Notices
 
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 42
  1. Se Mai Poate Face Ceva???? 
    #1
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    salam aleikum surioare dragi

    as vrea sa va povestesc un caz de casatorie care pe mine sincer ma ingrijoreaza rau....
    ea este o surioara(araba) care,allahu alem,unde a gresit in primele luni de casatorie,ca ,acum nu mai poate face nici o miscare prin casa fara ca sotul sa nu urle...
    de exemplu,ieri seara m-am dus in vizita la ea si mi-a povestit ca sotul i-a cerut suc(gazos)....si,ea,a luat sticla din frigider si a deschis-o ...un pic de gaz s-a auzit iesind....si a inceput sa urle sotul la ea sa inchida repede sticla ca din cauza ei sucul nu mai e bun...ca nu stie sa desfaca o sticla si ca poate sa il arunce ca oricum el nu il mai bea asa....fetelor,credeti-ma ca atunci cand imi povesteste eu nu stiu nici macar ce sa ii raspuind...
    imi vine sa ii zic ca e bolnav sotul ei cu capul...
    subhanallah, daca nu as cunoaste aceasta surioara nu as crede ca se poate intampla si asa ceva...dar ea stie sa faca de toate,casa ei este ca lacrima la orice ora intri neanuntat,e mereu ingrijita,are grija de copii,...etc.,etc,...iar sotiorul este mereu nemultumit si are ceva de comentat la toate....PAREREA MEA E CA EA A GRESIT IN MOMENTUL IN CARE NU A STIUT SA SE FACA RESPECTATA,ADICA SA MAI SPUNA SI NU LA ANUMITE CERINTE...EU DEJA I-AM SPUS CA TREBUIE SA FI BUNA,SA ITI INDEPLINESTI INDATORIILE FATA DE SOT,DAR IN ACELASI TIMP TREBUIE SA TE SI IMPUI SI SA NU TE LASI CALCATA IN PICIOARE.

    CE TREBUIE SA II RASPUND EU CAND ISI DESCARCA SUFLETUL IN FATA MEA?????????(sa nu radeti de postarea mea)
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  2.  
    #2
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    nu rad .

    Dar de ce sa radem ?

    Cred ca sotul ei vede multe femei in afara casei , si s-a plictisit de sotia sa si de viata sa monotona .

    Daca te intreaba , sa-i spui sa caute motivele pentru care sotul ei o cearta si sa le scrie pe o foaie , si sa inceapa sa elimine din ele unde a fost vina ei .
    Ce ramane din lista ei , il discutam inchallah cand o sa vii cu lista .
     
     

  3.  
    #3
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    mai,suleiman...suleiman...mmmmmm...lista vrei????
    si daca e vorba de muieri in afara casei,cade pontul,siguuuuuuuuur,ptr ca omu lucra de noapte si toata ziua e acasa si doarme,,,iar cand se trezeste urla in stanga si in dreapta ca aia nu e bine...ca ailalta nu e la locul ei...ca de ce e paharul murdar in chiuveta...ettttttttttccccccccc....
    tipicul maschilist "increzator" in barbatia lui

    ABUZ DE PUTERE

    SI NU AR FI SINGURUL CAZ PE CARE IL CUNOSC...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  4.  
    #4
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Tu fata , nu am zis ca umbla cu fete , am zis ca se uita la fete si nu mai are chef de a lui .

    Ti-am zis , sa faca ea cu mana ei o lista si sa elimine dupa ce se gandeste bine , de cate ori a urlat la ea si ea era devina ..
     
     

  5.  
    #5
    Harnic Gia_si_David's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    128
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Io zic ase: e clar ca sotul e vinovat! Si asta nu o spun ca sunt io fumeie!:smile26:
    Sa aiba un DIALOG cu el in care sa-i spuna ce o nemultumeste!
    De cand bantui pe aici (pe forum) mi se intampla numai lucruri BUNE (frumoase, miraculoase chiar)
     
     

  6.  
    #6
    Deosebit
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    321
    Thanked
    0
    Rep Power
    358
    Quote Originally Posted by suleiman
    Tu fata , nu am zis ca umbla cu fete , am zis ca se uita la fete si nu mai are chef de a lui .
    Invata sa vb inainte sa postezi
    Last edited by suleiman; 06-22-2006 at 03:50 PM.
     
     

  7.  
    #7
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887
    Eu zic ca totusi sunt lucruri care tu Aiscia,nu le stii, e ceva putred la mijloc.. sigur!

    ALLAH U ALAM
     
     

  8.  
    #8
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887
    Myryam aici e vorba de un caz familial ,daca vii sa dai sfaturi,o vorba buna, o idee, OK,daca nu nu mai baga la orice pe ALLAH swt,ca nu asa ai sa te faci agreabila!!!!
     
     

  9.  
    #9
    Banned huda_alrahim's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Age
    39
    Posts
    662
    Thanked
    101
    Rep Power
    0
    Cred ca prietena ta ar trebui sa vorbeasca deschis cu sotul ei si sa ii explice ca ea face tot ce ii sta in putinta ca totul sa mearga bine si ca si el ar trebui sa depuna eforturi pentru a pastra armonia in camin...si daca vede ca paharul este murdar in chiuveta...sa il ignore, caci in curand ea urma sa vina si sa il spele, sau daca nu vrea sa ignore sa faca si el ceva...nu poti sa fii in 10 locuri in acelasi timp, cu zambetul pe buze...si sa rezisti la tipete si urlete...asa cum el este mereu nemultumit...nu o sa faca o casa buna daca nu lasa fiecare de la el....
    Si daca tot spunea cineva ca ce parere are Allah.... nu ne invata nimeni sa ne purtam urat cu celalalt, nici crestinsmul, nici islamul...
     
     

  10.  
    #10
    Membru de onoare imanikka's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,162
    Thanked
    141
    Rep Power
    2202
    Eu zic ca cand el mai face isterica , ea sa-l trimita sa mai faca vreo rugaciune si sa mai citeasca despre comportamentul sotului fata de sotie...

    La urma urmei nu ne-am nascut sa-i slugarim (sorry) dar urasc astfel de situatii ... eu una i-as sari in cap , pe bune
     
     

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Intrebare
    By Mariyah in forum Bucataria
    Replies: 74
    Last Post: 04-26-2007, 07:02 PM
  2. Caile De A Face Fapte Bune
    By imanikka in forum Islamul
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-2007, 02:29 AM
  3. Gasiti Dificultati ???
    By gabriela guettat in forum Consiliere Matrimoniala
    Replies: 80
    Last Post: 04-05-2007, 11:41 PM
  4. Trei feluri de musulmani .
    By suleiman in forum Masa rotunda
    Replies: 35
    Last Post: 10-25-2006, 11:30 PM
  5. Afectiuni ale ficatului
    By genan in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-2006, 05:09 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •