afara Romaniei,si care poarta niqab considerati ca ar putea exista probleme la vama,si anume sa-i fie cumva intrarea in tara refuzata pe motivul ca poarta niqab?

    Credeti ca ar fii posibil ca autoritatile de la vama sa o sicaneze,sa-i faca probleme,perchezitie etc???
    Considerati ca ar fii in pericol viata acestei femei din cauza niqabului?
    Adica pe romaneste,credeti ca s-ar gasii tembeli sa o scuipe,injure, loveasca?

    De asemenea cand ar iesii din casa nu ar fii neinsotita,bineinteles sotul ei ar fii cu ea,ar fii ea in siguranta asa inshaAllah?

    Va multumesc anticipat, jazak Allahu khairan.
    Allah sa va rasplateasca ameen.
     
     

  2.  
    #11
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Assalamu alaikom,
    1- Frate Munir, m-a distrat cand ai zis ca de unde sa stim ca fratele nostru e de sex masculin, Hamza este un nume de barbat (Unchiul profetului salla-llahu alaihi wa sallam avea numele Hamza)
    2- Frate Hamza, problemele pe care le traiesti in orasul tau nu sunt valabile peste tot in Romania. Si da, oricat de grea e o noua viata intr-un oras plin de musulmani este mult mai bine decat cum traiesti acuma. Asta e hotararea ta oricum, si iti recomand sa studiezi serios aceasta optiune, sa-i vezi avantajele si dezavantajele ei.

    Fie ca ALLAH sa ne ilumineze viata si inimile si sa ne indrume mereu sprea calea pe care El o iubeste pentru noi, AMIN !!!
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •