Notices
 
Results 1 to 3 of 3
  1. Copiii provoaca zambete! 
    #1
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    Am selectat pt a ne mai descreti fruntile cateva raspunsuri date de unii copilasi.Inocenta lor te face sa zambesti.

    Ce este sufletul?
    Suflet e cand iti pune mama prajituri pe farfurie si ii lasi si lui ala mic. (8 ani)
    Sufletul are o forma de inima. (8 ani)

    Ce este zambetul?
    A zambi inseamna sa razi parca in gandul tau. (8 ani)
    A zambi este cand niste oameni rad cu gura inchisa, ca sa nu deranjeze oamenii de la bloc. (6 ani)

    Ce este igiena?
    Igiena este cand vin neamurile si vad ce curat e in casa. (7 ani)
    Igiena este atunci cand iti face mama baie.(5 ani)

    Din ce se face sapunul?
    Sapunul se face din mai multi clabuci, la un loc. (6 ani)
    Sapunul se face din creme pt microbi. (5 ani)

    De ce exista ceasuri cu cuc si nu cu cocos, din moment ce cocosul e
    cunoscut ca ne trezeste dimineata?

    Ceasurile sunt cu cuc si nu cu cocos, deoarece cucul a fost prima pasare sculatoare.
    (11 ani)
    Mult mai usor învata un mecanism cu roti dintate sa zica: Cu-cu decât Cu-cu-ri-gu.
    (13 ani)
    Mesterul care a bagat prima data cucul în ceas s-a gândit ca nu poate sa strâmteze ditamai cocosul si sa-l bage acolo, si de atunci ceasul a ramas asa, cu cuc si nu cu cocos. (11 ani)

    De ce gaina nu zboara pe sus, ca celelalte pasari?
    Gaina nu zboara pe sus ca celelalte pasari, pentru ca-i e frica sa nu scape oul, când ii vine sa-l faca. (10 ani)
    Gaina nu zboara ca nu a invatat-o mama ei de mica.(5 ani)
    Gainile sunt animale de casa. (6 ani)

    Cum lumineaza licuricii?
    Licuricii sunt mici, au o lampa si vin la oamenii care viseaza si se uita la ei, cu lampa, ca sa vada ce viseaza. (7 ani)
    Licuricii au o lanterna mica si ne-o baga în ochi, ca sa nu-i cunoastem. (6 ani)

    Ce sunt microbii?
    Microbii sunt niste gândacei mici de tot, ei suunt ascunsi pe la aprozar. Ei vede ca ai cumparat cartofi, sare pe cartofi si daca nu-l speli pe cartof, tu mori. (7 ani)
    Microbii intra înauntru la om si acolo lasa fel de fel de murdarii, ca ei sunt murdari pe picioare si îl îmbolnaveste pe om. (7 ani)

    De ce ne spalam cu sapun?
    Noi ne spalam, ca sa dam sapun în ochi la microbi. (5 ani)

    Ce este rascoala?
    Rascoala înseamna, când parintii nostri nu gasesc bani si atunci rascolesc ca sa gaseasca. (8 ani)
    Rascoala este atunci cand nu gasesti ceva rascolesti in casa. (6 ani)

    De ce se bat potcoave cailor?
    Calului i se bat potcoave, pentru ca potcoavele sunt mai usoare decât calul si ele merg mai repede decât calul. (8 ani)
    La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pe spate, atunci când pune frâna, calul se întepeneste în potcoave. (9 ani)
    La cal se pune potcoave ca sa tropaie pe strada, ca daca nu tropaieste nu e cal. (7 ani)

    Daca pamântul se învârteste, cum de nu cadem de pe el?
    Nu se învârteste decât Pamântul, asfaltul nu se învârteste. (6 ani)
    Pamântul este rotund. Noi nu cadem de pe el, pentru ca strazile sunt drepte, ele nu sunt rotunde. (8 ani)
    Pamântul are forma rotunda, noi nu cadem de pe el, ca noi nu mergem acolo, unde se face el rotund. (7 ani)


    Sunt sigura ca si copilasii nostri sau a rudelor/prietenilor; cateodata ne dau unele raspunsuri amuzante.As dori sa ne impartasim din aceste clipe vesele.
    Fetita mea are doar 3 ani.Imaginatia ei amuza toata familia.Intr-o zi am intrebat-o de ce insista sa poarte fustita sau rochita peste pantaloni.Raspunsul:
    -Pai de unde vrei sa stie lumea ca eu sunt fetita si nu baietel daca nu am rochita?
    La joaca am auzit-o explicand:
    -Vezi in carte asta e lup.El era fratele cainelui meu dar a fost rau nu a ascultat-o pe bunica si bunica a zis sa plece si a fugit in padure.
    -Eu nu am o sora caci mama nu are bani sa cumpere,si unde sa o culc daca patul meu e mic?
    -Cand merg in parc cu bunica eu nu vreau in brate caci ea e batrana.Eu am mai multa putere si o aduc de mana acasa.
    -Te rog sa nu ma splei pe cap,doar pe par.
    "Citeşte Quranul şi lumina Raiului va coborî pe pământ."
     
     

  2. Mersi flor6 de la :

    aiscia (05-11-2011)

  3.  
    #2
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Chiar ca m-ai facut sa rad, zau asa, copiii astia...ce inseamna inocenta...
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  4.  
    #3
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    Cum se inteleg pasarile sau animalele intre ele, daca noi, oamenii, vorbim si de multe ori nu ne intelegem?
    Pasarile sau animalele vin unele langa altele si vorbesc in soapta si noua ne spune numai "miau". (10 ani)
    Pestii se inteleg intre ei ca fac anumite borborosoase, cu gura si se inteleg. (8 ani)Pestii se inteleg prin semne, mama lor ii invata alfabetul de aripioare. (8 ani)

    Cum au ajuns pisicile niste animale de casa?
    Oamenii de stiinta au luat tigri si au infiintat din ei pisici, ca pisicile sunt folositoare oamenilor, iar tigrii sunt rai. (6 ani)

    Cum stiu cei de la televizor ca maine va fi vreme urata sau frumoasa?
    Omul de la televizor stie ca maine ploua, ca are un bilet si citeste. Biletul i l-a scris mama lui. (6 ani)

    Ce este secunda?
    Secunda este formata din linii mici cat microbii. (10 ani)

    Ce sunt lacrimile?
    Lacrimile sunt facute din mare, de-aia sunt ele sarate. (7 ani)
    Lacrimile sunt, cand creierul da un moment de gandire, el transpira si transpiratia iese prin ochi. (11 ani)

    Cati ani tine copilaria?
    Copiii traiesc 35 de ani, oamenii tineri 25 si batranii in 5 ani mor. (8 ani)
    Copilaria tine cel mai mult, ca doresti tu tot timpul sa te faci mare. (9 ani)
    Copilaria tine 5 ani si dupa aia vine scoala. (6 ani)
    Copilaria tine 20 de ani si dupa aia incepe sa imbatraneasca copiii si batranetea este pana la 88 de ani, dupa 88 de ani vine 89 si trebuie sa mori. (7 ani)

    De ce le-a crescut girafelor gatul atat de lung?
    Pe vremuri, la mosiile imparatilor si regilor, oamenii legau gatul la girafe cu o ata, de o balustrada si se punea un pietroi, care cantarea o tona. Ei i s-a format gatul lung. Celelalte girafe s-au nascut din girafa asta la fel.(8 ani)
    "Citeşte Quranul şi lumina Raiului va coborî pe pământ."
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •