Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. Intalnire Intre Un Baiat Si O Fata 
    #1
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825

    NICI NU STIU SURIOARELOR DACA E POTRIVIT TITLUL....ACUM CINCI MINUTE AM FOST INTREBATA CUM POATE UN BARBAT NON MUSULMAN SA CUNOASCA MAI BINE O FATA MUSULMANA,CU BUNE INTENTII ...
    CUM AR PUTEA FI EL CONVINS CA EA AR PUTEA FI EVENTUALA SOTIE FARA SA VORBEASCA CU EA?
    I-AM EXPLICAT CA O FEMEIE NU POATE SA SE INTALNEASCA NEINSOTITA CU UN ALT BARBAT PENTRU CA ISLAMUL NU II PERMITE...PTR A MENTINE O SOCIETATE CURATA SI SANATOASA...
    SI M-A INTREBAT CUM MA COMPORT CU AMICII MEI SI BINEINTELES CA LA RSPUNSUL CA EU NU AM BARBATI AMICI A RAMAS SOCAT...I SE PAREA CA VIATA MEA NU ARE NICI UN ROST...
    STITI CE MI-A SPUS IN FINAL?
    CA EL VREA SA AIBA O SOTIE MUSLIM...CA ASA TREBUIE SA SE COMPORTE O FEMEIE"CUMINTE" SI CA SE VA INTERESA MAI MULT DESPRE ISLAM...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  2.  
    #2
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887
    Foarte bine sa se intereseze de ISLAM e un lucru foarte bun!Dar sa inteleaga ca si el daca vrea o fata musulmana trebuie sa fie musulman!!!
     
     

  3.  
    #3
    moderator batool391's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    661
    Thanked
    202
    Rep Power
    730
    Daca nu este musulman nici o shansa sa se insoare cu o musulmana. Ideal ar fi sa citeasca despre islam.
     
     

  4.  
    #4
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    asa se intampla...
    si eu am colegi la faculatate care nu puteau intelege cum relatia cu sotul meu(inainte sa fie sotul meu) se rezuma doar la intalniri in public unde eram cu mai multe persoane...etc...
    noi de ce nu ne pupam?:smile26: :smile26:
    sau nu ne tinem de mana?
    li se parea ca nu relatia nu are nici o valoare....pentru ca relatia de care vb ei...era sustinuta decat fizic....
    cand am vb de moralitate si de decenta si de faptul ca un barbat ar trebui sa se uite la calitatile morale ale unei fete nu la cele fizice ....si ca islamul ajuta la asta prin eliminarea atingerilor fizice de orice natura ...si fetele au fost incantate de idee...dar barbatii nu prea....
    li se pare prea muuult intr-o tara atata de "libera" sa poti atinge fata/baiatul ce il iubesti dupa casatorie......
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  5.  
    #5
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by anna
    asa se intampla...
    si eu am colegi la faculatate care nu puteau intelege cum relatia cu sotul meu(inainte sa fie sotul meu) se rezuma doar la intalniri in public unde eram cu mai multe persoane...etc...
    noi de ce nu ne pupam?:smile26: :smile26:
    sau nu ne tinem de mana?
    li se parea ca nu relatia nu are nici o valoare....pentru ca relatia de care vb ei...era sustinuta decat fizic....
    cand am vb de moralitate si de decenta si de faptul ca un barbat ar trebui sa se uite la calitatile morale ale unei fete nu la cele fizice ....si ca islamul ajuta la asta prin eliminarea atingerilor fizice de orice natura ...si fetele au fost incantate de idee...dar barbatii nu prea....
    li se pare prea muuult intr-o tara atata de "libera" sa poti atinge fata/baiatul ce il iubesti dupa casatorie......

    :smile26: :smile26: :smile26: discutii pe tema asta am si eu cu unii amici...mai indepartati...

    btw annuka.....eu pe voi nu va stiu decat "ciondanindu-va"

    oricum....e bine ca acel baiat vrea sa studieze despre Islam si insha'Allah sa fie de bun augur...poate intr-o zi va fi musulman insha'Allah.
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Intre teama si speranta
    By imanikka in forum Islamul
    Replies: 0
    Last Post: 03-17-2007, 03:45 PM
  2. puful de pe fata...
    By oardy in forum Frumusetea rasaritului
    Replies: 22
    Last Post: 09-12-2006, 01:13 PM
  3. Raspunsuri Din Coran
    By QURRAT-UL-AIN in forum Islamul
    Replies: 9
    Last Post: 08-30-2006, 04:26 AM
  4. Replies: 8
    Last Post: 07-24-2006, 10:39 AM
  5. Adevarata dragoste fata de Allah(SWT)
    By dunia in forum Islamul
    Replies: 2
    Last Post: 05-20-2006, 09:18 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •