Notices
 
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
  1. Imbracamintea unei crestine (2) 
    #1
    Membru de onoare imanikka's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,162
    Thanked
    141
    Rep Power
    2202
    Va rog frumos sa continuati aici
    Multumesc pentru intelegere
     
     

  2.  
    #2
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Am cautat pe net haine considerate crestinesti:
    Acesta este rezultatul:

















    va continua : a fost colectia baptista
    Last edited by suleiman; 09-06-2006 at 01:48 PM.
     
     

  3.  
    #3
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    acoperamant pt biserica:









     
     

  4.  
    #4
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    draga mea,

    parca ce am vazut la gitul manechinelor nu este o cruce, ci o stea!!!...esti sigura ca acoperamintul este pt biserica, sau pt sinagoga?!...





    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  5.  
    #5
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    F sigura erau "acoperamant pt capela" .Deocamdata astea sunt "haine" baptiste si din cate stiu eu ei nu poarta cruciulite la gat.
    Si mi-ai dat de gandit cu steaua aia , eu una nu ma uit la accesorii insa sunt "haine" croite de un baptist.
     
     

  6.  
    #6
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    ma voi interesa f curand ce cauta steaua la gat
    e f ciudat
    pana atunci colectia ortodoxa:

















     
     

  7.  
    #7
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    Quote Originally Posted by Villhelmiina View Post
    F sigura erau "acoperamant pt capela" .Deocamdata astea sunt "haine" baptiste si din cate stiu eu ei nu poarta cruciulite la gat.
    Si mi-ai dat de gandit cu steaua aia , eu una nu ma uit la accesorii insa sunt "haine" croite de un baptist.
    nu zic de prima poza unde se observa si aoclo steaua aia, dar in poza a 3a... ala e acoperamant pt cap tipic 100% pt femeile iudaice.....

     
     

  8.  
    #8
    Incepator nur's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania-bucuresti
    Age
    51
    Posts
    91
    Thanked
    0
    Rep Power
    127
    salam aleikum,
    ciudat este faptul ca in nici o biserica ortodoxa nu am vazut femeile imbracate asa...nici macar la catolici unde am mers aproape zilnic timp de 16 ani inainte de am deveni musulmana alhamdulillah pentru asta,dar in schimb ,vecina mea care este penticostala(nu inteleg ce credinta este asta)este imbracata exact in astfel de modele ......sa inteleg ca penticostali,martorii lui iehova si baptistii sunt adevaratii credinciosi care respecta biblia si noul testament? pentru-ca in marile centre de cult din bucuresti nu am vazut femeile intrand sau iesind de la liturghia de duminica imbracate in asa ceva(desi cred dupa umila mea parere ca asa ar trebuii sa te prezinti la slujba de duminica..)ci chiar din contra in afara celor batrane care poarta batic de o viata(si culmea ele nu sunt musulmance dar stiu si au stiut mereu sa-l respecte pe bunul D-zeu(Allah)) nici una nu are capul acoperit sau fusta pana-n pamant.dar poate ca noi cei musulmani nu am fost nici o data crestini si nu stim obiceiurile si practicile acestora.
     
     

  9.  
    #9
    Deosebit
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    321
    Thanked
    0
    Rep Power
    358
    Quote Originally Posted by nur View Post
    salam aleikum,ci chiar din contra in afara celor batrane care poarta batic de o viata(si culmea ele nu sunt musulmance dar stiu si au stiut mereu sa-l respecte pe bunul D-zeu(Allah)) nici una nu are capul acoperit sau fusta pana-n pamant.dar poate ca noi cei musulmani nu am fost nici o data crestini si nu stim obiceiurile si practicile acestora.
    Nur,te invit duminica la biserica din centrul Bucurestiului(zona Unirea) unde merg eu (iti spun pe pm care e, daca vrei sa vii) si o sa vezi acolo ca majoritatea femeilor si fetelor au fuste lungi si batic pe cap,exceptiile fiind foarte putine.Si nu e numai acolo asa,am mers la multe Biserici ortodoxe din capitala si ceea ce spui tu nu corespunde realitatii.
     
     

  10.  
    #10
    Incepator nur's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania-bucuresti
    Age
    51
    Posts
    91
    Thanked
    0
    Rep Power
    127
    myryam eu nu inteleg un lucru....chiar aveti impresia ca noi toti suntem ori\bi? sau ce? te anunt draga mea ca stau exact in fata unei mariiiiiiiiii catredale ortodoxe si zilnic va d enoriasele si nu numai intrand si iesind cu cete o lumanare in mana ....nici una wallahi nu are imbracamintea pe care voi o aratati sau batic pe cap......culmea este ca sunt si cu make-up pe fate fuste pana la genuchi si chiar mai scurte.....asa ca te rog frumos sa ai placerea sa te uiti mai atent sau daca nu te in vit la mine intr-o zii de duminica sau sarb ortodoxa sa te convingi ,dar pentru dumnezeu nu mai apara o cauza pierduta...una este ceea ce se spune in biblie si alta este ceea ce fac oameni ,nici macar o secunda nu m-am gandit sa acuz biserica ortodoxa pentru comportamentul enoriasilor .....dar iar daca chiar vrei sa ma combati te invit sa discutam particular si atunci am sa te intreb un singur lucru: de ce in biblie scrie destul de clar : sa nu-ti faci chip cioplit la care sa te rogi si crestini fie ei de rit catolic sau ortodox o fac? dece sarutati mana preotului sii spuneti :sarut mana parinte? dece dati bani in biserica? oare profetul ISUS,allah sa fie multumit de le nu a spus destul de clar sa nu faceti negot in casa "Domnului"? sau asta se aplica doar in Ierusalem? si daca preotul este fata bisericeasca te intreb eu pe tine cum explici faptul ca pune mana pe banii enoriasilor? din cunostintele mele i-mi aduc aminte ca profetul Isus ,allah sa fie multumit de le nu a pus nici o data mana pe bani......ba chiar din contra .....asa ca scumpa mea myryam cu tot respectul pentru religia ortodoxa si catolica nu venii sa ma combati si nici sa ma orbesti .....chiar daca sunt musulmana alhamdulillah te anunt ca am facut studiu biblic si istoria religiilor asa ca orice incercare de a ma face sa cred ca toti crestini urmeaza calea dreapta este sortita esecului.Allah sa va aibe pe toti in paza lui.
     
     

Page 1 of 2 12 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. cariera unei musulmance?
    By ommuhee in forum Masa rotunda
    Replies: 53
    Last Post: 06-21-2007, 09:42 PM
  2. Replies: 13
    Last Post: 03-28-2007, 03:15 PM
  3. Perle de intelepciune - Sfatul unei mame pentru fiica ei...
    By ummraschid in forum Viata de cuplu
    Replies: 2
    Last Post: 03-17-2007, 09:16 AM
  4. Replies: 2
    Last Post: 02-02-2007, 10:58 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •