Notices
 

Thread: Ce este cu voi?

Results 1 to 5 of 5
  1. Ce este cu voi? 
    #1
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    870
    Văd că până la urmă aţi dat bir cu fugiţii cu toţii! De ce?

    Vă place Islamul sau nu? "Luptaţi" pentru el sau nu?

    Nu mai are nimeni nimic de zis???

    ok... Am eu

    Voi incepe sa postez Tafisr Quraan.
    Tafsirul nu imi apartine. Tafsirul este al lui Ibn Kathir si Sayd Maulana

    Cui nu ii convine să se adreseze celor doi mai sus menţionaţi, însă vă spun de pe acum, amândoi sunt morţi, unul de vreo 600 de ani şi celălalt de numai 50-60.

    Nu răspund LA NICI UN FEL DE COMENTARIU, care nu ţine strict de text!!!

    Iar dacă acest site mai are moderatori şi administrator, îi rog să scoată toate acele comentarii care nu au legătură cu subiectul, care conţin vulgarităţi, ironii, injurii, INDIFERENT CINE LE FACE!

    Puteţi completa cu ceea ce ştiţi, dacă ştiţi, dacă nu - aveţi forum de comentarii, deschideţi un nou thread, etc.
     
     

  2. Mersi yvette de la :

    maryam (01-05-2011)

  3.  
    #2
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261



    ALLAH sa te rasplateasca, ai vazut ca pana la urma, cam asa e cum am tot spus de mi s-au aplatizat buricele degetelor?
    In fine, e prea frumos subiectul cu tafsir ca sa o luam pe carare.
    Cum threadurile cu si despre Coran, versete, hadisuri si altele sunt deja "stiute" de toata lumea, poate, Inshaa ALLAH se va gasi cineva sa participe si sa gaseasca intersant ceea ce incerci sa faci.
    ALLAH sa te ajute!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  4.  
    #3
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    870
    Quote Originally Posted by maryam View Post



    ALLAH sa te rasplateasca, ai vazut ca pana la urma, cam asa e cum am tot spus de mi s-au aplatizat buricele degetelor?
    In fine, e prea frumos subiectul cu tafsir ca sa o luam pe carare.
    Cum threadurile cu si despre Coran, versete, hadisuri si altele sunt deja "stiute" de toata lumea, poate, Inshaa ALLAH se va gasi cineva sa participe si sa gaseasca intersant ceea ce incerci sa faci.
    ALLAH sa te ajute!
    Poate că s-a postat despre subiect, însă nu am văzut ca cineva să înceapă cu începutul, surele sunt alese la întâmplare, hadisurile la fel, cât despre explicaţii ele sunt făcute la modul general, fără exemplificări cum o face Ibn Kathir.
    Poate că este mult de spus, dar dacă se citeşte mult există şansa de a reţine ceva, însă dacă se citeşte puţin se uită repede.
     
     

  5.  
    #4
    Member karim munir's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Romania
    Posts
    37
    Thanked
    5
    Rep Power
    0
    As salam alaykum
    Frumoasa initiativa si laudabila .Da-i drumul surioara .Te vom urmarii cu interes si de va fi cazul vom intervenii si noi cu unele pareri personale.
    JazakhaAllahu Khaire
    Allah Akbar
     
     

  6.  
    #5
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by yvette View Post
    Poate că s-a postat despre subiect, însă nu am văzut ca cineva să înceapă cu începutul, surele sunt alese la întâmplare, hadisurile la fel, cât despre explicaţii ele sunt făcute la modul general, fără exemplificări cum o face Ibn Kathir.
    Poate că este mult de spus, dar dacă se citeşte mult există şansa de a reţine ceva, însă dacă se citeşte puţin se uită repede.


    Probabil ca fiecare a contribuit prin aceste postari atat cat a putut si atat cat a stiut, sau atat cat a reusit sa proceseze.
    Poate ca unii nu simt nevoia sa-si arate "talentele" aici...sau poate ca exista multe alte ipoteze. Nu ajuta la nimic presupunerile, ci doar ceea ce se face concret, asa ca daca ai ceva de impartasit, cred ca cei care au nevoie vor primi multumitori informatiile transmise.
    Si stii cum e, fiecare face, citeste, gandeste...atat cat poate, nu?
    Am primit toti acest indemn "Citeste!" acum o mie si ceva de ani, inca la multi n-a ajuns cum trebuie.................................
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •