Notices
 
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 66 of 66
  1. we love her, we die for her, palestine forever!!!!!!! 
    #1
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683






    Last edited by suleiman; 04-04-2006 at 06:26 PM.
     
     

  2.  
    #61
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    714
    Thanked
    1
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by anna
    ...... un soldat american in iraq care spunea ca cei mai rai de acolo sunt copii ca sunt ff periculosi si si-ar dori sa aiba si el ocazia sa omoare un copil iraqian..:smile33: :smile33: :smile33: vai de mine ce oameni bolnavi !!!cred ca i-a adunat bush din spitale de nebuni!!!!
    Draga Anna, din pacate cei care stau in teritoriile ocupate si in zone de conflict ajung sa o ia razna chiar daca erau normali la momentul deplasarii lor acolo. Stresul este atat de mare incat nu mai conteaza cine este dusmanul: copil sau adult. Daca acel copil iti poate curma viata intr-un moment in care te prinde "slabiciunea" nu mai gandesti normal si reactionezi violent.

    Nu ati auzit ca cea mai buna aparare este atacul? Cam asa se explica toate feneomenele astea ciudate si de ce auzim ca niste copii nevinovati au fost macelariti de soldati.

    Sa nu credeti ca incerc sa le scuz comportamentul si violenta; doar spun care este realitate. Desigur, nici o explicatie nu poate readuce suflul unui copil mort insa ar trebui sa dea fff mult de gandit celor care trimit soldati in zonele astea. Macar sa ii retraga de acolo inainte sa-si piarda ratiunea si omenia.

    Daca ajunge un adult sa-si doreasca sa ucida un copil, indiferent de circumstante, atunci e grav de tot si ma gandesc cu groaza la viata pe care o va duce acest om in continuare.Pt ca si ei sunt victime ale razboiului si ale unui intreg mecanism menit sa aduca satisfactie celor care stau confortabil in fotoliu si se simt 'stapanii lumii"

    Inshallah sa vina zile mai bune pt noi toti si mai ales Allah sa le usureze suferinta celor implicati direct, sa curete inimile bolnave de aceasta ura nesfarsita si sa traim ca fratii inshallah.

    Allah Akbar
     
     

  3.  
    #62
    Deosebit latifa's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    868
    Thanked
    0
    Rep Power
    905
    S-a facut un studiu din care reiese ca daca s-ar da un prizonier de razboi pe mainile unui copil/unor copii,acestia ar fi mult mai rai,mai sadici decat un adult.
     
     

  4. poze palestina 
    #63
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895









     
     

  5. genan, este foarte emotionant topicul tau 
    #64
    Banned huda_alrahim's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Age
    39
    Posts
    662
    Thanked
    101
    Rep Power
    0
    Cand am vazut toate pozele pe care le-ati postat pur si simplu mi s-a zbarlit parul pe mana de emotie...stiti prin cartile de istorie mai scrie pe ici pe colo povestea Palestinei...dar ele nu reusesc sa transmita toate aceste emotii..pozele sunt de o tristete infinita, tocmai pt ca sunt reale...si Genan este aici sa ne confirme....InshaAllah sa se rezolve cat mai curand toate problemele din zona, desi, sincer nu vad curand acest lucru
     
     

  6.  
    #65
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Quote Originally Posted by huda_alrahim
    Cand am vazut toate pozele pe care le-ati postat pur si simplu mi s-a zbarlit parul pe mana de emotie...stiti prin cartile de istorie mai scrie pe ici pe colo povestea Palestinei...dar ele nu reusesc sa transmita toate aceste emotii..pozele sunt de o tristete infinita, tocmai pt ca sunt reale...si Genan este aici sa ne confirme....InshaAllah sa se rezolve cat mai curand toate problemele din zona, desi, sincer nu vad curand acest lucru

    da asa e..prin carti prin ziare..gasesti statistici....dar nicicum tragedia individuala...mi se zburleste parul cand vad pozele...dar cand ma gandesc la viata lor zi de zi....minut de minut....Allah sa le dea putere si sa ii aiba in paza Lui.
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  7.  
    #66
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    insha allah noi toti sa avem putere si sa fim sub paza lui allah swt

     
     

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Sotul meu Drag ... ~
    By daniela_muslimah in forum Viata de cuplu
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-2006, 01:05 AM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •