Notices
 

Thread: Coafuri

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 89
  1. Coafuri 
    #1
    moderator amal's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,565
    Thanked
    93
    Rep Power
    1611

    revista Joy
     
     

  2.  
    #2
    moderator amal's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,565
    Thanked
    93
    Rep Power
    1611

    revista Joy
     
     

  3.  
    #3
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    explicatiile par simple insa daca incepi sa imiti coafura e o actiune complexa pt par mediu nu ai nimic?
     
     

  4.  
    #4
    moderator amal's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,565
    Thanked
    93
    Rep Power
    1611
    am o gramada de coafuri, pt ca am rafturi intregi de reviste.
    sunt cateva sigur si pt par mediu..numai sa am dispozitia necesara sa stau sa le scanez
     
     

  5.  
    #5
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    pai revista joy e disponibila online ...o sa trag imediat cu ochiul
     
     

  6.  
    #6
    moderator amal's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,565
    Thanked
    93
    Rep Power
    1611
    da, este revista si online, dar de obicei sunt puse articolele din numerele precedente.
     
     

  7.  
    #7
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    AMAL,FFFFF BUN SUBIECUL....
    VEZI DACA GASESTI O METODA DE A SCHIMBA CULOAREA DIN ROSU IN BLOND LA PAR LUNG....IN MOD RAPID SI FARA SA ARZI PARUL (cred ca am zis-o)
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  8.  
    #8
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    am trecut si eu prin faza asta, aveam parul negru albastrui si vroiam sa il vopsesc blond . Era o schimbare radicala si iti spun ca am facut-o de capul meu. Cea mai inspirata alegere e oricum vopseau de par Palette cu e21 pt blond f deschis care contine si 2 pliculete de decolorant , deschide parul pana la 6 nuante. E buna pt ca nu arde parul ca alti decoloranti insa nu decoloreaza pe cat spune pe cutie.
    Asa ca eu m-am trezit dupa utilizarea ei cu roscat f deschis si m-a dus mama la coafor pt ca eu nu suport nuanta roscat la par si plangeam non stop , acolo mi-a zis sa nu imi mai schimb niciodata singura nuanta la par . Intr-adevar vopseaua palette de care iti ziceam e f buna , a recunoscut si coafeza insa pt o schimbare atat de radicala ai nevoie de un produs profesional care decoloreaza f mult si sigur. Oricum dupa ce te decolorezi trebuie sa aplici vopseau finala, nuanta pe care ti-o doresti. Deci tre sa te vopsesti de 2 ori, asta e un soc pt par.
    Eu am cautat pe net sfaturi mai demult si peste tot spunea ca trebuie sa apelezi la un salon daca nu vrei sa te trezesti in final cu nuante morcovii.
     
     

  9.  
    #9
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Quote Originally Posted by nazirah
    am trecut si eu prin faza asta, aveam parul negru albastrui si vroiam sa il vopsesc blond . Era o schimbare radicala si iti spun ca am facut-o de capul meu. Cea mai inspirata alegere e oricum vopseau de par Palette cu e21 pt blond f deschis care contine si 2 pliculete de decolorant , deschide parul pana la 6 nuante. E buna pt ca nu arde parul ca alti decoloranti insa nu decoloreaza pe cat spune pe cutie.
    Asa ca eu m-am trezit dupa utilizarea ei cu roscat f deschis si m-a dus mama la coafor pt ca eu nu suport nuanta roscat la par si plangeam non stop , acolo mi-a zis sa nu imi mai schimb niciodata singura nuanta la par . Intr-adevar vopseaua palette de care iti ziceam e f buna , a recunoscut si coafeza insa pt o schimbare atat de radicala ai nevoie de un produs profesional care decoloreaza f mult si sigur. Oricum dupa ce te decolorezi trebuie sa aplici vopseau finala, nuanta pe care ti-o doresti. Deci tre sa te vopsesti de 2 ori, asta e un soc pt par.
    Eu am cautat pe net sfaturi mai demult si peste tot spunea ca trebuie sa apelezi la un salon daca nu vrei sa te trezesti in final cu nuante morcovii.
    MERCI NAZIRAH,DUPA PAREREA MEA CULOAREA "MORCOVEL" NU E URATA...
    LA CAT TIMP SE POATE FACE A 2-A DECOLORARE SI A TREIA?
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  10.  
    #10
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    pai la coafor dupa ce te decoloreaza , iti usuca parul si iti da cu vopseau finala. Insa pe vopsele astea pt decolorat , ti-am zis de palette scrie ca daca intentionezi sa te vopsesti din nou
    sa o faci dupa 24 de ore altfel nu o sa prinda.



    MERCI NAZIRAH,DUPA PAREREA MEA CULOAREA "MORCOVEL" NU E URATA...
    LA CAT TIMP SE POATE FACE A 2-A DECOLORARE SI A TREIA?
    pai daca folosesti palette , varianta care deschide cu 4-6 tonuri nu mai e nevoie de a 2, a 3 decolorare. Odata va fi necesar. Vei vedea ca se decoloreaza treptat in nuante portocalii pana vor disparea pigmentii de culoare.Acum depinde cat e de inchis parul tau.
     
     

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •