Notices
 
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 42
  1. Se Mai Poate Face Ceva???? 
    #1
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    salam aleikum surioare dragi

    as vrea sa va povestesc un caz de casatorie care pe mine sincer ma ingrijoreaza rau....
    ea este o surioara(araba) care,allahu alem,unde a gresit in primele luni de casatorie,ca ,acum nu mai poate face nici o miscare prin casa fara ca sotul sa nu urle...
    de exemplu,ieri seara m-am dus in vizita la ea si mi-a povestit ca sotul i-a cerut suc(gazos)....si,ea,a luat sticla din frigider si a deschis-o ...un pic de gaz s-a auzit iesind....si a inceput sa urle sotul la ea sa inchida repede sticla ca din cauza ei sucul nu mai e bun...ca nu stie sa desfaca o sticla si ca poate sa il arunce ca oricum el nu il mai bea asa....fetelor,credeti-ma ca atunci cand imi povesteste eu nu stiu nici macar ce sa ii raspuind...
    imi vine sa ii zic ca e bolnav sotul ei cu capul...
    subhanallah, daca nu as cunoaste aceasta surioara nu as crede ca se poate intampla si asa ceva...dar ea stie sa faca de toate,casa ei este ca lacrima la orice ora intri neanuntat,e mereu ingrijita,are grija de copii,...etc.,etc,...iar sotiorul este mereu nemultumit si are ceva de comentat la toate....PAREREA MEA E CA EA A GRESIT IN MOMENTUL IN CARE NU A STIUT SA SE FACA RESPECTATA,ADICA SA MAI SPUNA SI NU LA ANUMITE CERINTE...EU DEJA I-AM SPUS CA TREBUIE SA FI BUNA,SA ITI INDEPLINESTI INDATORIILE FATA DE SOT,DAR IN ACELASI TIMP TREBUIE SA TE SI IMPUI SI SA NU TE LASI CALCATA IN PICIOARE.

    CE TREBUIE SA II RASPUND EU CAND ISI DESCARCA SUFLETUL IN FATA MEA?????????(sa nu radeti de postarea mea)
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  2.  
    #11
    Banned huda_alrahim's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Age
    39
    Posts
    662
    Thanked
    101
    Rep Power
    0
    Am auzit ca tunci cand simti ca ai draci si nu stii pe cine sa ii versi...de duci frumusel si iti iei abtez (wudu), faci 2 rekeat si iti este muuuult mai bine...te mai calmezi....e mai bine decat sa te descarci pe altcineva!!!
     
     

  3.  
    #12
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Iubitele,eu is prea mica sa ma dau cu sfaturi,dar va pot spune ca asa era cu mama si cu tata...desi maica-mea era un inger si facea tot ce trebuia,tata tot mai se "vaicarea" ca nu stiu ce nu-i convenea...asta pentru ca mama a fost prea draguta si nu i-a zis de la inceput:stop baiatu',ai depasit limita!dar cand si-a dat si ea seama de lucrul asta a inceput sa-i spuna ce nu-i convine si sa nu mai faca el mereu pe "mr muscolo" ca in definitiv tot ea facea totul.Si dupa aceea nu mai facea tata atatea mofturi.

    Eu daca as fi fost in locul ei ii dadeam demult o tigaie in cap (pe bune )
     
     

  4.  
    #13
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Eu nu zic din punctul meu ca si barbat , ci ca si psihiatru
    In orice familie , si barbatul si femeia gresesc impreuna .

    De aceea am zis sa calculeze ce a gresit ea , ca sa stim de ce s-a ajuns la situatia asta .
    Pot de asemenea sa-i cer si lui dar nu am cum , ca e e prietena ta nu el .
    Asa ca incepem cu o parte , sa vedem ce are de zis , ca sa ne lamurim un pic ..
     
     

  5.  
    #14
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887
    BEBELICOOOOOOOOOOOOOOO,rad de cinci minute,mai omorat cu tigaia esti micuta iubita dar ai ideiiiiii mashallah a la bantyyyy:smile26:
     
     

  6.  
    #15
    moderator batool391's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    661
    Thanked
    202
    Rep Power
    730
    In orice caz e o situatie anormala. Familia are o problema undeva. Cum se poarta cu copii dl. respectiv? A vrut sa se casatoreasca cu ea sau i/a fost impusa? Eu cred ca ea ar trebui sa/i spuna uite nu/mi place sa tipi la orice nimic, daca ceva nu e ok atunci e mai bine sa spui decat sa tipi. E greu de dat solutii daca nu s/a identificat cauza problemei. Spune mai multe despre comportamentul lui. Apropo cum se comporta cu ea in public?
     
     

  7.  
    #16
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by gabriela guettat
    BEBELICOOOOOOOOOOOOOOO,rad de cinci minute,mai omorat cu tigaia esti micuta iubita dar ai ideiiiiii mashallah a la bantyyyy:smile26:

    ya ommi,pai sa stii ca eu am fost sincera,bine,cu un picut de umor!
     
     

  8.  
    #17
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Quote Originally Posted by gabriela guettat
    Eu zic ca totusi sunt lucruri care tu Aiscia,nu le stii, e ceva putred la mijloc.. sigur!

    ALLAH U ALAM
    GABITZA,IUBITA,SI EU MA GANDEAM LA FEL...DOAR ALLAH POATE SA STIE CE SE INTAMPLA...DAR CUNOSCANDU-I PE AMANDOI IMI DAU SEAMA CA EA ARE DREPTATE...TOATE SURIOARELE II TIN DEPARTE PE SOTIORI DE ACEST FRATE,PTR CA LE E FRICA CA REGIMUL SA NU FIE MOLIPSITOR...EU INAINTE DISCUTAM CU SOTUL MEU DESPRE ACEASTA SITUATIE IAR EL MEREU MI-A SPUS CA DE VINA ESTE IGNORANTA SI EDUCATIA DE ACASA.DAR PROBLEMA E DACA ACEASTA FAMILIE AR MAI AVEA VREO SANSA DE SCHIMBARE IN BINE...PTR CA AU DOI COPII MINUNATI IMPREUNA,IAR DUPA PAREREA MEA,DACA ACEASTA SITUATIE CONTINUA ASA,ACEASTA SURIOARA O SA AIBA O DECADERE NERVOASA...
    EU NU AS VREA CHIAR SA CRED CA DACA UN BARBAT SE POARTA URAT,ATUNCI INSEAMNA CA E VINA FEMEII....SI EU I-AS SARI IN CAP,DEFAPT ACEASTA SURIOARA A UZIT DEJA DESTULE DE LA MINE,DAR CRED CA TRE SA TE AFLI IN SITUATIE CA SA VEZI DACA AI MAI SARI SI UNDE.....
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  9.  
    #18
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    BATOOL,EL PE COPII NU II SUPORTA SA MANANCE CU EL LA MASA.SOTIA SI COPII MANANCA IN BUCATARIE ,IAR SOTUL IN SALON(CA UN BOIER )..PTR CA SPUNE CA NU POATE SA II VADA MURDARI.IN CASA NU TRE SA VADA JUCARII IMPRASTIATE PE JOS CA II VINE CU NERVI...SCUTECE NU A SCHIMBAT VREODATA....S-AU CASATORIT ISLAMIC CU ACORDUL LUI AMANDOI...MAI MULT DE ATAT....FITI SIGURE CA SUNT MULTE ASTFEL DE CAZURI....DAR MULTE NU AU CURAJ SA SE DESTAINUIE...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  10.  
    #19
    moderator batool391's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    661
    Thanked
    202
    Rep Power
    730
    Surioara Aiscia problema e el. Cum se poate refuze sa manince cu copii la masa?
     
     

  11.  
    #20
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Normal Ca Problema E El...dar Ea A Gresit Ca A Acceptat De La Inceput Asa Ceva...acum Credeti Ca Se Mai Poate Schimba Ceva???
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Intrebare
    By Mariyah in forum Bucataria
    Replies: 74
    Last Post: 04-26-2007, 07:02 PM
  2. Caile De A Face Fapte Bune
    By imanikka in forum Islamul
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-2007, 02:29 AM
  3. Gasiti Dificultati ???
    By gabriela guettat in forum Consiliere Matrimoniala
    Replies: 80
    Last Post: 04-05-2007, 11:41 PM
  4. Trei feluri de musulmani .
    By suleiman in forum Masa rotunda
    Replies: 35
    Last Post: 10-25-2006, 11:30 PM
  5. Afectiuni ale ficatului
    By genan in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-2006, 05:09 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •