Notices
 

Thread: Syria

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 64 of 64
  1.  
    #1
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    feteleeeeeeeeeeeeeee, haideti sa lasam cearta la oparte.... si sa ne intoarcem la subiectul principal, siria....
    si zicet si voi ce mai e pe acolo.....
    si ca sa va readuc cheful de a vb despre tara asta, uite va pun eu niste poze cu niste orase de pe acolo...

    PALMYRA - oras pre roman , abandonat..




    teatru din palmyra...




    haleb


    bazar in haleb



    marea moschee din damasc






     
     

  2.  
    #61
    Member milena_siria's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Moldova, Chisinau
    Posts
    4
    Thanked
    1
    Rep Power
    0
    السالام عليكم
    Imi pare foarte bine ca am posibilitatea sa fiu iar cu voi. De foarte mult timp nu am trcut pe aici. Chiar mi-ati lipsit mult si aveam nevoie de sfaturile voastre.
    In legatura cu Siria poate cineva sa ma ajute cu niste poze sau ceva info despre cum se comporta acolo oamenii, si este vreo diferenta fata de Emirate.
    As vrea sa fac acest pas dar sunt multe "nu" care nu ma lasa, fetelor care sunteti deja acolo ce impresii ati avut pentru prima oara ?

    va multumesc anticipat si aveti grija de voi!
    مىلنا
     
     

  3.  
    #62
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    Assalam aleicum,uite ca ma bucur mult ca si tu esti din Moldova eu sint din Moldova dar traesc in siria,pai sa-ti spun cinstit de prima data cind am ajuns aici miam facut o impresie ca mam dus in anii 80-90 dar cu timpul sa schimbat cite putin lucrurile,si netu e mai bun chiar au adus transport nou,ca cel vechi de pe uniunea sovetica te scotea din minti,cei drept inca nu sau schimbat toate rudele cu cele noi,dar majoritateada.
    aici lumea se imparte in citeva tipuri,orgoliosi(cei care au bani) deseori se simt mai presus de toti,apoi asa mai simpli dar tot gasesti mindrie ,si cei care de rind,traiesc cu ceia ce fac astazi.
    Femeiile sint foarte invidioase si desi islamul nu acepta asa ceva oricum birfa e la putere,nu vreu sa supar pe cineva ,poate alte fete au vazut cu totul altfel,dar eu cit am cutreerat siria si prin cite ospaturi am fost nu prea am vazut dragoste fata de fetele straine sausa se bucure ca ai venit aici.
    sint de fapt si femei bune care vad viata altfel cu credinta si supunere,nu au timp de birfa si intrigi,una din aceste femei este vecina mea,desi e araboiaca niciodata nu uita sa ma cheme la o cafea sau sa minince fara de mine asta numai in cazul cind eu nu am posibilitatea sa merg la ea.
    din fotografii no sa intelegi nimic trebuie sa vii si sa vezi,atunci cind te adaptezi la viata de aici iti va fi foarte usor,si fata de Emirate esti aici mult mai libera poti merge singura in orasi,esi la balcon,etc.ceea ce in E mirate nu prea se practica dsupa cite stiu eu.
    Te astept in siria cu mare nerabdare ma bucur mult ca a mai aparut cineva din Moldova.team pupat si Allah cu tine
     
     

  4.  
    #63
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by milena_siria View Post
    السالام عليكم
    Imi pare foarte bine ca am posibilitatea sa fiu iar cu voi. De foarte mult timp nu am trcut pe aici. Chiar mi-ati lipsit mult si aveam nevoie de sfaturile voastre.
    In legatura cu Siria poate cineva sa ma ajute cu niste poze sau ceva info despre cum se comporta acolo oamenii, si este vreo diferenta fata de Emirate.
    As vrea sa fac acest pas dar sunt multe "nu" care nu ma lasa, fetelor care sunteti deja acolo ce impresii ati avut pentru prima oara ?

    va multumesc anticipat si aveti grija de voi!
    Gasesti in pagina cu membri adresele yumnei si a lui iman 03, a lui amoodia care sunt deja acolo, ca si omuhee.
    Daca iei legatura cu ele sigur pot sa-ti spuna de la fata locului cum sta treaba.
    Inshaa ALLAH sa ai parte numai de bine.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  5.  
    #64
    Member rahma.alssadi's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Romania,Bucuresti
    Posts
    26
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    multumim pentru poze sunt foarte frumoase.Siria este plina de istorie
     
     

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. liban si siria
    By ab0_yazen in forum Stiri
    Replies: 51
    Last Post: 07-21-2006, 12:19 AM
  2. plecarea din romania in syria...
    By oardy in forum Viata de cuplu
    Replies: 179
    Last Post: 06-30-2006, 02:22 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •