Notices
 
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 42 of 42
  1. Se Mai Poate Face Ceva???? 
    #1
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    salam aleikum surioare dragi

    as vrea sa va povestesc un caz de casatorie care pe mine sincer ma ingrijoreaza rau....
    ea este o surioara(araba) care,allahu alem,unde a gresit in primele luni de casatorie,ca ,acum nu mai poate face nici o miscare prin casa fara ca sotul sa nu urle...
    de exemplu,ieri seara m-am dus in vizita la ea si mi-a povestit ca sotul i-a cerut suc(gazos)....si,ea,a luat sticla din frigider si a deschis-o ...un pic de gaz s-a auzit iesind....si a inceput sa urle sotul la ea sa inchida repede sticla ca din cauza ei sucul nu mai e bun...ca nu stie sa desfaca o sticla si ca poate sa il arunce ca oricum el nu il mai bea asa....fetelor,credeti-ma ca atunci cand imi povesteste eu nu stiu nici macar ce sa ii raspuind...
    imi vine sa ii zic ca e bolnav sotul ei cu capul...
    subhanallah, daca nu as cunoaste aceasta surioara nu as crede ca se poate intampla si asa ceva...dar ea stie sa faca de toate,casa ei este ca lacrima la orice ora intri neanuntat,e mereu ingrijita,are grija de copii,...etc.,etc,...iar sotiorul este mereu nemultumit si are ceva de comentat la toate....PAREREA MEA E CA EA A GRESIT IN MOMENTUL IN CARE NU A STIUT SA SE FACA RESPECTATA,ADICA SA MAI SPUNA SI NU LA ANUMITE CERINTE...EU DEJA I-AM SPUS CA TREBUIE SA FI BUNA,SA ITI INDEPLINESTI INDATORIILE FATA DE SOT,DAR IN ACELASI TIMP TREBUIE SA TE SI IMPUI SI SA NU TE LASI CALCATA IN PICIOARE.

    CE TREBUIE SA II RASPUND EU CAND ISI DESCARCA SUFLETUL IN FATA MEA?????????(sa nu radeti de postarea mea)
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  2.  
    #41
    Incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    londra
    Posts
    72
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by aiscia
    ADEVARUL E CA IERI AM CAM INTRAT IN ACEASTA SURIOARA...
    MI-A SPUS DACA POATE SA VINA SA DOARMA LA MINE ACASA,SAPTAMANA VIITOARE?PENTRU CA ACASA LA EA(CASA MARE MASHAALLAH...POT SA STEA 2 FAMILII FARA SA SE INTALNEASCA) VIN IN VIZITA SORA LUI SOTUL EI CU BARBATUL.CUM SOTUL ACESTEI SURIOARE LUCREAZA DE NOAPTE,CUMNATUL EI NU VREA SA INTRE IN CASA DACA EA ESTE ACASA...ADICA...UN FEL DE IESI TU CU COPII TAI AFARA CA SA DORM EU IN CASA TA"..ASA DE TARE M-A SUPARAT SITUATIA CA NU AM PUTUT SA MA ABTIN SI SA NU II SPUN CA NU ARE MANDRIE SI NICI UN PIC DE PERSONALITATE...SA CA CUM POATE SA ACCEPTE ASA CEVA????
    EA MI-A RASPUNS CA ACEST CUMNAT ESTE FFFF RELIGIOS,CA A FOST IN HAJJ DE TREI ORI SI CA NU SE UITA LA TV PTR CA ESTE HARAM...SI LA URMA MI-A SPUS CA EU NU AM CUM SA INTELEG SITUATIA.(ca si cum eu as fi cretina).I-AM SPUS CA CASA MEA ESTE DESCHISA SI LA O SUTA DE PERSOANE DACA E NEVOIE,DAR IN CAZUL ASTA IMI INTRA SHEITAN SI NU POT SA INGHIT ASA CEVA...SI AM INTREBAT-O CE PARERE ARE SOTUL EI DE ACEASTA SITUATIE SI MI-A RASPUNS CA E NORMAL ASA....
    INSEAMNA CA EU NU SUNT NORMALA SAU NU DESTUL DE CREDINCIOSA:smile28: :smile28: :smile28:
    ALLAHU ALEM
    HARAM,HARAM,BATJOCURA,CAT AR FII ALA DE RELIGIOS NU AS IESI DIN CASA MEA,SAU POATE NU O PLAC CA ESTE ROMANCA?DACA AR FII ASA DE RELIGIOS NU AR ACCEPTA ASA SITUATIE,AR TREBUI SA SE DUCA LA UN HOTEL,HARAM,HARAM
     
     

  3.  
    #42
    Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    35
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    oare mai exista si astfel de oameni??e departe de a fi musulman.
    o singura mingiere poate avea sarmana femeie :indurind iadul in propria casa, ,poate nadajdui la o treapta mai sus decit "sotul",care e raspunzator de pacea sufleteasca a sotiei si a copiilor.
    am o prietena ce-l pune la punct pe sotul ei , spunindui , doar:"ALLAH vede tot, si nu-i departe vremea cind roata se va intoarce"
    viata e ca un bumerang si daca semeni vint vei secera furtuna
     
     

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Intrebare
    By Mariyah in forum Bucataria
    Replies: 74
    Last Post: 04-26-2007, 07:02 PM
  2. Caile De A Face Fapte Bune
    By imanikka in forum Islamul
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-2007, 02:29 AM
  3. Gasiti Dificultati ???
    By gabriela guettat in forum Consiliere Matrimoniala
    Replies: 80
    Last Post: 04-05-2007, 11:41 PM
  4. Trei feluri de musulmani .
    By suleiman in forum Masa rotunda
    Replies: 35
    Last Post: 10-25-2006, 11:30 PM
  5. Afectiuni ale ficatului
    By genan in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-2006, 05:09 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •