Notices
 

Thread: Concediu

Results 1 to 3 of 3
  1. Concediu 
    #1
    moderator amal's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,565
    Thanked
    93
    Rep Power
    1611
    Eu sunt deja cu gandul la concediu...ca si multi altii, si as vrea sa stiu unde v-a placut sa va petreceti concediul; poate pe viitor voi alege tinand seama si de impresiile voastre.

    In tara, in strainatate, oriunde ati fost daca aveti ceva de comentat pozitiv sau negativ sa impartasiti aici parerile voastre:smile06:
     
     

  2.  
    #2
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Wa aleikum salam wa rahamtullahi...
    Eu, sincer in concediu m-as duce in Tunisia, mi-a lasat o impresie foarte buna, iar oamenii sunt primitori mashaallah si bucurosi sa te ospiteze.Am fost in Sousse, un oras turistic al Tunisiei foarte cunoscut si apreciat de catre turisti


    Din pacate anul trecut am fost in Sousse in luna aprilie si nu am putut beneficia de mare din cauza frigului,dar strazile astea le-am colindat din lung in lat zi de zi, este o minunatie intr-adevar, mai ales aerul acela proaspat de mare care parfumeaza toata zona. Dar inshaallah, anul viitor voi merge in august...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  3.  
    #3
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bucharest
    Age
    47
    Posts
    21
    Thanked
    10
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by aiscia View Post
    Wa aleikum salam wa rahamtullahi...
    Eu, sincer in concediu m-as duce in Tunisia, mi-a lasat o impresie foarte buna, iar oamenii sunt primitori mashaallah si bucurosi sa te ospiteze.Am fost in Sousse, un oras turistic al Tunisiei foarte cunoscut si apreciat de catre turisti


    Din pacate anul trecut am fost in Sousse in luna aprilie si nu am putut beneficia de mare din cauza frigului,dar strazile astea le-am colindat din lung in lat zi de zi, este o minunatie intr-adevar, mai ales aerul acela proaspat de mare care parfumeaza toata zona. Dar inshaallah, anul viitor voi merge in august...
    As-salaamu alaykum dragii mei,

    Si eu am fost in Tunisia...in septembrie 2005 si mi-as dori foarte mult sa ma reintorc. Am stat in Monastir, dar am vizitat si orasul Sousse si capitala Tunis si am facut o excursie de 2 zile care a parcurs jumatate din tara...Sahara a fost de vis... nu se poate spune ce am simtit stand pe nisipul acela ireal.
    Am fost si in Egypt...mi-am dorit de copil sa stau fata in fata cu piramidele care au infruntat timpul. Am vizitat Luxor si Karnak, Valea Regilor si Piramidele, desigur. Din nefericire ritmul este foarte alert, temperatura (in iunie in Valea Regilor aprox 60 grade) este incendiara, nici macar noaptea nu scade sub 30 de grade, aerul conditionat functioneaza non-stop. Sunt insa ceva probleme "digestive"...nu le detaliez aici, daca cineva doreste sa stie, imi poate scrie si va spun ce se intampla si cum va paziti...
    Dar, dragii mei, nu este loc de care sa ma simt mai apropiata, de parca as fi trait acolo intreaga viata (desi in total am stat doar 25 de zile), cum este Libanul, tara sotului meu. Chiar inainte de a ateriza avionul pe aeroportul din Beyruth sufletul mi se umple de bucurie si simt ca ma reintorc acasa. Mirosurile de mirodenii, forfota pe strazi, oamenii...este minunat. De peisaje ce sa mai vorbim. De o parte a strazii ai marea...pe partea cealalta este muntele. Harisa, Jounieh, Chekka, Batroun, Jbeil, Tripoli, Beyruth...toate sunt locuri rupte din rai. Numeroase vestigii arheologice, un melanj de culturi si religii...Romantica este o plimbare la Manara, mana in mana cu sotul, o poza penrtu eternitate langa Stanca Porumbeilor....Pot vorbi despre acele locuri ore in sir
    Mergeti si vizitati...merita!
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •