Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. Lacrima din inima 
    #1
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    As salam alaykum frati si surori .
    Cu mare tristete in inima va anunt ca sora noastra Gabriela Guettat trece printr-o grea incercare .Tatal ei a decedat astazi dimineata in urma unui infarct miocardic.Cu toate ca era crestin eu va rog pe toti cei care doriti sa ne rugam pentru ca Allah Preainaltul sa aibe grije de sufletul lui iar surorii noastre si tuturor celorlalti membrii ai familiei sa le aline suferinta si sa le dea tarie ca sa poata trece cu bine acesta grea suferinta.
    Surioara , asa cum si tu ai fost de nenumarate ori alaturi de noi ca o sora si chiar ca o mama , ne-ai alinat durerile si necazurile cu vorba sau cu fapta este datoria noastra sa fim alaturi de tine . Iti transmitem sincere condoleante .Am dorii ca prin suferinta noastra sa usuram povara suferintei tale.

    Dumnezeu sa-l ierte .
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  2.  
    #2
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    Assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu

    INNA LILLAHI WA INNA ILAYHI RAJI'UN!

    Draga surioara draga, iti suntem cu totii aproape cu gandul si cu inima, te purtam in Du'a, pe tine si pe familia ta, fie ca Allah Preainaltul sa va usureze la toti aceasta grea incercare, sa va intareasca si sa va pastreze in milostivirea si in indurarea Sa nemarginita. AMIN.




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  3.  
    #3
    moderator batool391's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    661
    Thanked
    202
    Rep Power
    730
    As salam aleikum,

    Ii transmit surorii Gabriela condoleante si imi pare rau ca a trebuit sa se desparta de tatal ei, dar acesta e destinul nostru, intro zi toti ne vom reintoarce la creatorul nostru.
     
     

  4.  
    #4
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Cu voia lui ALLAH Subhana Hwa Ta`ala Gabi este un munte de putere, ALLAH Az-Zauajal a pus in ea atat de mult bine.
    I-a fost alaturi parintelui ei drag care s-a dus...in bratele ei.
    ALLAH sa te rasplateasca draga mea, draga!
    Esti mereu o lectie ptr fiecare dintre noi.
    RABBY YASSER...
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  5.  
    #5
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    10
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Allah subhan wa ta'ala sa te binecuvanteze (mami) tu esti si vei fi surioara noastra mai mare, tu esti un exemplu ptr noi asa cum rar se intalneste in zilele noastre . Stiu cu nu exista cuvinte care sa iti aline durerea , InshaAllah Allah subhan wa ta'ala sa se indure de tatal tau ameen Ya Rabby. Allah sa te intareasca cu evlavie si sabr ameen Ya Rabb Te iubesc din tot sufletul mami.
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •