Notices
 
Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 171 to 176 of 176
  1. Unde v-ati nascut? 
    #1
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Pt ca am observat ca la masa rotunda se pot aduce nemultumirile pe care le tinem unii in suflet m-am gandit sa spun si eu ce ma deranjeaza.
    Nu ca n-as mai poate dormi din cauza asta dar serios mi se face greata uneori auzind unele persoane de origine romana cum vb de Romania ridicand in slavi alte tari, nu ma intereseaza ca sunt arabe sau nu. In ziua de astazi nu mai exista patriotism si poate ca sunt eu prea naiva ca imi iubesc tara si incerc sa vad ce e mai bun din ea, oricum sper la o schimbare insa aceasta nu poate sa vina decat daca noi romanii vom face ceva. De ce oamenii trebuie mereu sa se intrebe ce poate face Romania pt ei si nu invers de ce sa nu ne intrebam ce putem face noi pt ea....in fine .Asa e romanul, mereu se va plange de ceva.
    Am deviat discutia,ideea e ca NU IMI PLAC PERSOANELE care uita in ce tara s-au nascut si nu au respect fatza de ea pana la urma acele persoane datoreaza locului tot ceea ce ele detin astazi: de la aspect fizic pana la comportament .



    Allah sa te ajute sa fii acolo cu familia ta...si sa nu mai aud ca vii in romania
     

  2. Mersi Mariyah de la :

    naisrep (10-06-2008)

  3.  
    Deosebit QURRAT-UL-AIN's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    intre LONDRA si CLUJ
    Posts
    284
    Thanked
    4
    Rep Power
    321
    Quote Originally Posted by nazirah
    Eu o inteleg perfect pe Monica daca ne uitam la trecutul ei , e usor sa ne dam seama ca avea nevoie de un om influent ca sa o apere. Dar totusi, daca era putin mai tinerel...bine mai era. In fine, ea sta cu Iri ,nu noi.....intr-un palat.
    ASTA CONTEAZA ? SA AI PALAT ? UITE EU AM UN "PALAT" , DAR PRINTUL MEU NU E IN EL , SI L.AS DA PE O CAMERUTA,CAT E CAMARA MEA DE PROVIZII....E CAT JUMA' DE APARTAMENT, SA FIU LANGA EL , IAR DACA AS FI SARACA , NICI DACA NU AS AVEA APA SA BEAU , AS SPALA SCARI DE BLOC DECAT SA STAU LANGA UN BOSOROG.... BANII SI AVERILE CONTEAZA, DACA SUFLETUL ITI E AMAR ? CE ARE EA , ASA... PALATE DE NISIP...NU DORESC LA NIMENI , LINISTEA SI FERICIREA NU SE POATE CUMPARA...CHIAR DACA UNII TRAIESC O VIATA AMAGITI , SI ORBITI DE AVERE , CAUTA IN ZADAR LINISTEA SI PACEA INTERIOARA.NU POT DECAT SA.I COMPATIMESC....
    "ALATURI DE GREU, VINE SI USORUL!IAR ATUNCI CAND VEI TERMINA,TRUDESTE,DORINDU-L PE DOMNUL TAU!"(SURA "DESCHIDERII")
     

  4.  
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    mai
    dar cine stie ce e in sufletul ei?
    acu gata e judecata de ce? ca barbatu-su are bani si palate? si intentiile ei sunt de fapt banii?
    de ce credem ca o femeie tanara nu poate iubi un barbat mai in varsta sincer?
    sunt limite ale dragostei?
    haideti sa nu mai judecam noi ca nu stim ce e in sufletele lor....de unde stim noi ca ea nu l-ar fii luat daca ar fii fost sarac?
    apai ma gandesc...daca al meu sot are palate oare asa ar gandi lumea?ca il luai pentru bani?sau oamenii nu pot iubi sincer decat daca e sarac lipit?
    sa fie fericiti in casatorie....si sa aiba o familie puternica si frumoasa si unita
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     

  5.  
    Deosebit latifa's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    868
    Thanked
    0
    Rep Power
    905
    QURRAT-UL-AIN,sunt perfect de acord cu tine!!!!!!Si nici macar daca ar fi un print tanar..........atata timp cat nu este el.........degeaba!


    Apropo,Nazirah.......ce trecut are Monica?Eu nu stiu nimic despre ea si m-ai facut curioasa
     

  6.  
    Deosebit QURRAT-UL-AIN's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    intre LONDRA si CLUJ
    Posts
    284
    Thanked
    4
    Rep Power
    321
    Quote Originally Posted by anna
    mai
    dar cine stie ce e in sufletul ei?
    acu gata e judecata de ce? ca barbatu-su are bani si palate? si intentiile ei sunt de fapt banii?
    de ce credem ca o femeie tanara nu poate iubi un barbat mai in varsta sincer?
    sunt limite ale dragostei?
    haideti sa nu mai judecam noi ca nu stim ce e in sufletele lor....de unde stim noi ca ea nu l-ar fii luat daca ar fii fost sarac?
    apai ma gandesc...daca al meu sot are palate oare asa ar gandi lumea?ca il luai pentru bani?sau oamenii nu pot iubi sincer decat daca e sarac lipit?
    sa fie fericiti in casatorie....si sa aiba o familie puternica si frumoasa si unita
    SA.MI FIE CU IERTARE,DAR CINE NU VREA NU VEDE CE E INTRE EI , NU TREBUIE SA.I JUDECI , SE VEDE DIN PRIVIRI CAND 2 OAMENI SE IUBESC , SI ATAT , SUNT CASNICII CU DIFERENTE MARI DE VARSTA REUSITE ,NU CONTEST, DAR SE CITESTE IN OCHII LOR DUPA CUM SE PRIVESC CE AU UNUL PENTRU ALTUL....DAR LA ACESTE 2 VEDETE , NUMAI DRAGOSTE NU E...SAU POATE MI.A INTRAT UN GUNOI IN OCHI SI NU MAI VAD BINE....SA FIE FERICITI DACA SE IUBESC...POATE E IUBIRE MAI SPECIALA...:smile06:
    "ALATURI DE GREU, VINE SI USORUL!IAR ATUNCI CAND VEI TERMINA,TRUDESTE,DORINDU-L PE DOMNUL TAU!"(SURA "DESCHIDERII")
     

  7.  
    Deosebit latifa's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    868
    Thanked
    0
    Rep Power
    905
    Quote Originally Posted by anna
    mai
    dar cine stie ce e in sufletul ei?
    acu gata e judecata de ce? ca barbatu-su are bani si palate? si intentiile ei sunt de fapt banii?
    de ce credem ca o femeie tanara nu poate iubi un barbat mai in varsta sincer?
    sunt limite ale dragostei?
    haideti sa nu mai judecam noi ca nu stim ce e in sufletele lor....de unde stim noi ca ea nu l-ar fii luat daca ar fii fost sarac?
    apai ma gandesc...daca al meu sot are palate oare asa ar gandi lumea?ca il luai pentru bani?sau oamenii nu pot iubi sincer decat daca e sarac lipit?
    sa fie fericiti in casatorie....si sa aiba o familie puternica si frumoasa si unita

    Anna,hai sa fim obiective.Imagineaza-ti doar o prima intalnire..........Monica il vede pe Iri si se gandeste:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......Poti sa crezi asa ceva????????
    Poate ca acum il iubeste......daca se poarta bine cu ea,ii face pe plac,ii ofera tot ce isi doreste..........Dar care au fost intentiile ei la inceput???????
     

  8.  
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Cand m-am referit la trecutul acestei fete m-am referit la aventurile ei cu celebri camatari si cum dorind sa scape de ei la un moment dat se ascundea prin toate partile. E normal sa doreasca un barbat ca sa o apere de ei. In plus am inteles de la o batrana care a tinut-o la ea cand se ascundea de tigani ca era o fata f religioasa si harnica.
    Dar totusi Irinel......... in fine treaba ei!
     

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Unde este ALLAH ???
    By maryam in forum Islamul
    Replies: 9
    Last Post: 05-03-2007, 05:27 PM
  2. De unde cumparam?
    By Mariyah in forum Bucataria
    Replies: 5
    Last Post: 12-31-2006, 09:01 PM
  3. Unde v-ati nascut? continuare
    By suleiman in forum Masa rotunda
    Replies: 28
    Last Post: 11-24-2006, 10:31 PM
  4. Cateva erori biblice "Intrebari si comentarii"
    By daniela_muslimah in forum Crestinismul
    Replies: 67
    Last Post: 10-27-2006, 10:56 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •