Notices
 

Thread: Tae-bo

Results 1 to 2 of 2
  1. Tae-bo 
    #1
    membru de onoare iman99's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iordania
    Posts
    1,017
    Thanked
    552
    Rep Power
    1090
    Tae-Bo este o ultima moda in materii de exercitii fizice, o combinatie intre aerobic, balet, karate, box, dans hip-hop si antrenament cu greutati. Intr-o ora de antrenament "se ard" cam 500 - 800 de calorii, comparativ cu 300 - 400 calorii pierdute in timpul unui antrenament clasic de aerobic. Acest "sport" imbunatateste echilibrul, coordonarea, mobilitatea, intareste musculatura si chiar sistemul osos. Doina Canta, antrenoare la Noll Beauty Salon, precizeaza ca nu este un sport pentru persoanele sedentare si nici chiar cei activi nu pot incepe direct cu exercitiile de Tae-Bo, pana nu trec prin cele de aerobic.

    Tae-Bo mai seamana si cu exercitiile de arte martiale, insa nu este un curs de autoaparare. Exercitiile cu un grad mai mare de dificultate, care implica lovituri inalte de picior si sarituri, sunt caracterizate de o mare solicitare a intregului corp si sunt cele care te vor ajuta sa arzi calorii. Tae-Bo poate fi un antrenament cardiovascular, cand este practicat corect.

    http://www.ele.ro/SlideShow?id=28&page=4

    haideti sa experimentam impreuna acasa uitandu-ne la tv
    Cel mai bun Cuvant este Cuvantul Lui Allah(Quranul) si cea mai buna calauzire este cea a profetului Muhammad ,si cele mai rele chestiuni sunt inovatile,si fiecare inovatie este Bidah si fiecare Bidah este ratacire si fiecare ratacire duce in Focul Iadului(Muslim)


    www.assimalhakeem.com
     
     

  2. Mersi iman99 de la :

    Alexyna (08-28-2009)

  3.  
    #2
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    329
    am facut si tae bo . E destul de greu . La sala unde merg eu doamna care il face a terminat si educatia fizica si sportul si e si kinetoterapeuta si am facut fata deabea dupa ce am facut si dance aerobic si pilates si step si abdomene si belly dancing . Si il face mai degraba in sensul de karate pe muzica cu punchuri si kikuri . Dar e interesant si transpiri de mama focului . Oricum cred ca ar trebui sa mergi la cineva care se pricepe .
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •