Notices
 

Thread: Micul Dejun!

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25
  1. Micul Dejun! 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    Fetelor eu am o problema, adica am mai multe:smile33: dar sa incepem cu asta. Din cauza serviciului, am liber un weekend DA si unul NU. Cind sunt acasa sotului meu ii place sa ia micul dejun acasa cu sotia si cafeaua afara la o cafenea Dar eu nu stiu ce sa-i mai fac sa cam satura de cereale, oua in fel si chip. Iar eu m-am cam saturat sa-i tot dau asta. Vreau si eu sa schimb putin.
    AJUTOR poate imi da-ti niste idei.
    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     

  2.  
    #2
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    8
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Poti sa-i faci sandwich-uri.

    Mie imi place sa fac felii de paine prajita, pe care le ung cu creme de branza cu telina, sau cu ridichi.

    Un exemplu: crema de cascaval cu ridichi rase

    Ingrediente:
    200 g cascaval, 50 g unt, 4-5 ridichi

    Mod de preparare:
    Cascavalul ras se freaca bine cu untul, dupa care se amesteca cu ridichile rase. Cu pasta obtinuta se ung sandviciurile.

    adevarul este ca barbatilor nu le prea plac mancarurile fara carne, dar poti incerca.
     

  3.  
    #3
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    XENA, saru'na , dar am incercat. I-am facut paine prajita cu gem, cu unt de alune cu crema de brinza cu gust fel de fel. I-am facut si dat cu il dau ei la Maroco de unde este el. Am luat idei de la cumnatele mele, care au soti din Syria si Iraq. Deci am incercat in fel si chip. Nu mai stiu ce sa-i fac.
    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     

  4.  
    #4
    Harnic Nour0604's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Kuwait City
    Age
    40
    Posts
    150
    Thanked
    0
    Rep Power
    187
    Hmmm... nu prea sunt eu cea care ar trebui sa dea sfaturi culinare pentru ca sunt un adevarat "profesionist" in ale gatitului... dar la dat idei si altii sa le faca ma pricep
    Poti incerca sa ii faci niste crenvusti cu inca ceva pe langa (cascaval, branza, rosii ce stii ca ii mai place), sau niste branza din aceea proaspata dulce amestecata cu marar si parca se mai pune si altceva pe langa si cu rosii sau un ou fiert umplut cu chestia asta, poti incerca tot felul de omlete cu tot felul de chesti. Omletele sunt specialitatea mea. Alhamdulillah am invatat sa fac omlete de te lingi pe degete. De exemplu astazi am mancat omleta cu smantana si pe langa am mai prajit si doua trei felii de rulada de pui peste care, cand aproape erau gata, am pus o lingura de smantana. A iesit super... eu experimentez pe fratimiu... ca pe cine altcineva?!?!?!
    Hmmm... pe moment nu prea imi vin in minte multe... dar ma mai gandesc si revin.
     

  5.  
    #5
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    Quote Originally Posted by Nur_AlGhadeeri
    Hmmm... nu prea sunt eu cea care ar trebui sa dea sfaturi culinare pentru ca sunt un adevarat "profesionist" in ale gatitului... dar la dat idei si altii sa le faca ma pricep
    Poti incerca sa ii faci niste crenvusti cu inca ceva pe langa (cascaval, branza, rosii ce stii ca ii mai place), sau niste branza din aceea proaspata dulce amestecata cu marar si parca se mai pune si altceva pe langa si cu rosii sau un ou fiert umplut cu chestia asta, poti incerca tot felul de omlete cu tot felul de chesti. Omletele sunt specialitatea mea. Alhamdulillah am invatat sa fac omlete de te lingi pe degete. De exemplu astazi am mancat omleta cu smantana si pe langa am mai prajit si doua trei felii de rulada de pui peste care, cand aproape erau gata, am pus o lingura de smantana. A iesit super... eu experimentez pe fratimiu... ca pe cine altcineva?!?!?!
    Hmmm... pe moment nu prea imi vin in minte multe... dar ma mai gandesc si revin.

    nooooooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrr..... .. vrei sa mor aici de la atatea detalii???? eu sunt la dieta.... :smile33: :smile33: :smile33: :smile33:

     

  6.  
    #6
    Harnic Nour0604's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Kuwait City
    Age
    40
    Posts
    150
    Thanked
    0
    Rep Power
    187
    Ma bucur si eu de ultima zi... ca de maine sunt oficial companion de suferinta la dieta cu tine inshAllah
     

  7.  
    #7
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    insha allah.. ca eu deja m-am pliktisit sa lupt singura....

     

  8.  
    #8
    Harnic Nour0604's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Kuwait City
    Age
    40
    Posts
    150
    Thanked
    0
    Rep Power
    187
    Dar macar ai satisfactia ca a dat roade... tu ce dieta tineai? Hai ca numai de mic dejun nu discutam aici... o sa vina Nadya si ne da afara
     

  9.  
    #9
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    dieta cu pastilele din ierburi care reduc pofta de mancare si mai ales de dulciuri...
    asta cu conditi sa nu fie ele si mai stimulate de postarile voastre de pe aici... :smile33: :smile33:

     

  10.  
    #10
    Harnic Nour0604's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Kuwait City
    Age
    40
    Posts
    150
    Thanked
    0
    Rep Power
    187
    Atunci inseamna ca pentru tine subiectul de dulciuri de la bucatarie e inchis?!?!?! Eu o sa o incep pe cea disociata inshALLAH combinata cu sport
     

Page 1 of 3 123 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Retete speciale pt diete
    By amal in forum Bucataria
    Replies: 14
    Last Post: 01-11-2010, 11:14 AM
  2. Diete
    By amal in forum Medicina
    Replies: 34
    Last Post: 06-03-2006, 12:07 AM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •